poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Gospodarz Grammy Trevor Noah opowiada o walce z „bohaterami” Chappelle’em, Chrisem Rockiem i Wandą Sykes o album komediowy

Trevor Noah powraca jako gospodarz rozdania nagród Grammy po raz czwarty – ale po raz pierwszy będzie gospodarzem jako nominowany.

Noah zdobył swoją pierwszą nominację do nagrody za najlepszy album komediowy w 2020 roku z Son of Patricia, przegrywając z Sticks & Stones Dave’a Chappelle’a. W niedzielę ponownie walczy z królem komedii, obok innych ikon: Chrisa Rocka (Selective Outrage) i Wandy Sykes (I’m An Entertainer). Wszystkie ich programy specjalne zostały wyemitowane w serwisie Netflix; Sarah Silverman Someone You Love, w HBO, uzupełnia nominacje.

„Jestem nominowany obok moich bohaterów: Wandy Sykes, Chrisa Rocka i Dave’a Chappelle. Nigdy nie biorę tych chwil za pewnik. Myślę sobie, jakie to szalone być w tej samej kategorii co ci ludzie” – powiedział Noah The Hollywood Reporter. „Kiedy myślałem o [robieniu] komedii, Dave Chappelle był już uznanym komikiem. Kiedy myślałem o tym, by zacząć opowiadać komuś dowcipy, Chris Rock był już jednym z największych komików na świecie, podobnie jak Wanda Sykes. Więc nigdy nie byłem kimś, kto spieszy się, by wygrać lub być uważanym za najlepszego w czymkolwiek. Naprawdę, naprawdę, naprawdę nie mówię tego tylko po to, by być skromnym. Jestem naprawdę szczęśliwa i wdzięczna, że mogę być w tym towarzystwie”

Dave Chappelle, Chris Rock i Wanda SykesSamir Hussein/WireImage; Kevin Mazur/Getty Images; Rodin Eckenroth/Getty Images

39-latek, który rywalizuje z 50-latkami, dodaje: „Prawie chcę się tym delektować jeszcze bardziej, bo co za doświadczenie, co za podróż. To dla mnie po prostu oszałamiające. To moi mentorzy i przyjaciele. To surrealistyczne doświadczenie”

Noah jest nominowany z I Wish You Would, podczas gdy Chappelle – który czterokrotnie wygrał najlepszy album komediowy – z What’s In A Name? „Cieszę się, że dzieje się to w moim czwartym roku [prowadzenia nagród], ponieważ myślę, że w moim pierwszym roku byłoby to emocjonalne przeciążenie. Bycie nominowanym do Grammy jest tak doniosłe, że nie wiem, jak można skupić się na prowadzeniu programu w tym samym czasie. Prowadzenie programu jest tak stresujące i dzieje się tak wiele na żywo, że nie chcesz być rozpraszany przez myśl, że możesz wygrać nagrodę lub nie. To może być idealny moment, aby to się stało.”

Czytaj również:  Vanessa Hudgens i Julianne Hough poprowadzą pokaz przed Oscarami na czerwonym dywanie

Noah, dwukrotny zwycięzca Emmy, może zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo Grammy – a inni mogą również ustanowić rekordy w niedzielną noc. SOS SZA może stać się pierwszym albumem czarnoskórej kobiety, który zdobędzie tytuł albumu roku od 25 lat, podczas gdy Taylor Swift może stać się pierwszą artystką, która zdobędzie główną nagrodę cztery razy dzięki Midnights. Inni mogą wygrać swoje pierwsze Grammy po latach wydawania muzyki, w tym Lana Del Rey, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Victoria Monét i inni.

Beyoncé, Taylor Swift i SZAKevin Mazur/WireImage; Matt Winkelmeyer/Getty Images; Dimitrios Kambouris/Getty Images

„Mam nadzieję, że coś takiego może się wydarzyć. Za każdym razem, gdy można tworzyć historię, zawsze jestem za tym, ponieważ zawsze myślę: „Jeśli uda ci się przewrócić to pierwsze domino, miejmy nadzieję, że reszta pójdzie za nim” Dlatego zawsze kibicuję ludziom, którzy biją rekordy” – mówi Noah, który był gospodarzem w zeszłym roku, kiedy Beyoncé stała się najbardziej utytułowaną artystką w historii Grammy, zdobywając 32. nagrodę.

„Kibicuję Beyoncé, aby zdobyła najwięcej zwycięstw. Kibicuję Taylor Swift, aby wygrała najwięcej albumów. Kibicuję SZA, aby stała się pierwszą. Jest po prostu coś magicznego w oglądaniu czyjejś podróży, której kulminacją jest tworzenie historii. To, co jest trudne w tych kategoriach, to fakt, że prawie każda osoba w nich jest kimś, kto moim zdaniem zasługuje na wygraną. I to jest jedyna rzecz, która jest do bani w nagrodach, to fakt, że nie każdy może wygrać”, dodaje.

Noah mówi, że nie głosuje na zwycięzców, co ułatwia mu prowadzenie imprezy: „Nie biorę udziału w głosowaniu i cieszę się z tego, bo wtedy nikt nie może do mnie podejść i powiedzieć: 'Na kogo głosowałeś? Co zrobiłeś? Na szczęście nie mam tego stresu na swoich barkach.”

Czytaj również:  gwiazda "Glee" Amber Riley mówi, że odmówiła nakręcenia sceny seksu z Samem Chordem Overstreetem

Noah wie jednak co nieco o przegrywaniu nagród: Chociaż wygrał swoją pierwszą nagrodę Emmy w 2017 roku – wybitny serial krótkometrażowy za The Daily Show: Between the Scenes – w latach 2018-2022 pięciokrotnie przegrywał w kategorii wybitny serial rozrywkowy, wszystkie na rzecz Last Week Tonight With John Oliver. Ale w zeszłym roku Akademia Telewizyjna zmieniła swoje zasady i przeniosła Last Week Tonight do kategorii scenariuszy, a Noah zażartował z brytyjsko-amerykańskiego komika na scenie podczas odbierania nagrody Emmy na początku tego miesiąca: „Mówiłem ci, że pokonalibyśmy Johna Olivera, gdyby nie był w naszej kategorii”

Trevor NoahFrazer Harrison/Getty Images

Triumf The Daily Show With Trevor Noah był godny uwagi z kilku powodów: Było to pierwsze zwycięstwo programu Comedy Central od ostatniego roku Jona Stewarta w roli gospodarza, a wygrana dotyczyła ostatniego sezonu Noah.

„To była piękna niespodzianka”, mówi. „To coś wyjątkowego, ponieważ często wygrywa się nagrodę, a potem wraca do tworzenia serialu. Prawie nie masz czasu, aby naprawdę zastanowić się nad czasem, który spędziłeś na tworzeniu tej rzeczy lub nad ludźmi, z którymi ją stworzyłeś i co ta podróż dla ciebie znaczy. A możliwość wygrania nagrody po opuszczeniu programu, a także posiadanie czasu po wygraniu nagrody, aby po prostu usiąść z tym uczuciem, jest naprawdę, naprawdę czymś, co doceniam, ponieważ pozwala mi to zrobić coś, co myślę, że większość ludzi nie jest w stanie zrobić, a to po prostu przetworzyć coś naprawdę pięknego i wspaniałego, czego doświadczyli w swoim życiu.

„To sposób, w jaki niektóre pary mają szczęście udać się na miesiąc miodowy po ślubie, a inni ludzie po prostu muszą się pobrać, a potem po prostu kontynuować swoje życie. I takie właśnie jest życie. A dla tych, którzy mają chwilę, by to docenić, myślę, że to wspaniałe błogosławieństwo” – dodaje.

Czytaj również:  Kamala Harris przekłada imprezę MTV z powodu strajku pisarzy

Noah mówi, że przygotowuje się do niedzielnej gali Grammy – która będzie transmitowana na żywo w CBS z Crypto.com Arena w Los Angeles – słuchając playlisty nominowanych i wykonawców, w tym SZA, Billie Eilish, Dua Lipa, Olivia Rodrigo, Joni Mitchell, Billy Joel, Luke Combs, Burna Boy i Travis Scott.

Jest również świadomy debaty na temat tego, czy komicy powinni nadal być gospodarzami rozdań nagród po wpadce Jo Koya na ostatnich Złotych Globach. Kevin Hart ostrzegł: „Te występy nie są dobrymi występami dla komików”; Whoopi Goldberg powiedziała, że prowadzenie gali rozdania nagród może być „brutalne”; David Spade nazwał występ „sytuacją bez wygranej”; a Michael Che powiedział, że „komicy powinni bojkotować prowadzenie gali rozdania nagród”

Chociaż Noah zbudował swoją karierę jako komik stand-up, mówi, że ten rodzaj występu różni się od prowadzenia rozdania nagród. Myślę, że komedia stand-up to występ, który jest kuratorowany nie tylko dla, ale przez komika, dla jego własnej publiczności. Jest to więc bardzo odizolowane doświadczenie. To takie, w którym masz całkowitą kontrolę i co najważniejsze, jesteś powodem, dla którego ludzie tam są. Rozdanie nagród jest inne, ponieważ przez większość czasu nie jesteś powodem, dla którego ludzie tam przyszli. A wszyscy, którzy są na widowni, są tam głównie dlatego, że mają nadzieję zabrać do domu nagrodę za swoją pracę. Więc myślę, że to sprawia, że koncert jest inny.

„Myślę, że oznacza to, że nie są to te same zestawy umiejętności i myślę, że oznacza to, że wynik jest nieco mniej przewidywalny. Ponieważ jeśli jesteś komikiem i jesteś na scenie i nie idzie ci dobrze, możesz coś zmienić, możesz cokolwiek. Możesz robić, co chcesz. Nie możesz tego zrobić podczas rozdania nagród” – dodaje. „Więc to zupełnie inna dyscyplina i nie biorę tego za pewnik, ponieważ jest to trudne w zupełnie inny sposób niż zwykły stand-up”

Latest Posts

Nie przegap