sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Andy Serkis nakręci biograficzny serial o założycielce muzeum figur woskowych Madame Tussaud

Newen Connect, dystrybucyjne ramię Newen Studios należącego do TF1 Group, współpracuje z Imaginarium Productions Andy’ego Serkisa w celu współtworzenia i dystrybucji Madame!, epickiego serialu historycznego o życiu Marie Tussaud, francuskiej artystki i przedsiębiorcy, która założyła światowej sławy muzeum figur woskowych Madame Tussauds.

Serkis, znany z roli Golluma w filmie Władca Pierścieni i Cezara w filmie Planeta Małp, stworzył serial i będzie pełnił rolę showrunnera i reżysera. Imaginarium, firma produkcyjna, którą Serkis prowadzi z Jonathanem Cavendishem, wyprodukuje Madame! wraz z Marie Guillaumond z Felicita Films.
Newen Connect pomoże w finansowaniu rozwoju serialu, jak również w jego międzynarodowej sprzedaży

Madame! jest przedstawiona jako nieopowiedziana historia Tussaud, francuskiej artystki znanej ze swoich woskowych rzeźb, która doskonaliła swoje rzemiosło w epoce oświecenia i rewolucji francuskiej, a następnie uciekła do Anglii podczas francuskich rządów terroru, zakładając swoje legendarne muzeum figur woskowych w Londynie w 1835 roku.

Serial prześledzi jej rozwój od XVIII-wiecznego Paryża i przedstawi Tussauds jako „niezwykle pionierską bizneswoman [who], która zbudowała swój biznes od podstaw” po drodze poświęcając „relacje z prawie wszystkimi bliskimi jej osobami (w tym własnymi dziećmi), wymieniając miłość na swoje dziedzictwo.”

„To nie jest prosty dramat z epoki, to przezabawnie szalony, bez trzymanki, anarchiczny, punkowy caper wyczarowany z osobliwie pokręconego umysłu bajecznie postprawdziwej córki kata!” Powiedział Serkis w oświadczeniu. „Marie wie jedno bardzo wyraźnie – jeśli masz zamiar opowiedzieć historię swojego życia, spraw, by była zabawna, nawet jeśli będziesz musiał ją wymyślić, i cokolwiek się stanie, wytnij nudne fragmenty ….”

Dyrektor generalny Newen Connect Rodolphe Buet powiedział, że serial będzie przedstawiał „wizjonerską bohaterkę, która wstrząsnęła konwencjami w XVIII wieku i której podróż jako silnej, niezależnej kobiety zarządzającej budową imperium rezonuje szczególnie w dzisiejszych czasach.” Zauważył, że umowa z Imaginarium zakotwicza strategię Newen polegającą na „wspieraniu producentów w rozwoju i poszukiwaniu finansowania dla ambitnych projektów koprodukcyjnych.”

Czytaj również:  Zendaya Talks Hopes for Rue in 'Euphoria' Season Three: "A Little Bit of Happiness and A Little Bit of Joy"

Umowa Madame! jest następstwem takich inwestycji, jak wsparcie Newen dla Ringside Media, które niedawno objęło mniejszościowy udział w brytyjskiej firmie produkcyjnej Joi Productions, od producentki Joy Gharoro-Akpojotor (Blue Story), która koncentruje się na czarnych, queerowych i kobiecych historiach. Inne inwestycje Ringside obejmują Fictionhouse, Slate Entertainment i Further South Productions w 2021 roku, a następnie ostatnio B Side Film and TV.

Slate Imaginarium TV obejmuje Fungus the Bogeyman dla Sky, Death and Nightingales dla BBC oraz nadchodzący The Bastard Son & the Devil Himself dla Netflix.

Latest Posts

Nie przegap