poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Hollywoodzkie gildie i studia rozszerzają protokoły COVID o dwie modyfikacje

Hollywoodzkie protokoły bezpieczeństwa COVID-19, uzgodnione przez najlepsze studia i gildie przemysłu rozrywkowego, zostały oficjalnie przedłużone do 30 września, z dwiema małymi modyfikacjami.

Najnowsze przedłużenie umowy, uzyskane przez The Hollywood Reporter i zamieszczone publicznie przez Directors Guild, ma wejść w życie w sobotę po tym, jak obecna umowa wygasa w piątek. Umowa przywraca, że gdy poziom COVID jest wysoki, zestawy rozrywkowe nie mogą pozwolić pracownikom, którzy nie są w pełni zaszczepieni, na udział w posiłkach samoobsługowych, które używają wspólnych przyborów, takich jak szczypce lub łyżki. Ponadto, gdy poziom COVID jest wysoki, umowa pozwala wszystkim pojazdom przewożącym obsadę i załogę pracować na pełnych obrotach (wcześniej, w tym momencie, pojazdy mogły być wypełnione tylko w 75 procentach). Wszyscy w pojeździe nadal muszą być zamaskowani.

„Jeśli w jakimkolwiek pojeździe znajduje się pasażer, który nie ma na sobie maski na twarzy (np. członek obsady, którego makijaż został nałożony), pasażerowie powinni przestrzegać fizycznego dystansu” – czytamy w umowie. THR poinformował w czwartek, że umowa została ponownie przedłużona do 30 września.

Porozumienie COVID „Powrót do pracy” obowiązuje od września 2020 roku i od tego czasu zostało kilkakrotnie przedłużone, czasami z poprawkami. W aktualizacji z lipca 2021 r. po raz pierwszy wprowadzono wytyczne dotyczące szczepionek.

To najnowsze rozszerzenie następuje po aktualizacji z początku maja, która obejmowała poluzowanie niektórych wymagań w obszarach takich jak testowanie i maskowanie, w częściach Stanów Zjednoczonych i Kanady z „niską” liczbą przyjęć szpitalnych COVID.

Nowe rozszerzenie przybywa, gdy Omicron subwariant BA.5 nadal rozprzestrzenia się w całym kraju, a samo Los Angeles osiągnęło w czwartek „wysoki” poziom społeczności COVID określony przez Centers for Disease Control and Prevention. Według Los Angeles Times California coronavirus tracker, stan odnotował 17,182 nowych przypadków i 37,1 nowych zgonów w ciągu ostatniego tygodnia.

Czytaj również:  Najlepsze oferty last-minute z okazji Prime Day na artykuły dla domu i zdrowia, od maseczek do odkurzaczy robotów

Departament Zdrowia Publicznego Hrabstwa Los Angeles odnotował ostatnio ogniska trzech lub więcej potwierdzonych przypadków COVID-19 w Mattel w El Segundo, Riot Games w pobliżu Sawtelle i Warner Bros. Studios w Burbank.

Porozumienie pozwala na zaostrzenie zasad, gdy przyjęcia do szpitala na COVID-19 w danym obszarze osiągną kwotę progową. „W tej chwili, ze względu na niedawny przypływ, produkcje we wszystkich głównych ośrodkach produkcyjnych wdrażają mocniejsze protokoły z części 1 porozumienia”, stwierdziła Gildia Reżyserów w swoim ogłoszeniu o najnowszym rozszerzeniu. „W miarę zmieniających się warunków, Porozumienie daje producentom możliwość rozluźnienia protokołów w obszarach, w których doświadczają niskiej liczby przyjęć do szpitala w związku z COVID.”

Latest Posts

Nie przegap