sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

fikcyjny park tematyczny „Nope” stanie się stałą atrakcją na Universal’s Studio Tour

Jupiter’s Claim, fikcyjny park tematyczny przedstawiony w nadchodzącym horrorze sci-fi Jordana Peele’a Nope, zamieszka na stałe jako część Universal’s Studio Tour.

Nowa atrakcja, która pojawi się w Univeral Studios Hollywood, została stworzona przez projektantkę produkcji Ruth DeJong i starannie rozebrana po produkcji, zanim została zrekonstruowana w Universal Studios Hollywood – w komplecie z oryginalnymi rekwizytami i innymi szczegółami z filmu. Fani mogą doświadczyć Jupiter’s Claim na własnej skórze od 22 lipca, tego samego dnia, kiedy Nope trafi do kin.

Otwarcie Jupiter Claim jest pierwszym przypadkiem w historii Universal Studio Tour, kiedy atrakcja została otwarta w dniu premiery filmu.

„Pamiętam, że odwiedziłem Universal Studios, gdy miałem 12 lat i byłem zahipnotyzowany. To doświadczenie wzmocniło moją pasję i chęć dołączenia pewnego dnia do metamagii 'życia na zapleczu’ Od tego czasu miałem szczęście wyreżyserować trzy filmy dla Universal” – powiedział Peele w oświadczeniu. „To przywilej uhonorować te współprace z moimi partnerami ze studia, członkami ekipy i obsady, a także móc podzielić się z fanami Roszczeniem Jupitera.”

Osadzony w południowo kalifornijskiej dolinie Santa Clarita i zarówno posiadany, jak i prowadzony przez byłą dziecięcą gwiazdę Ricky’ego „Jupe” Parka (Steven Yeun), fikcyjny rodzinny park tematyczny oparty jest na wybielonej historii i estetyce kalifornijskiej gorączki złota. Park staje się kluczowym miejscem dla bohaterów filmu, wśród których są także OJ Haywood w roli Daniela Kaluuya i Emerald Haywood w roli Keke Palmer, którzy starają się zbadać różne tajemnicze i niewyjaśnione zjawiska.

Dodatek do stałej atrakcji został wymyślony na długo przed przybyciem do L.A., a Peele, partner producencki Ian Cooper i Monkeypaw Productions pracowali z Universal Creative w Universal Studios Hollywood nad koncepcją jego integracji ze Studio Tour na wczesnym etapie produkcji, aby zapewnić dokładność i autentyczność.

Jupiter’s Claim dołączy do innych ikonicznych planów filmowych, które są inscenizowane na terenie Universal Studios, włączając w to Wojnę światów Stevena Spielberga, dom z Psychozy Alfreda Hitchcocka i Courthouse Square z Powrotu do przyszłości Roberta Zemeckisa.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Jordanem Peele i przynieść kawałek jego innowacyjnego filmu do Universal Studios Hollywood, aby nasi goście mogli doświadczyć”, Scott Strobl, executive vp i general manager, Universal Studios Hollywood, powiedział w oświadczeniu. „Kreatywność i pomysłowość Jordana zaowocowały wyjątkowymi, prowokującymi do myślenia filmami, a my nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani mogąc zaprezentować jego oryginalny zestaw Jupiter’s Claim jako stałą atrakcję w Studio Tour, dając naszym gościom miejsce w pierwszym rzędzie do autentycznej magii tworzenia filmów.”

Czytaj również:  gwiazda "Yellowjackets" Sophie Thatcher o tragicznym finale 2. sezonu: "Już pozwoliła sobie odejść"

Partnerstwo jest częścią wyłącznej umowy Peele’a z Universal Pictures i Universal Studio Group na projekty filmowe i telewizyjne, w ramach której studio wykorzystuje zarówno swój program filmowy, jak i telewizyjny do rozszerzenia treści, markowych doświadczeń, produktów, gier i wciągających atrakcji w parkach rozrywki lub integracji.

Nope został napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Peele’a i łączy go z laureatem Oscara Kaluuyą. Film pojawi się w kinach 22 lipca.

Latest Posts

Nie przegap