niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Dwayne Johnson zaskakuje CinemaCon zerknięciem na „Moanę 2

Dwa miesiące po niespodziewanym ogłoszeniu przez prezesa Disneya Boba Igera, że Moana 2 jest w trakcie prac w studiu i ma trafić do kin 27 listopada, animowana kontynuacja zajęła centralne miejsce na CinemaCon.

Disney zadebiutował ekskluzywnym podglądem materiału z filmu w reżyserii Davida Derricka Jr. przed właścicielami kin z pomocą swojej supergwiazdy głosu, Dwayne’a Johnsona. Pojawił się on na scenie po mini występie polinezyjskich tancerzy. Johnson powraca w nowej odsłonie wraz z aktorami z oryginału, w tym Auli’i Cravalho i innymi.

„Jak mówimy na wyspie, aloha” – powiedział Johnson, ubrany na tę okazję w spodnie i biały podkoszulek. „Granie postaci Maui jest dla mnie jednym z najbardziej zmieniających życie doświadczeń i zmieniających życie ról”

Dodał, że postać ma dla niego większe znaczenie niż tylko koncert. „To moja kultura, widzicie, że noszę ją na klatce piersiowej, moim ciele, moim tatuażu, a także postać Maui została zainspirowana przez mojego dziadka, wysokiego wodza, Petera Maivię” – powiedział. „To dla mnie o wiele głębsze niż film i wiem, że dla Disneya też jest to głębsze”

Według Disneya, historia rozpoczyna się po tym, jak Moana otrzymuje nieoczekiwane wezwanie od swoich przodków, więc wyrusza w podróż na dalekie morza Oceanii i na niebezpieczne, dawno zaginione wody, aby przeżyć przygodę niepodobną do niczego, z czym kiedykolwiek miała do czynienia. Materiał filmowy zawierał nową muzykę – Cravalho, głos tytułowego bohatera, śpiewał nową piosenkę o „powrocie do tego, kim mamy być” – oraz oszałamiającą oprawę wizualną w tym samym duchu, co oryginał.

Johnson obiecał „zupełnie nową ekipę, zupełnie nową scenerię i oczywiście nowe piosenki – zapraszamy”, powiedział, mówiąc właścicielom teatrów, że będzie to idealna ucieczka tej zimy.

Disney zaprezentował na #CinemaCon zapowiedź nowej piosenki z #Moana2:

Moana jest widziana na swojej łodzi, wracającej do Motunui. Śpiewa piosenkę, której słowa brzmią: „Wreszcie wróciliśmy do tego, kim powinniśmy być” Mieszkańcy wioski śpiewają razem z nią. Jeden z mieszkańców wioski śpiewa streszczenie… pic.twitter.com/uly3fnrGWL

– The Hollywood Reporter (@THR) Kwiecień 11, 2024

Film Derricka został początkowo opracowany jako serial telewizyjny, co Iger potwierdził podczas rozmowy telefonicznej w lutym. „Oryginalny film Moana z 2016 roku niedawno przekroczył 1 miliard godzin streamingu na Disney+ i był najczęściej streamowanym filmem 2023 roku na dowolnej platformie w USA. Wraz z wersją na żywo oryginalnego filmu, która jest obecnie w fazie rozwoju, Moana pozostaje niezwykle popularną serią i nie możemy się doczekać, aby dać wam więcej Moany i Maui, gdy Moana 2 pojawi się w kinach w listopadzie tego roku” – powiedział wówczas Iger, podkreślając ciągły kulturowy charakter filmu.

Czytaj również:  gwiazda 'A League of Their Own' Kate Berlant opowiada o serialu komediowym i uznanym show scenicznym

Ten film z 2016 roku, również wydany w listopadzie tego samego roku, został wyreżyserowany przez Rona Clementsa i Johna Muskera. Film zarobił ponad 248 milionów dolarów w kasie krajowej, a jego międzynarodowa wartość wyniosła ponad 643 miliony dolarów. Otrzymał również dwie nominacje do Oscara, jedną za najlepszą animację, a drugą za najlepszą oryginalną piosenkę „How Far I’ll Go” Lin-Manuela Mirandy śpiewaną przez Cravalho.

Moana 2 nie należy mylić z innym Moana projektem w pracach Disneya, filmem akcji na żywo z Johnsonem w roli głównej. Studio potwierdziło w zeszłym tygodniu, że oferta na żywo Thomasa Kaila została przesunięta z 27 czerwca 2025 roku na nową datę premiery 10 lipca 2026 roku. To posunięcie daje remake’owi miejsce na odetchnięcie od animowanej Moany 2, której premiera odbędzie się w listopadzie tego roku.

Również w ramach segmentu Moana, przewodniczący NATO Bob Bagby zaskoczył Johnsona, wręczając mu nagrodę Ducha Przemysłu NATO, drugie trofeum tego rodzaju po zeszłorocznym, które zostało wręczone Christopherowi Nolanowi. „Ta nagroda honoruje twoją nierówną pasję i zaangażowanie w doświadczenie teatralne”, powiedział Bagby. Odbierając nagrodę, Johnson powiedział: „Muszę ci powiedzieć, że przy wszystkich zmianach, przypływach i odpływach, wzroście i postępie, jedyną rzeczą, która zawsze pozostanie, jest doświadczenie teatralne”

Latest Posts

Nie przegap