niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Harvey Weinstein trafił do szpitala po tym, jak jego wyrok za gwałt został unieważniony w Nowym Jorku

Dwa dni po uchyleniu wyroku skazującego Harveya Weinsteina za gwałt przez Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku, były potentat filmowy trafił do szpitala.

Adwokat Weinsteina, Arthur Aidala, powiedział, że został on przyjęty do szpitala Bellevue na Manhattanie w celu przeprowadzenia serii testów, według The Associated Press.

„Zbadali go i wysłali do Bellevue”, wyjaśnił Aidala. „Wygląda na to, że potrzebuje dużo pomocy fizycznej. Ma wiele problemów. Jest poddawany różnego rodzaju testom. Jest w pewnym sensie wrakiem pociągu pod względem zdrowotnym”

Rzecznik NYC Department of Correction Frank Dwyer powiedział The Hollywood Reporter , że Weinstein pozostaje w areszcie podczas pobytu w szpitalu. Przedstawiciel byłego producenta filmowego powiedział THR, że jego konsultant więzienny i łącznik z DOC, Craig Rothfeld, powiedział, że „są wdzięczni za opiekę i dyskrecję NYC DOC, ponieważ leczą problemy medyczne Harveya Weinsteina najlepiej jak potrafią”

W czwartek pojawiła się wiadomość, że wyrok skazujący Weinsteina za gwałt został unieważniony w Nowym Jorku orzeczeniem 4-3, w którym stwierdzono, że poprzedni proces w hrabstwie Nowy Jork zaszkodził mu poprzez niewłaściwe orzeczenie, w tym zeznania kobiet dotyczące zarzutów, które nie były częścią pierwotnej sprawy.

Sąd apelacyjny – najwyższy w stanie Nowy Jork – zauważył również, że musi odbyć się nowy proces. Prokuratura okręgowa na Manhattanie poinformowała w piątek, że Weinstein powróci do sądu po raz pierwszy od czasu skazania go 1 maja.

Prokuratura nie podała, czego będzie dotyczyło środowe przesłuchanie, ale powtórzyła swoje wcześniejsze oświadczenie, że „zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ponownie rozpatrzyć tę sprawę”

„Zgodnie z naszym systemem sprawiedliwości, oskarżony ma prawo być pociągnięty do odpowiedzialności tylko za zarzucane mu przestępstwo, a zatem zarzuty dotyczące wcześniejszych złych czynów nie mogą być dopuszczone przeciwko nim wyłącznie w celu ustalenia ich skłonności do przestępczości” – napisała w swoim orzeczeniu sędzia Jenny Rivera. „Oskarżenie nie może również wykorzystywać” wcześniejszych wyroków skazujących lub dowodów wcześniejszego popełnienia określonych, przestępczych, złych lub niemoralnych czynów ” w celu innym niż podważenie wiarygodności oskarżonego. Naszym solennym obowiązkiem jest pilne strzeżenie tych praw, niezależnie od zarzucanego przestępstwa, reputacji oskarżonego lub presji na skazanie.”

Czytaj również:  Najlepsze oferty Amazon Prime Early Access, od techniki po najlepsze zabawki na wakacje i nie tylko

Weinstein został uznany winnym napaści seksualnej pierwszego stopnia i gwałtu trzeciego stopnia w lutym 2020 roku. Jego skazanie nastąpiło po zeznaniach byłej asystentki produkcji Project Runway Miriam Haley i niegdyś początkującej aktorki Jessiki Mann. Został skazany na 23 lata więzienia.

W grudniu 2022 r. stanął przed sądem w Los Angeles i został tam również skazany za gwałt, co oznacza, że pozostanie w więzieniu, nawet jeśli nowy proces odbędzie się w Nowym Jorku. Oczekuje się, że były potentat filmowy zostanie przeniesiony do więzienia w Kalifornii, aby rozpocząć odbywanie kary.

Latest Posts

Nie przegap