sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Doniesienia: Włoski sędzia wzywa do odrzucenia sprawy o nadużycia seksualne Paula Haggisa

Włoski sędzia wezwał do odrzucenia sprawy o molestowanie seksualne przeciwko Paulowi Haggisowi, orzekając, że nie ma podstaw do dalszego prowadzenia dochodzenia przeciwko nagrodzonemu Oscarem reżyserowi, jak donoszą media.

Sędzia w południowowłoskim mieście Lecce wezwał do umorzenia śledztwa przeciwko Haggisowi pod koniec piątku, podała w sobotę włoska agencja informacyjna ANSA. Wcześniej sąd apelacyjny orzekł na korzyść Haggisa, odrzucając próbę prokuratorów przywrócenia aresztu domowego dla Haggisa na czas kontynuowania śledztwa.

Haggis został aresztowany 19 czerwca w południowowłoskim mieście Ostuni, gdzie uczestniczył w inauguracyjnym festiwalu filmowym Allora. 28-letnia Brytyjka oskarżyła 69-letniego filmowca o zmuszanie jej do uprawiania seksu z nim w ciągu dwóch dni. Haggis spędził 16 dni w areszcie domowym w swoim hotelu, zanim został zwolniony.

W oświadczeniu wydanym dla The Hollywood Reporter w sobotę, włoski adwokat Haggisa, Michele Laforgia zauważył, że trzech sędziów sądu apelacyjnego „jednogłośnie odrzuciło apelację prokuratora o przywrócenie aresztu domowego Haggisa” Laforgia powiedział, że przedstawił „niezbite i obiektywne dowody”, że kobieta, która oskarżyła Haggisa powiedziała „wielokrotne kłamstwa śledczym i sądowi, z faktami i świadkami całkowicie zaprzeczającymi jej historii.”

Zespół prawny domniemanej ofiary nie skomentował natychmiast decyzji sędziego.

Laforgia powiedział, że jeśli nowe dowody nie zostaną przedstawione sądowi, prokuratorzy będą musieli zamknąć sprawę przeciwko Haggisowi, co, jak powiedział, oczekuje, że nastąpi w najbliższych tygodniach.

Haggis, który zdobył Oscara za najlepszy obraz i najlepszy scenariusz oryginalny za Crash oraz nominacje za scenariusz do Million Dollar Baby i Letters From Iwo Jima, stoi również przed osobną sprawą sądową w USA. Publicystka filmowa Haleigh Breest pozwała Haggisa, zarzucając mu, że zgwałcił ją w styczniu 2013 roku. Termin rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na 11 października w Nowym Jorku. Haggis twierdzi, że jego spotkanie z Breest było dobrowolne.

Czytaj również:  Keanu Reeves, Laurence Fishburne wspominają Lance'a Reddicka na premierze "John Wick: Chapter 4" w Los Angeles

Latest Posts

Nie przegap