10 czerwca 2022 r. | godz. 16:25

Justin Bieber doświadcza paraliżu twarzy po tym jak zdiagnozowano u niego rzadkie zaburzenie.

„Chciałem zaktualizować was o tym, co się dzieje. Oczywiście, jak można prawdopodobnie zobaczyć z mojej twarzy, mam, a, ten zespół zwany zespołem Ramsay Hunt i to jest z tego wirusa, który atakuje nerw w moim uchu i moje nerwy twarzy i spowodował, że moja twarz ma paraliż,” gwiazda pop, 28, powiedział w Instagramie wideo opublikowane w piątek.

Według nowojorskiego szpitala Mount Sinai, zespół Ramsaya Hunta charakteryzuje się bolesną wysypką wokół ucha, na twarzy lub na ustach. Objawia się, gdy wirus varicella-zoster zakaża nerw w głowie, czasami powodując paraliż.

„Jak widzisz, to oko nie mruga. Nie mogę się uśmiechać po tej stronie twarzy. To nozdrze nie będzie się poruszać, więc jest pełny paraliż po tej stronie mojej twarzy” – kontynuował Bieber, gestykulując do prawej strony twarzy.

Justin Bieber showing fans his paralyzed face on Instagram
U Justina Biebera zdiagnozowano zespół Ramsaya Hunta, powodujący paraliż prawej strony twarzy.
justinbieber/Instagram

„Więc dla tych, którzy są sfrustrowani moim odwołaniem kolejnych koncertów, po prostu fizycznie ewidentnie nie jestem w stanie ich zrobić. To jest całkiem poważne, jak widać. Chciałbym, żeby tak nie było, ale oczywiście moje ciało mówi mi, że muszę zwolnić.”

Wokalista „Peaches” ogłosił w środę, że przełoży kilka koncertów ze swojej trwającej trasy Justice World Tour z powodu nieznanego wówczas problemu zdrowotnego.

Mając trochę czasu wolnego od trasy, która ma trwać do marca 2023 roku, Bieber powiedział fanom w piątek, że planuje „po prostu odpocząć i zrelaksować się”, aby mógł „wrócić do 100 procent”

Justin Bieber showing fans his paralyzed face on Instagram
„To jest całkiem poważne, jak widać” Bieber powiedział fanom na Instagramie.
justinbieber/Instagram

„Wyzdrowieję i robię te wszystkie ćwiczenia na twarz, aby moja twarz wróciła do normy i wróci do normy”, powiedział. „To tylko czas i nie wiemy ile to będzie czasu, ale będzie dobrze. Mam nadzieję i ufam Bogu i wierzę, że to wszystko jest z jakiegoś powodu.”

Czytaj również:  Zaoszczędź 20% na uwielbianych przez gwiazdy etykietach podczas jednodniowej wyprzedaży Revolve Anniversary Sale

Przyjaciel Biebera mówi wyłącznie Page Six, że jego bliscy również przewidują pomyślny powrót do zdrowia. „Bieber będzie OK”, mówi insider. „To z powodu infekcji, paraliżu w prawej stronie. Wyzdrowieje.”

W międzyczasie sławni kumple wykonawcy zalali jego sekcję komentarzy wspierającymi wiadomościami.

Justin Bieber performing on stage
Bieber był zmuszony przełożyć kilka koncertów ze swojej trwającej trasy Justice World Tour z powodu problemu zdrowotnego.
Getty Images for Coachella

„Kocham cię i jestem z ciebie dumny”, napisał długoletni menedżer Biebera Scooter Braun, podczas gdy Kehlani dodała „kocham cię koleś , proszę weź tyle czasu ile potrzebujesz!!!”

Jhené Aiko pozostawiła serię emojis modlitewnych dłoni, podczas gdy Patrick Schwarzenegger skomentował wieloma czerwonymi sercami.

„Love u brother ! Będziesz wielki! Odpoczywaj, bracie. We love u !” Zachwycił się współpracownik Biebera z „I’m the One”, DJ Khaled. „GOD LOVES U ! MY KOCHAMY BOGA ! Love forever!”

Zespół Ramsaya Hunta to rzadkie zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się porażeniem twarzy, lub paraliżem, któremu często towarzyszy wysypka dotykająca ucha lub ust. Według National Organization for Rare Disorders, szacuje się, że pięć na każde 100 000 osób w USA będzie rozwijać RHS rocznie.

Zespół ten, opisany po raz pierwszy w 1907 roku przez dr Jamesa Ramsaya Hunta, jest spowodowany infekcją wirusem varicella-zoster – tym samym, który wywołuje ospę wietrzną i półpasiec, co oznacza, że każdy, kto cierpiał na którąś z tych chorób, może również zachorować na RHS.

RHS jest uważany za ogólnie uleczalny, jeśli zostanie złapany w ciągu trzech dni od wystąpienia objawów, przy użyciu leków przeciwwirusowych, takich jak acyklowir lub famcyklowir, wraz z przeciwzapalnymi kortykosteroidami, takimi jak prednizon. Niestety, dla niektórych utrata słuchu i paraliż mogą stać się trwałe.

Inne leki mogą być stosowane w celu opanowania nieprzyjemnych efektów ubocznych, takich jak leki hamujące zawroty głowy lub zmniejszające ból neuropatyczny.

Dodatkowe raporty Hannah Sparks