piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Box Office: „Night Swim” z wynikiem 12,5 mln dolarów, „Wonka” na czele zestawienia po wakacyjnej zawierusze

Night Swim osiągnął 12 milionów dolarów w kasie krajowej, co wystarczyło na zajęcie drugiego miejsca za świątecznym Wonka.

Wyprodukowany przez mistrzów horroru, Jasona Bluma i Jamesa Wana, Night Swim był jedyną nową, szeroką premierą weekendu, w którym zaczyna się poświąteczna gorączka. Przychody krajowe spadły o 18 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku.

Horror Universal, grany w 3,250 kinach w Ameryce Północnej, nieznacznie wyprzedził oczekiwania pomimo zjadliwych recenzji i oceny C CinemaScore od widzów, chociaż nie zbliżył się do 30.4 miliona dolarów otwarcia Universal i Blumhouse’s M3GAN w ten sam weekend rok temu.

Za granicą film zebrał 5,7 miliona dolarów na pierwszych 36 rynkach, co dało globalny wynik 17,7 miliona dolarów przy budżecie 15 milionów dolarów przed marketingiem.

Wyreżyserowany przez Bryce’a McGuire’a film Night Swim jest adaptacją filmu krótkometrażowego z 2014 roku, który nakręcił we współpracy z Rodem Blackhurstem. 98-minutowy film rozpoczyna się retrospekcją młodej dziewczyny, która spotyka niefortunny koniec, gdy próbuje odzyskać tajemniczą zabawkową łódź z przydomowego basenu. Wiele lat później w kinie pojawia się rodzina Wallerów: Ray (Wyatt Russell), były baseballista, którego karierę przerwało stwardnienie rozsiane; jego żona Eve (Kerry Condon); nastoletnia córka Izzy (Amélie Hoeferle); oraz jego niezbyt wysportowany 12-letni syn Elliot (Gavin Warren).

Night Swim trafił na duży ekran w momencie, gdy Blum i Wan zawarli umowę o połączeniu swoich firm, odpowiednio Blumhouse i Atomic Monster. (M3GAN jest jednym z filmów, nad którymi wcześniej wspólnie pracowali.)

Film Warner Bros. Wonka utrzymał się na szczycie krajowego box office’u w ten weekend z szacunkową kwotą 14,4 miliona dolarów z 3,817 lokalizacji. Musical prowadzony przez Timothée Chalameta był największym zwycięzcą sezonu świątecznego 2023 roku i jest o krok od przekroczenia granicy 165 milionów dolarów w Ameryce Północnej, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich świątecznych tytułów na koniec roku.

Czytaj również:  Penske Media Corporation uruchamia The Hollywood Reporter Roma z Brainstore Media

Za granicą Wonka osiągnął kamień milowy w tańcu, przekraczając granicę 300 milionów dolarów, po zarobieniu kolejnych 28,9 miliona dolarów na 77 rynkach, co dało zagraniczny wynik 301,2 miliona dolarów i olśniewającą globalną sumę 465,8 miliona dolarów. (Kto powiedział, że musicale nie mogą działać na dużym ekranie?)

Wśród innych świątecznych produkcji, animowana familijna oferta Illumination i Universal Migration oraz superbohater DC Warners Aquaman and the Lost Kingdom walczą o trzecie miejsce.

Aquaman 2 zanotował szacunkowy weekendowy dochód brutto w wysokości 10,6 miliona dolarów z 3,553 kin, co przewyższa szacunkowe 10,3 miliona dolarów zarobione przez Migration. Jednak konkurencyjne studia pokazują, że Aquaman zarobił bliżej 10 milionów dolarów i znalazł się za Migration , choć z niewielkim marginesem.

Migration, grany w 3,712 lokalizacjach, zarobił szacunkowo 77.8 miliona dolarów w kraju. Aquaman 2 jest najnowszym superbohaterskim filmem, który ledwo przekroczył próg 100 milionów dolarów w kraju.

Zrobił znacznie więcej za granicą, ale nie na tyle, by powstrzymać krwawienie. W ten weekend zarobił kolejne 30,3 miliona dolarów na 77 rynkach, osiągając wynik 234,8 miliona dolarów za granicą i 334,8 miliona dolarów na całym świecie

Oficjalna kolejność obu filmów zostanie ustalona w poniedziałek, kiedy zostaną opublikowane ostateczne liczby.

Ostra komedia romantyczna Sony Anyone But You nadal znajdowała swoją publiczność i odnotowała imponujący 9-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim weekendem. Film, zamykający pierwszą piątkę, zarobił szacunkowo 9,5 miliona dolarów w 3,055 kinach, a jego kumulacja w kraju wyniosła 43,7 miliona dolarów. Za granicą przyniósł kolejne 5,4 miliona dolarów, co dało wczesną zagraniczną sumę 14,7 miliona dolarów i 58,4 miliona dolarów na całym świecie.

Wyreżyserowany przez George’a Clooneya The Boys in the Boat , od MGM/Amazon, po raz pierwszy w ten weekend wyprzedził inny tytuł dla dorosłych The Color Purple , zajmując miejsce nr 6 z szacunkową kwotą 6 milionów dolarów z 2,687 kin, a jego łączna wartość w kraju wyniosła 33.9 miliona dolarów.

Czytaj również:  Posłuchaj odcinków podcastu 50-Plus Emmy Nominees "Awards Chatter"

Film Warner Bros. i Amblin The Color Purple zarobił szacunkowo 4,8 miliona dolarów w 3,218 kinach, co daje 54,6 miliona dolarów do niedzieli.

Dramat wrestlingowy dla dorosłych A24 The Iron Claw utrzymał się na niezłym poziomie, zarabiając 4,5 miliona dolarów z 2,392 lokalizacji, co daje łączną kwotę 24,3 miliona dolarów

Kolor purpury i Wonka to jedne z filmów, które powalczą o najważniejsze nagrody podczas niedzielnej gali Złotych Globów.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 6 stycznia o 8:17.

Latest Posts

Nie przegap