niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Zwycięzca Oldenburga „The Black Guelph” zostaje wydany w USA (na wyłączność)

The Black Guelph, mroczny irlandzki thriller kryminalny koncentrujący się na irlandzkiej społeczności Travellers, został wydany w Stanach Zjednoczonych.

Debiut reżyserski Johna Connorsa miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Oldenburgu w 2022 roku, gdzie zdobył zarówno nagrodę dla najlepszego filmu, jak i dla najlepszego aktora dla Grahama Earleya. Jest to pierwszy film irlandzkiego reżysera Travellers, który przedstawia rdzenną grupę etnokulturową, znaną również jako Minceir, która jest jedną z najbardziej pokrzywdzonych i dyskryminowanych w Europie Zachodniej.

Internetowa platforma do pakowania i finansowania filmów Slated.Com nabyła ogólnoświatowe prawa, poza Irlandią, do filmu The Black Guelph i nawiązała współpracę z Entertainment Squad w celu wydania filmu. Po ograniczonej amerykańskiej premierze kinowej, która rozpoczęła się w piątek 22 marca, film pojawi się w wersji cyfrowej i VOD 25 czerwca.

Earley gra Kanto, drobnego dilera narkotyków z dublińskiej społeczności Travellersów, który desperacko pragnie ułożyć sobie życie na nowo i ponownie połączyć się z matką swojej młodej córki, co zostaje przerwane przez wizytę jego dawno nieobecnego ojca Cormaca (Paul Roe), ocalałego z nadużyć w irlandzkim programie szkół przemysłowych – ogólnokrajowym systemie szkół reformowanych prowadzonych głównie przez Kościół katolicki, który często oddzielał dzieci Travellersów od ich rodzin. Connors ma niewielką rolę na ekranie jako skorumpowany tajniak.

John Connors w The Black Guelph.Slated.com

Tytuł filmu nawiązuje do XIV-wiecznych Włoch, kiedy to dwie grupy: Biali Guelfowie i Czarni Guefowie walczyli o serca i umysły społeczeństwa we Florencji. Czarni Guelfowie popierali wpływ papiestwa na gospodarkę i społeczeństwo. Connors łączy tę grupę z tymi w Irlandii, którzy wspierali Kościół katolicki ponad Travellersami, gdy po raz pierwszy wybuchły skandale związane z wykorzystywaniem seksualnym w systemie szkół przemysłowych.

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, Connors mówił o swoich własnych zmaganiach z depresją i rozpaczą podczas kręcenia filmu oraz o tym, jak praca nad The Black Guelph „uratowała mi życie”

Czytaj również:  "Beckham", "Carpool Karaoke" wśród nominowanych do nagród PGA 2024 w kategoriach sport, filmy dla dzieci i filmy krótkometrażowe

Zobacz zwiastun The Black Guelph poniżej.

Latest Posts

Nie przegap