wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Woody Harrelson otwiera w West Hollywood punkt sprzedaży marihuany i ma nadzieję, że mieszkańcy poczują się „trochę wyżej”

Aktor i aktywista na rzecz legalizacji marihuany Woody Harrelson otworzył w piątek, 13 maja, nowy biznes w West Hollywood: legalny dyspenser z marihuaną, który będzie również zawierał salon konsumpcyjny w swoim podwórkowym ogrodzie.

Lazy loaded image

Woody Harrelson w The Woods.Stefanie Keenan/Getty Images dla The Woods

Nowe przedsięwzięcie Harrelsona, The Woods, zadebiutowało z ceremonią przecięcia wstęgi, w której uczestniczyła burmistrz West Hollywood, Lauren Meister, oraz szefowa miejskiej Izby Handlowej, Genevieve Morrill. „Mam nadzieję, że dodaliśmy tu więcej piękna i więcej dobrych chwil. Miejmy nadzieję, że możemy sprawić, że obywatele West Hollywood będą trochę wyżej” – powiedział Harrelson do tłumu zgromadzonego na zewnątrz The Woods, gdzie zapalał się co najmniej jeden gapowicz. „To najwspanialszy dzień, jaki miałem od dłuższego czasu”.

The Woods jest jednym z tego, co ma być do 16 salonów konsumpcji marihuany (według Eater LA), które będą licencjonowane w West Hollywood. Miasto, w którym mieszka około 35 000 osób, staje się rajem dla firm zajmujących się handlem zielskiem, a w szczególności dla salonów konsumpcyjnych, a grupa osób zajmujących się biznesem związanym z konopiami indyjskimi zebrała się, aby promować i oznaczyć West Hollywood jako miejsce turystyczne o nazwie Emerald Village.

Znajdująca się przy 8271 Santa Monica Blvd. (obok restauracji Norah, w miejscu, które kiedyś było studiem projektanta Thomasa Schoosa), firma The Woods sprzedaje wszystko, od aparatów do palenia po kwiaty i rośliny jadalne, w pięknie zaprojektowanej przestrzeni, która sprawia wrażenie butiku z wyższej półki.

„Przez długi czas myślałem o tym, 'Czy nie byłoby fajnie mieć dyspensarium, własne dyspensarium, które jest po prostu miejscem, do którego można pójść?'” Harrelson powiedział The Hollywood Reporter tuż przed przecięciem wstęgi (gdzie wśród gości znalazła się żona aktora, Laura, oraz jego menedżerowie, Jeremy Plager i Tracy Harshman). „Ale wtedy nigdy nie podobał mi się pomysł, że nie można konsumować na miejscu, tak jak można w powiedzmy Amsterdamie”

Czytaj również:  Keke Palmer dołącza do Eddiego Murphy'ego w komedii Amazon MGM "The Pickup" (na wyłączność)

Harrelson – którego partnerami w The Woods są Bill Maher, Schoos, Michael Berman (CEO Schoos Design), oraz Jay Handal i Devon Wheeler (założyciele sieci dyspenserów Erba) – pochwalił miasto West Hollywood za przyjęcie salonów konsumpcyjnych.

„Ci ludzie mają szerokie horyzonty w WeHo, więc pozwolili na konsumpcję”, powiedział Harrelson, który również zwiedził i zakochał się w tej przestrzeni, gdy była ona studiem projektowym Schoosa. Z tyłu znajduje się bujna roślinność i staw koi. „Byłem po prostu jak, 'Wow, kocham to miejsce. Kocham miejsce, w którym się znajduje.’ Więc zdecydowałem się to zrobić”, powiedział Harrelson.

Lazy loaded image

Widok na dyspensarium The Woods w West Hollywood.Stefanie Keenan/Getty Images dla The Woods

Podczas gdy The Woods oferuje wiele marek marihuany, skupia się na organicznych, kalifornijskich i uprawianych na słońcu odmianach, zgodnie z preferencjami słynnego właściciela. „Bardzo wierzę w uprawę na słońcu”, wyjaśnia aktor. „Wojna z narkotykami wepchnęła [growers] do środka i wiesz, to jest w porządku. Nazywam to chemicznym chwastem i to również zrodziło użycie dużej ilości nawozów i sztucznych świateł i tak dalej. I czuję, że już tego nie potrzebujemy. Wygraliśmy wojnę z narkotykami w Kalifornii dla tej rośliny. Wyprowadźmy ją na zewnątrz, gdzie jest jej miejsce. Naprawdę chce być na zewnątrz lub przynajmniej w szklarni, ale niech dostaje prawdziwe słońce. Zdecydowanie, jakość jest o wiele lepsza.”

Jeśli chodzi o to, co nazywa chemicznym ziołem – o którym powiedział, że są to szczepy, które pchają się coraz wyżej na poziom THC – „to po prostu rozwala czubki waszych głów. I to jest jak, 'Po co mi to? Jedno uderzenie to wszystko, co dostanę? Już skończyłem.”

Lazy loaded image

Goście uczestniczą w dniu otwarcia The Woods 13 maja 2022 roku w West Hollywood.Stefanie Keenan/Getty Images dla The Woods

Harrelson nie jest jedynym hollywoodzkim graczem w legalnej przestrzeni marihuany. Według Los Angeles Times, dwa inne salony konsumpcyjne są w pracach w West Hollywood, jeden wspierany przez Jay-Z, a drugi z Patricią Arquette jako inwestorem. Do tłumu gwiazd, które założyły własne marki zioła, należą Seth Rogen, Jay-Z, Snoop Dogg, Willie Nelson, Wiz Khalifa i Melissa Etheridge.

Czytaj również:  Paryski Tydzień Mody: Sigourney Weaver, Taraji P. Henson i Leslie Mann wśród gwiazd pierwszego rzędu na pokazie Chanel

Harrelson mówi THR, że również chciałby założyć własną markę. „Mam bardzo specyficzny rodzaj podejścia. Nie chcę się w to zagłębiać, ale zdecydowanie chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, by zachęcić do uprawy ziół na słońcu.”

Tego wieczoru w Teatrze Ricardo Montalbán w Hollywood, aktor ma otrzymać nagrodę Willie Nelson Lifetime Achievement Award uznającą go za jego wieloletni aktywizm legalizacyjny, w ramach 18. dorocznego Emerald Cup Awards. Wydarzenie to honoruje najlepszych w swojej klasie dostawców marihuany w takich kategoriach jak pre-roll, kwiaty, dyspensaria, ekologiczne opakowania i przekąski.

Dla Harrelsona – który został aresztowany w 1996 roku za zasadzenie czterech nasion konopi w proteście przeciwko prawu stanowemu Kentucky, które myliło marihuanę z konopiami przemysłowymi – ruch legalizacyjny wykroczył daleko poza to, co kiedykolwiek sobie wyobrażał.

„To jest coś w rodzaju mind-blowing, ponieważ, szczerze mówiąc, nigdy nie myślałem, że dojdzie do tego etapu,” Harrelson powiedział L.A. Weekly w zeszłym miesiącu. „Nigdy nie myślałem, że będziesz miał to nawet do miejsca, gdzie jest to legalne, a tym bardziej, że będziesz mógł pójść po to, aby wyciągnąć to ze sklepu. Więc jest to całkiem ekscytujące.”

Lazy loaded image

Zewnętrzna część należącego do Woody’ego Harrelsona sklepu z marihuaną The Woods w West Hollywood.Stefanie Keenan/Getty Images dla The Woods

Latest Posts

Nie przegap