wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

the Flash” zakończy się skróconym sezonem 9 na The CW

To już oficjalne: Nadchodzący dziewiąty sezon The Flash będzie jego ostatnim.

The CW ogłosiło w poniedziałek, że jego prowadzony przez Granta Gustina dramat superbohaterski DC Comics z Warner Bros. TV i Greg Berlanti Productions zakończy się 13-odcinkowym finałowym runem. Zakończenie jednego z najchętniej oglądanych programów w sieci zostanie wyemitowane w 2023 roku jako część midseason roster. Produkcja finałowego sezonu rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

„Dziewięć sezonów! Dziewięć lat ratowania Central City, jednocześnie zabierając widzów w emocjonalną podróż pełną serca, humoru i spektaklu. A teraz Barry Allen dotarł do bramy startowej na swój ostatni wyścig” – powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu producent wykonawczy/showrunner Eric Wallace. „Tak wiele niesamowitych osób oddało swoje talenty, czas i miłość, aby co tydzień ożywić ten wspaniały serial. Więc, gdy przygotowujemy się do uhonorowania niesamowitego dziedzictwa serialu z naszym ekscytującym ostatnim rozdziałem, chcę powiedzieć dziękuję naszej fenomenalnej obsadzie, pisarzom, producentom i załodze przez lata, którzy pomogli uczynić The Flash tak niezapomnianym doświadczeniem dla widzów na całym świecie.”

Wiadomość, że The Flash zbliża się do końca była szeroko spekulowana od czasu, gdy dziewiąty sezon został oficjalnie ogłoszony jako część wczesnych odnowień The CW w marcu. Serial miał zakończyć się wraz z ósmym sezonem, ale zarówno sieć jak i studio były w stanie zatrudnić głównego bohatera Gustina i inne gwiazdy, w tym Candice Patton, do nowych umów. To utorowało drogę dla dziewiątego sezonu i Wallace’a i spółki do przerobienia zakończenia ostatniego sezonu, które początkowo było zaplanowane jako finałowy sezon, ponieważ plotki o zakończeniu serialu krążyły przez większość ostatniego roku.

Sezon ósmy zakończył swój bieg jako jeden z najchętniej oglądanych programów The CW w minionym cyklu emisji 2021-22, średnio na północ od 1 miliona widzów i zajmując miejsce wśród swoich najbardziej streamowanych seriali na platformach cyfrowych.

Czytaj również:  Bowen Yang w "Wyspie ognia": Recenzja filmu

The Flash był wśród wczesnych przedsięwzięć The CW w DC Comics właściwości pod exec producenta Berlanti. Wspólne uniwersum pomogło zredefiniować The CW i przyciągnąć męskich widzów do tego, co wcześniej było siecią nastawioną na kobiety. Pozostałe produkcje DC, które dołączą do The Flash w 2022-23 harmonogramie The CW to Superman & Lois (sezon trzeci) i debiutant Gotham Knights . Ten ostatni dołączy do The Flash w 2023 roku.

Wraz z formalnym finałem The Flash, serial dołącza do produkowanego przez Warner Bros. TV dramatu Riverdale jako seriali kończących się w sezonie 2022-23. Zakończenie obu seriali następuje przy zmniejszonej ilości oryginalnych seriali The CW, jako że młodsza sieć jest na sprzedaż, z grupą stacji Nexstar bliską zawarcia umowy kupna od właścicieli Warner Bros. TV i CBS Studios.

Po anulowaniu większej liczby programów niż odnowionych/zamówionych po raz pierwszy od ponad dekady, scenariuszowy roster The CW zawiera również All American i jego spinoff, Kung Fu, Nancy Drew, Superman & Lois, Walker i debiutantów Gotham Knights, Walker: Independence i Supernatural prequel The Winchesters.

Latest Posts

Nie przegap