niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

gwiazda „Shoguna” Tadanobu Asano dołącza do tajlandzkiego thrillera kulinarnego „Morte Cucina” w reżyserii Pen-ek Ratanaruanga (na wyłączność)

Nieustannie zapracowany japoński aktor charakterystyczny Tadanobu Asano – obecnie występujący jako jedna z gwiazd samurajskiego serialu Disneya Shōgun – dołączył do obsady nadchodzącego thrillera kulinarnego tajskiego reżysera Pen-ek Ratanaruanga Morte Cucina. Aktor i reżyser po raz ostatni współpracowali dwie dekady temu przy romantycznym filmie kryminalnym Last Life in the Universe (2003), który był oficjalnym zgłoszeniem Tajlandii do Oscarów w tym samym roku i zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Rozgrywający się we współczesnym Bangkoku film Morte Cucina opowiada o utalentowanej młodej szefowej kuchni o imieniu Sao, która przypadkowo spotyka mężczyznę, który wykorzystywał ją seksualnie, gdy była nastolatką. „Wykorzystując swoje talenty w kuchni, Sao wprowadza w życie swój plan zemsty – osiągając raczej nieoczekiwany rezultat”, czytamy w loginie filmu.

Producenci projektu trzymają na razie w tajemnicy charakter roli Asano, ale ujawnili, że nowicjusz Thanatphon Boonsang zagra główną rolę Sao, podczas gdy tajskie gwiazdy Nopachai Chaiyanam i Kris Srepoomseth wcielą się w dwie główne role męskie. Nopachai zagrał wcześniej w thrillerze kryminalnym Pen-eka z 2011 roku Headshot, który miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Morte Cucina jest filmem napisanym wspólnie przez Pen-eka i Kongdeja Jaturanrasamee (Hunger, Faces of Anne). Jest to pierwszy film fabularny Pen-eka od czasu jego thrillera kryminalnego noir Samui Song z 2017 roku. Zdjęcia do filmu wykona weteran kina azjatyckiego Christopher Doyle, najbardziej znany ze współpracy z Wong Kar-wai.

Morte Cucina zostanie wyprodukowany przez Sorosa Sukhuma z 185 Films (który niedawno wyprodukował tajski thriller Netflixa Hunger) i azjatyckiego producenta Conora Zorna, a koproducentami będą Manuel Chiche z Joker Films i Alexandra Hoesdorff z Deal Productions. Goodfellas (dawniej Wild Bunch) zajmuje się sprzedażą międzynarodową, poza Ameryką Północną, którą reprezentuje CAA.

Czytaj również:  recenzja "Very": Uwodzicielska i otrzeźwiająca opowieść o sławie showbiznesu oczami córki ukochanego aktora

Oczekuje się, że film wejdzie do produkcji w kwietniu, a jego twórcy planują premierę na jednym z głównych europejskich festiwali w przyszłym roku.

Latest Posts

Nie przegap