sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

DC będzie miało 10-letni plan podobny do tego z Marvela, mówi David Zaslav

The Warner Bros. Discovery executive odniósł się również do złomowania 'Batgirl’: „Naszym zadaniem jest ochrona marki DC.”

Jason Momoa Aquaman

Jason Momoa w „Aquamanie”Everett

Zaledwie dwa dni po tym, jak Warner Bros. Discovery wykonało oszałamiający ruch, aby anulować film HBO Max Batgirl, nieuprzejmy CEO David Zaslav starał się zapewnić Wall Street, że istnieje spójny plan dla przyszłości DC.

„Patrzysz na Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana – to są marki, które są znane wszędzie na świecie” – powiedział Zaslav podczas czwartkowego earnings call. „Przeprowadziliśmy reset. Zrestrukturyzowaliśmy biznes, gdzie zamierzamy się skupić, gdzie będzie zespół z 10-letnim planem skupiający się tylko na DC. Wierzymy, że możemy zbudować znacznie bardziej zrównoważony biznes.”

DC od dawna chciało naśladować sukces należącego do Disneya Marvel Studios, które Kevin Feige zbudował w najlepiej zarabiającą franczyzę filmową w historii. Zaslav niedawno sprowadził byłego szefa Feige’a, emerytowanego szefa Disneya Alana Horna, jako doradcę. Podczas rozmowy o zyskach Zaslav zasugerował, że DC będzie próbowało naśladować podręcznik Marvela.

„Jest to bardzo podobne do struktury, którą Alan Horn, [former Disney CEO] Bob Iger i Kevin Feige złożyli bardzo skutecznie w Disneyu. Myślimy, że możemy zbudować z DC znacznie silniejszy, zrównoważony biznes wzrostu” – powiedział Zaslav. „W ramach tego zamierzamy skupić się na jakości. Nie zamierzamy wypuszczać żadnego filmu zanim nie będzie gotowy…. DC to coś, co możemy uczynić lepszym.”

DC postępowało w stopach i startach po zakończeniu definiującej trylogii Christophera Nolana Dark Knight zakończonej dekadę temu. Studio początkowo stuknęło Zacka Snydera do nadzorowania swojego planowanego uniwersum, które filmowiec rozpoczął w 2013 roku od Człowieka ze stali. Jednak Snyder stracił zaufanie szefów studia po podzielonym 2016 Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości, a niektóre filmy z ambitnego 10-projektowego slate’u ogłoszonego w 2014 roku nigdy nie doszły do skutku, w tym Justice League 2. Executive Walter Hamada przejął stery DC Films w 2018 roku i wykreślał szereg filmów – w tym kilka dla HBO Max, aby spełnić mandat ówczesnego CEO WarnerMedia, Jasona Kilara. Teraz te plany po raz kolejny ulegają zmianie.

Czytaj również:  Sarah Snook jest w ciąży, spodziewa się pierwszego dziecka z mężem Dave'em Lawsonem

Zaslav wspomniał o kilku nadchodzących filmach DC, w tym Black Adam i Shazam! Fury of the Gods, i odniósł się do plotek, że niektóre z tych filmów mogą przesunąć daty, nie potwierdzając ani nie zaprzeczając żadnym konkretom.

„Jesteśmy nimi bardzo podekscytowani. Widzieliśmy je już. Uważamy, że są straszne i myślimy, że możemy uczynić je jeszcze lepszymi” – powiedział Zaslav w kontekście marketingu i dystrybucji nadchodzących filmów, które obejmują również The Flash, w którym główną rolę gra kontrowersyjny aktor Ezra Miller.

Miller został oskarżony o duszenie fana w Islandii w kwietniu 2020 roku, a Business Insider opublikował w czwartek raport zawierający długi wywiad z rodzicami 18-latka, którzy twierdzą, że aktor uwodził ich dziecko od 12 roku życia. Plany Warnersa dotyczące The Flash, który ma datę premiery w czerwcu 2023 roku, były uważnie obserwowane.

Dyrektor wykonawczy ujawnił również, że podczas gdy skupia się na wydaniach kinowych, „wiele filmów zostanie wydanych z krótszymi okienkami… i z różnymi kampaniami marketingowymi. Ale zawsze będziemy zwinni i skupimy się na filmach kinowych.”

Przed pandemią właściciele kin mogli zażądać wyłącznego okna kinowego trwającego od 74 do 90 dni. Teraz film, którego otwarcie w kraju wyniesie 50 milionów dolarów lub mniej, może być udostępniony w domu już po dwóch-trzech tygodniach od premiery kinowej (Universal był pierwszym dużym studiem hollywoodzkim, które zdecydowało się na takie warunki).

Komentarze Zaslava pojawiają się w trudnym dla DC czasie. We wtorek Warners ogłosił, że odkłada na półkę swój wart 90 milionów dolarów film Batgirl , który był głęboko w postprodukcji przed planowaną premierą HBO Max. Wiele źródeł zauważyło, że Warner Media Discovery zdecydowało się wykorzystać straty z filmu jako odpis podatkowy, zamiast go wypuścić. Ruch ten wywołał obawy, że inne filmy mogą pójść w jego ślady, a twórca filmu Blue Beetle Angel Manuel Soto polubił tweety, prosząc Warnera o ochronę jego filmu DC, który początkowo był rozwijany dla HBO Max, zanim został przeniesiony do kin.

Zaslav powiedział, że drogie filmy do streamingu nie mają sensu ekonomicznego.

Czytaj również:  Festiwal Filmowy w Cannes rozpoczyna współpracę z AFCI w ramach szczytu inauguracyjnego

„Celem jest wzrost marki DC. Rozwijać bohaterów DC. Ale również naszym zadaniem jest ochrona marki DC i to właśnie zamierzamy zrobić.”

Biuletyny THR

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap