wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

George Clooney, Michael McKean, Richard Roeper wspominają Toma Wilkinsona, który „uczynił każdego aktora lepszym”

Reżyserzy Scott Derrickson i J.A. Bayona również oddali hołd zdobywcy nagród BAFTA i Emmy oraz dwukrotnemu nominowanemu do Oscara, który zmarł „nagle” w sobotę.

Tom Wilkinson at the 'Best Exotic Marigold Hotel' premiere in New York in 2012.

Tom Wilkinson na premierze „Best Exotic Marigold Hotel” w Nowym Jorku w 2012 rokuJason Kempin/Getty Images

George Clooney, Michael McKean i Richard Roeper są wśród gwiazd wspominających uznanego brytyjskiego aktora Toma Wilkinsona, który zmarł „nagle” w sobotę w wieku 75 lat.

Wilkinson, znany z nagrodzonej BAFTĄ roli w The Full Monty oraz nominowanych do Oscara ról w Michael Clayton i In the Bedroom, zmarł w domu, zgodnie z oświadczeniem rodziny aktora, która była przy nim w chwili śmierci, podobnie jak jego żona.

Za rolę w filmie Tony’ego Gilroya Michael Clayton , dramacie z 2007 roku, w którym wystąpili George Clooney i Tilda Swinton, która zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, Wilkinson otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego.

„Tom uczynił każdy projekt lepszym, uczynił każdego aktora lepszym” – powiedział Clooney o Wilkinsonie w oświadczeniu. „Był uosobieniem elegancji i wszyscy będziemy za nim bardzo tęsknić.”

McKean napisał na X (wcześniej znanym jako Twitter), że Wilkinson był „wspaniałym aktorem”, podczas gdy Roeper chwalił występy wszechstronnego aktora w trakcie jego kariery.

„Nigdy nie było momentu na ekranie, w którym Tom Wilkinson nie czułby się autentycznie” – napisał Roeper na X. „Nie był graczem drugoplanowym; był aktorem, który podnosił poziom materiału, niezależnie od gatunku. Nigdy nie zapomnę jego rozdzierającej serce wspaniałej roli ojca pogrążonego w smutku w „In the Bedroom” RIP.”

Filmowiec Scott Derrickson, który pracował z Wilkinsonem przy filmie The Exorcism of Emily Rose, podzielił się anegdotą z zakończenia filmu, nazywając ją „ulubionym … wspomnieniem” aktora.

„Poszedłem do [Wilkinsona], by się pożegnać” – napisał Derrickson. „Kiedy chciałem go przytulić, odwrócił się w moją stronę i objął mnie ramieniem. Powiedziałem: „Cóż, to jest brytyjski uścisk, jeśli kiedykolwiek go miałem…” Zmarszczył brwi, po czym złapał mnie za twarz i pocałował prosto w usta przez dobre pięć sekund, po czym głośno oświadczył: „Nigdy nie obrażaj brytyjskiego uczucia ani poczucia romantyzmu! Wymyśliliśmy to!”

Czytaj również:  Berlińskie targi otwierają wrota dla niezależnych transakcji

Oprócz wyróżnień otrzymanych za role filmowe, Wilkinson zdobył nagrodę Emmy i Złoty Glob za rolę Benjamina Franklina w miniserialu HBO z 2008 roku John Adams, z Paulem Giamattim w roli tytułowego drugiego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na obu rozdaniach nagród był również nominowany za rolę Jamesa Bakera w innym projekcie HBO, wyreżyserowanym przez Jaya Roacha filmie Recount, opowiadającym o kontrowersyjnych tygodniach po wyborach prezydenckich w 2000 roku między George’em W. Bushem a Alem Gore’em i ponownym przeliczeniu głosów na Florydzie.

Czytaj dalej, aby zobaczyć, co gwiazdy mówią o Wilkinson w mediach społecznościowych.

Nigdy nie było momentu na ekranie, w którym Tom Wilkinson nie czułby się autentycznie. Nie był graczem drugoplanowym; był aktorem, który podnosił poziom materiału, niezależnie od gatunku. Nigdy nie zapomnę jego rozdzierającej serce wspaniałej roli ojca pogrążonego w smutku w „In the Bedroom” RIP. pic.twitter.com/CzAGLpHGw9

– Richard Roeper (@RichardERoeper) December 30, 2023

Żegnamy Toma Wilkinsona, niesamowity talent i wspaniałego człowieka. Jestem bardzo dumny, że mogłem z nim pracować nad Egzorcyzmami Emily Rose. pic.twitter.com/fBLwFdncE1

– N O S ⋊ Ɔ I ᴚ ᴚ Ǝ ᗡ ⊥ ⊥ O Ɔ S (@scottderrickson) December 30, 2023

1/2

Moje ulubione wspomnienie z Tomem Wilkinsonem…

Kiedy skończyliśmy „Egzorcyzmy Emily Rose”, podeszłam do niego, żeby się pożegnać. Kiedy chciałem się przytulić, odwrócił się w bok i położył jedną rękę na moim ramieniu.

Powiedziałem: „Cóż, to brytyjski uścisk, jeśli kiedykolwiek go miałem…”

– N O S ⋊ Ɔ I ᴚ ᴚ Ǝ ᗡ ⊥ ⊥ O Ɔ S (@scottderrickson) December 30, 2023

Zmarszczył na mnie brwi, po czym chwycił mnie za twarz i pocałował prosto w usta przez dobre pięć sekund, po czym głośno oświadczył: „Nigdy nie obrażaj brytyjskiego uczucia ani poczucia romantyzmu! My to wymyśliliśmy!”

– N O S ⋊ Ɔ I ᴚ ᴚ Ǝ ᗡ ⊥ ⊥ O Ɔ S (@scottderrickson) December 30, 2023

Bardzo zasmuciła mnie wiadomość o śmierci Toma Wilkinsona. Bardzo podziwiałem jego pracę w In the Bedroom i Michael Clayton, wśród wielu innych filmów. Klasa. RIP. pic.twitter.com/Ko61FHf0XJ

– JA Bayona (@FilmBayona) December 30, 2023

Tak smutno, że Tom Wilkinson zmarł. Taki wspaniały aktor i uroczy człowiek. Miłość do Diany i rodziny

– Nigella Lawson (@Nigella_Lawson) 30 grudnia 2023 r.

Najważniejsze dla mnie w przypadku aktora jest to, czy wierzę w to, co mówi, i nigdy nie słyszałem słowa z ust TOMA WILKINSONA, w które nie wierzyłem w 100%.

Był znakomitym aktorem.

THE BEST EXOTIC MARIGOLD HOTEL (2011)

RIP Sir, legacy assured. pic.twitter.com/mOVNbTs0q4

– Michael Warburton (@MichaelWarbur17) December 30, 2023

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci aktora filmowego i telewizyjnego Toma Wilkinsona. Tom otrzymał sześć nominacji do nagrody BAFTA w całej swojej pamiętnej karierze, wygrywając w 1998 roku jako aktor drugoplanowy za rolę w The Full Monty. pic.twitter.com/Sc3cAHhL40

– BAFTA (@BAFTA) December 30, 2023

Od The Full Monty po The Best Exotic Marigold Hotel i wiele innych, Tom Wilkinson miał ogromny wpływ zarówno na Searchlight, jak i na historię kina. Będziemy za tobą tęsknić, Tom. pic.twitter.com/sUlTNbWXja

– Searchlight Pictures (@searchlightpics) 30 grudnia 2023 r.

Mam ogromny zaszczyt pracować z Tomem Wilkinsonem przy filmie „Denial”. Fantastycznie inteligentny, chwalebnie zrzędliwy. Pewnego razu na płycie lotniska w Krakowie odwrócił się i zacytował mi film. „Dzika banda” – odpowiedziałem. Uśmiechnął się. I wiedziałem, że wszystko z nim w porządku. RIP

– Mark Gatiss 💙 (@Markgatiss) 31 grudnia 2023

Tom Wilkinson. Co za kariera… co za aktor.
Gerald w Monty to kwintesencja jego błyskotliwości – fantastyczne wyczucie czasu…. A potem sprawia, że całkowicie wczuwasz się w pozornie aroganckiego kurdupla pic.twitter.com/JRa4G7XNSp

– THOMAS COOMBES (@ThommyCoombes) December 30, 2023

Tak smutno słyszeć o odejściu Toma. Wspaniały człowiek, będzie go bardzo brakowało wszystkim, którzy mieli przyjemność z nim pracować. Genialny aktor, naprawdę jeden z największych nie tylko jego, ale i całego pokolenia. RIP Tom Wilkinson https://t.co/pWDDEeToF3

– Robert Carlyle (@robertcarlyle_) December 30, 2023

Biuletyny THR

Zapisz się, aby codziennie otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Czytaj również:  Gdzie oglądać prequel serialu "Yellowstone" "1923" online

Subskrybuj Zarejestruj się

Latest Posts

Nie przegap