wtorek, 16 lipca, 2024

Ostatnie posty

Box Office: „Night Swim” zanurza palce w wodzie z 1,5 mln USD w czwartkowych zapowiedziach

Night Swim rozpoczął się w kinach z wynikiem 1,5 miliona dolarów na pokazach przedpremierowych.

Horror od Blumhouse i Universal jest pierwszą nową ogólnokrajową premierą w 2024 roku i ma otworzyć się na 9 milionów dolarów lub więcej w Ameryce Północnej. To może nie wystarczyć, aby zepchnąć świąteczny musical Wonka z pierwszych miejsc.

Wyreżyserowany przez Bryce’a McGuire’a film Night Swim jest adaptacją krótkometrażowego filmu z 2014 roku, który nakręcił we współpracy z Rodem Blackhurstem. Ten 98-minutowy film opowiada o nawiedzonym basenie, który sprawił, że niektórzy recenzenci trzymali głowy w dłoniach. „A kiedy najbardziej mrożącą krew w żyłach kwestią w filmie jest „Coś jest nie tak z tym basenem!”, zbyt łatwo jest wyobrazić sobie uszczypliwości w przyszłym odcinku Mystery Science Theater 3000„, pisze Frank Scheck, krytyk The Hollywood Reporter.

Na szczęście dla twórców, fani horrorów niekoniecznie zwracają uwagę na recenzje.

Historia rozpoczyna się od retrospekcji młodej dziewczyny, którą spotyka niefortunny koniec, gdy próbuje odzyskać tajemniczą zabawkową łódź z przydomowego basenu. Lata później rodzina Wallerów przyjeżdża do domu: Ray (Wyatt Russell), były baseballista, którego karierę przerwało stwardnienie rozsiane; jego żona Eve (Kerry Condon); nastoletnia córka Izzy (Amelie Hoeferle; oraz niezbyt wysportowany 12-letni syn Elliot (Gavin Warren).

Świąteczne kontynuacje zdominują w ten weekend zestawienie box office. Film Warner Bros. Wonka, największy zwycięzca sezonu świątecznego, zakończy weekend z ponad 160 milionami dolarów lub 170 milionami dolarów w krajowej sprzedaży biletów. Film superbohaterski DC i Warners Aquaman i zaginione królestwo zarobił do tej pory zaledwie 87,5 miliona dolarów w kraju, co jest zaskakującą sumą dla wysokobudżetowego filmu superbohaterskiego.

Wśród innych świątecznych propozycji, animowany rodzinny film Migration wytwórni Universal i Illumination zarobił do tej pory w kraju ponad 65 milionów dolarów, podczas gdy ostra komedia romantyczna Sony Anyone But You zarobiła ponad 32 miliony dolarów.

Czytaj również:  Hilary Duff, New Kids on the Block, Tyler Hilton składają hołd Aaronowi Carterowi: "Miałeś urok, który był absolutnie wylewny"

Filmy dla dorosłych The Color Purple (Warners), The Boys in the Boat (MGM/Amazon) i The Iron Claw (A24) również konkurują w kinach.

Filmy ubiegające się o nominacje do Złotych Globów podczas niedzielnej ceremonii mogą odnotować wzrost w ten weekend, ponieważ widzowie spieszą się, aby nadrobić zaległości przed pokazem, chociaż zjawisko to nie jest tak powszechne jak kiedyś.

Latest Posts

Nie przegap