czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Emma Watson o tym, dlaczego zrobiła sobie przerwę od aktorstwa: „I Felt a Bit Caged”

Emma Watson otwiera się na temat tego, dlaczego odsunęła się od aktorstwa.

W wywiadzie dla Financial Times, Watson zastanawiała się nad tym, dlaczego nie zrobiła filmu od czasu Little Women Grety Gerwig, który zakończył zdjęcia pod koniec 2018 roku.

„Nie byłam zbyt szczęśliwa, jeśli mam być szczera, myślę, że czułam się trochę jak w klatce” – powiedziała.

„Rzeczą, którą uznałam za naprawdę trudną, było to, że musiałam wyjść i sprzedać coś, nad czym naprawdę nie miałam zbyt dużej kontroli. Stać przed filmem i kazać każdemu dziennikarzowi powiedzieć: 'Jak to się ma do twojego punktu widzenia?’ To było bardzo trudne, być twarzą i rzecznikiem rzeczy, w których nie brałam udziału” – wyjaśniła.

Watson kontynuował: „Byłem odpowiedzialny w sposób, który zaczął mnie naprawdę frustrować, ponieważ nie miałem głosu, nie miałem nic do powiedzenia. Zacząłem zdawać sobie sprawę, że chcę stać tylko przed takimi rzeczami, gdzie jeśli ktoś będzie mi dokuczał, będę mógł powiedzieć, w sposób, który nie sprawi, że będę się nienawidził, 'Tak, spieprzyłem, to była moja decyzja, powinienem był zrobić to lepiej'”

Po zakończeniu serii filmów o Harrym Potterze , Watson wystąpiła w The Perks of Being a Wallflower, The Bling Ring, Beauty and the Beast, The Circle i Little Women, przy czym ten ostatni film zdobył sześć nominacji do Oscara.

Podczas przerwy od aktorstwa, Watson odważyła się na pisanie i reżyserowanie. Ostatniej zimy napisała i wyreżyserowała kampanię reklamową dla Prady. „Ludzie zawsze mówili mi, że powinnam reżyserować i produkować, nawet gdy byłam na Potterze” – powiedziała. „Martwiłam się, że to tylko techniczne, a nie kreatywne i nie mogłam wnieść tego, co prawdopodobnie jest moim zestawem umiejętności. (…) Bycie reżyserem wydawało się nieosiągalne. Nie sądzę, że miałem w to zaufanie. Wiem, że to wydaje się dziwne. Mam na myśli to, że dorastałem na planie filmowym.”

Czytaj również:  Barbara Bosson, nominowana do nagrody Emmy aktorka "Hill Street Blues", zmarła w wieku 83 lat

Watson zdradziła również, że została poproszona o wyreżyserowanie teledysku, choć nie chciała zdradzić, o czyj teledysk chodzi poza podpowiedzią, że „na pewno o nim słyszeliście”

Pomimo braku aktorstwa przez prawie pięć lat, Watson nie wykluczyła powrotu na ekran. „Tak, absolutnie. Ale jestem szczęśliwa, że mogę siedzieć i czekać na kolejną właściwą rzecz. Kocham to, co robię. To znalezienie sposobu na robienie tego, gdzie nie muszę się rozbijać na różne twarze i ludzi. A ja po prostu nie chcę już przełączać się w tryb robota. Czy to ma sens?”

Latest Posts

Nie przegap