poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Box Office: 'Thor 4′ grzmi z najlepszym otwarciem w historii franczyzy – $143M

Film Marvela i Disneya Thor: Miłość i Grom dodał kolejne paliwo do letniego box office’u z otwarciem na poziomie 143 milionów dolarów, co jest najlepszym wynikiem w samodzielnej serii, w której Chris Hemsworth gra superbohatera władającego młotem.

Obraz otworzył się zgodnie z oczekiwaniami w Ameryce Północnej, gdzie uzyskał trzecie najlepsze otwarcie w erze pandemii za Spider-Man: No Way Home ($260 milionów) i Doctor Strange w Multiwersum Szaleństwa ($187.4 milionów).

Thor: Miłość i Grom również dobrze poradził sobie za oceanem, zarabiając 159 milionów dolarów z międzynarodowego box office’u na globalny start wynoszący 302 miliony dolarów.

Film Disneya i Marvela jest bezpośrednim sequelem Thor: Ragnarok – oba zostały wyreżyserowane przez niezależnego filmowca Taika Waititi – i jest czwartym wejściem w Thor samodzielnej franczyzy. To także 29. pozycja w imperium tytułów Marvel Cinematic Universe.

Filmy Thor nigdy nie były znane z mega otwarć. Ragnarok poradził sobie najlepiej przy 122,7 mln dolarów w 2017 roku. Pierwszy Thor zadebiutował z 65,7 mln dolarów w 2011 roku, a następnie 85,7 mln dolarów za Thor: The Dark World w 2013 roku.

Widzowie dali Thor: Miłość i Grom ocenę B+ CinemaScore, w porównaniu do A dla Ragnarok.

Film ponownie łączy Hemswortha i Natalie Portman, podczas gdy franczyzowe nowości obejmują Christiana Bale’a. W obsadzie są również Tessa Thompson, Jaimie Alexander, Waititi i Russell Crowe.

Marquee jest najbardziej zatłoczony od czasu uderzenia COVID-19, pomiędzy Thor 4, Minions: The Rise of Gru, Top Gun: Maverick, Doctor Strange i Jurassic World Dominion, między innymi.

Szacowane przychody krajowe w weekend 8-10 lipca mają wynieść 235 milionów dolarów – wzrost o 98 procent w stosunku do ubiegłego roku, kiedy otwarto Czarną Wdowę i, co bardziej znaczące, wzrost o 92 procent w stosunku do 2019 roku, miesiące przed uderzeniem pandemii.

Czytaj również:  Audible uruchomi zestaw dwujęzycznych oryginalnych podcastów z Sonoro

Minionki 2 zajęły miejsce nr 2 w swój drugi weekend z 45,6 mln USD dla krajowej sumy 210,1 mln USD i 399,9 USD, co już czyni go najbardziej udanym tytułem rodzinnym od czasu uderzenia kryzysu COVID-19.

Top Gun: Maverick utrzymał się wysoko na liście przebojów z kwotą 15,5 miliona dolarów, z łączną sumą 597,4 miliona dolarów w kraju – już tylko dni dzielą go od przekroczenia 600 milionów dolarów – i 1,183 miliarda dolarów na świecie.

Biografia Elvisa Presleya Elvis Baza Luhrmanna zarobiła w kraju 11 milionów dolarów i zajęła miejsce nr 4. Film zakończył niedzielę z łączną sumą 91,2 miliona dolarów w kraju i 155,1 miliona dolarów na świecie.

Jurassic World 3 zakończył pierwszą piątkę z 8,1 milionami dolarów i ogromnym globalnym wynikiem 826,5 milionów dolarów.

Latest Posts

Nie przegap