czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Box Office: „Kung Fu Panda 4”, „Dune 2” na czele weekendu, a nowe pozycje nie zyskały popularności

Kung Fu Panda 4 i Dune: Część druga nadal mają się dobrze w kasie, a oba filmy świętują w ten weekend kamienie milowe.

Film DreamWorks Animation i Universal z Jackiem Blackiem w głosie Kung Fu Panda 4 zdetronizował Dune 2 w swój drugi weekend z szacunkową kwotą 30 milionów dolarów z 4067 kin, przekraczając granicę 100 milionów dolarów i kończąc w niedzielę z 10-dniową krajową sumą 107,7 miliona dolarów. Za granicą film zarobił kolejne 39,6 miliona dolarów, osiągając wynik 68,6 miliona dolarów i 176,4 miliona dolarów na całym świecie. W kraju film zanotował przyzwoity 48-procentowy spadek.

Niedaleko w tyle znalazł się film Denisa Villeneuve’a Dune 2, obecnie w trzecim weekendzie. Tentpole Legendary-Warner Bros. jest pierwszą premierą w 2024 roku, która przekroczyła 200 milionów dolarów w kraju. Film zarobił szacunkowo 29,1 miliona dolarów w 3,847 kinach, co daje łączną kwotę 205,3 miliona dolarów w Ameryce Północnej.

Za granicą sequel – z Timothée Chalametem i Zendayą w rolach głównych – zarobił w ten weekend kolejne 51,2 miliona dolarów na 73 rynkach, osiągając oszałamiający wynik 289,4 miliona dolarów za granicą i globalny łup w wysokości 494,7 miliona dolarów. Przekroczył już 433 dolary brutto uzyskane przez pierwszą Dune – która została wydana w 2021 roku, podczas pandemii – i ostatecznie powinna zakończyć się znacznie na północ od 600 milionów dolarów na całym świecie.

Oba tytuły będą musiały stawić czoła konkurencji w nadchodzących dniach wraz z pojawieniem się Ghostbusters Sony: Mroźne Imperium (22 marca) i Warners/Legendary Godxilla x Kong: Nowe Imperium (29 marca).

W ten weekend w Ameryce Północnej zadebiutował Arthur the King , w którym w obsadzie znalazł się Mark Wahlberg. Film wytwórni Lionsgate i eOne otworzył się poniżej oczekiwań z wynikiem 7,5 miliona dolarów w 3,003 kinach. Śledzenie w tym tygodniu sugerowało od 8 do 10 milionów dolarów, ale zwolennicy filmu wierzą, że wynik A CinemaScore od widzów zaowocuje długimi nogami.

Czytaj również:  Ekrany LED w kinach: Czy ta modna technologia jest warta zachodu?

Obsadę uzupełniają Simu Liu, Juliet Rylance, Nathalie Emmanuel, Ali Suliman, Paul Guilfoyle oraz prawdziwy rajdowiec i gospodarz telewizyjny Bear Grylls, który gra samego siebie. Film opowiada o zawodowym rajdowcu (Wahlberg), który nawiązuje nierozerwalną więź z psem o imieniu Arthur po tym, jak on i jego zespół pokonują 435 mil w ciągu 10 dni.

Arthur the KingCarlos Rodriguez/Lionsgate

Lionsgate zajął również czwarte miejsce na liście przebojów z nadprzyrodzonym horrorem Blumhouse Imaginary, który zarobił szacunkowo 5.6 miliona dolarów z 3,118 kin w swojej drugiej odsłonie, a jego 10-dniowa kumulacja wyniosła 18.1 miliona dolarów.

Pierwszą piątkę zamyka film Angel Studios o tematyce religijnej Cabrini, który w drugi weekend spadł o 61 procent. Dramat biograficzny o prawdziwej XVIII-wiecznej katolickiej misjonarce zarobił szacunkowo 2,8 miliona dolarów w 2,850 kinach, a jego 10-dniowy wynik krajowy wyniósł 12 milionów dolarów. Angel Studios jest również domem dla zaskakującego hitu Monteverde z 2023 roku i kulturalnej sensacji Sound of Freedom .

Prognoza jest jeszcze gorsza dla filmu Focus Features The American Society of Magical Negroes , kolejnej nowej szerokiej oferty. Ten specjalistyczny tytuł uplasował się na 9. miejscu z szacunkową kwotą 1,25 miliona dolarów w 1 143 kinach. Satyryczna komedia opowiada historię młodego mężczyzny, który zostaje zwerbowany do tajnego stowarzyszenia magicznych Czarnych, którzy poświęcają swoje życie najważniejszej sprawie: ułatwieniu życia białym ludziom. (Dzięki rozszerzeniu dystrybucji na cały kraj, film będzie dostępny stosunkowo szybko na VOD premium za 19,99 USD)

Justice Smith i David Alan Grier występują w The American Society of Magical NegroesTobin Yelland/Focus Features/Courtesy of Sundance Institute

W wyreżyserowanym przez Kobi Libii filmie American Society of Magical Negroes występują Justice Smith, David Alan Grier, An-Li Bogan, Drew Tarver, Michaela Watkins, Rupert Friend i Nicole Byer. (Focus może pocieszyć się faktem, że w miniony weekend Oscary poparły The Holdovers. Film w reżyserii Alexandra Payne’a otrzymał wiele głównych nagród, w tym za najlepszy film, a Da’Vine Joy Randolph zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej)

Czytaj również:  Russo Bros., Millie Bobby Brown i Netflix tworzą zespół dla "The Electric State"

Innym specjalistycznym filmem, który zyskał popularność w całym kraju, jest Love Lies Bleeding wytwórni A24, który uplasował się na 6. miejscu z wynikiem 2,5 miliona dolarów po wejściu do łącznie 1 362 kin, osiągając wczesny pułap 2,7 miliona dolarów. Thriller kryminalny z Kirsten Stewart w roli głównej.

Bleecker Street, kolejny niezależny dystrybutor, otworzył film z Anthonym Hopkinsem w roli głównej One Life w wybranych kinach w kraju. Film uplasował się na 8. miejscu z wynikiem 1,7 miliona dolarów w 983 lokalizacjach. Dramat o holokauście, wspólna produkcja brytyjsko-amerykańska, zarobił już ponad 25 milionów dolarów za granicą od premiery w grudniu 2023 roku.

Po tym, jak Oppenheimer zdobył Oscary w zeszłym tygodniu, Warners ponownie wypuścił film Christophera Nolana w ponad 1300 kinach w kraju. Ponowne premiery zwykle nie generują ogromnych zysków – wyjątkiem jest Avatar – a Oppenheimer spodziewa się zarobić około 300 tysięcy dolarów w weekend. Film, łatwo dostępny do streamowania na Peacock i Max, jest najlepiej zarabiającym zdobywcą Oscara za najlepszy film od 20 lat, po zgromadzeniu prawie 959 milionów dolarów w globalnej kasie. Jest jednak mało prawdopodobne, by nawet po ponownej premierze udało mu się przekroczyć próg 1 miliarda dolarów.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 15 marca o godzinie 10:13.

Latest Posts

Nie przegap