środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Jigsaw Productions wydaje książkę o kryptowalucie autorstwa Wired (Exclusive)

Jigsaw Productions opatentowało nadchodzącą książkę Tracers in the Dark: The Global Hunt for the Crime Lords of Cryptocurrency i opracowuje jej adaptację w wielu formach medialnych, dowiedział się The Hollywood Reporter.

Tytuł Doubleday, napisany przez starszego pisarza Wired Andy’ego Greenberga, śledzi grupę śledczych, którzy opracowali środki śledzenia kryptowalut i ujawnili wcześniej ukryte podziemie przestępcze używające tej waluty, wywołując falę spraw kryminalnych. Jigsaw Productions, firma dokumentalisty Alexa Gibneya, która znajduje się pod parasolem Imagine Entertainment, rozwija książkę jako adaptację scenariuszową, dokument i podcast, z twórcami dołączonymi do prowadzenia tych działań.

Kevin Plunkett, dyrektor wykonawczy Jigsaw Productions, będzie producentem wykonawczym adaptacji wraz z The Newsroom i The Mosquito Coast pisarzem i producentem Gideonem Yago, podczas gdy Elizabeth Holmes doc The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley, którego producentami wykonawczymi są Stacey Offman i Richard Perello. Były Reply All starszy reporter Sruthi Pinnamaneni będzie kierował adaptacją podcastu, a Greenberg i Gibney zajmą się produkcją wykonawczą wszystkich adaptacji.

„Alex Gibney jest filmowcem reporterem: Od lat podziwiam sposób, w jaki w projektach takich jak Going Clear, Zero Days i Looming Tower, wplata on rewelacyjne, wybuchowe dziennikarstwo w mistrzowskie opowiadanie historii najwyższej klasy,” powiedział Greenberg w oświadczeniu. „Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy mając go i jego zespół w Jigsaw jako partnerów i mam nadzieję, że TRACERS może stać się częścią tego niesamowitego katalogu prac.”

Gibney powiedział we własnym oświadczeniu, że „od dawna jest fanem” pracy Greenberga. „TRACERS IN THE DARK to nitująca lektura i bardzo ważna książka. Nie tylko wyjaśnia mechanikę kryptowalut, ale także ujawnia, w jaki sposób są one wykorzystywane do ukrywania naruszeń praw człowieka i handlu ludźmi przez globalne syndykaty zbrodni – i jak tropiciele kryptowalut nauczyli się demaskować te schematy, znajdując nowy sposób na śledzenie pieniędzy” – dodał. „Z Gideonem mamy utalentowanego i doświadczonego showrunnera, który ma ekscytujące podejście do tego, jak zrealizować dzieło Andy’ego jako ciągły serial dramatyczny. To jest wspaniały zespół. Jestem dumny, że mogę być częścią tego projektu.”

Czytaj również:  Najlepsze wyprzedaże mebli z okazji Dnia Pamięci do kupienia już teraz

Tracers in the Dark: The Global Hunt for the Crime Lords of Cryptocurrency ma się obecnie ukazać w listopadzie 2022 roku; fragment książki został opublikowany w kwietniu w Wired. Greenberg napisał wcześniej książkę z 2019 roku Sandworm: A New Era of Cyberwar and the Hunt for the Kremlin’s Most Dangerous Hackers oraz tytuł z 2012 roku This Machine Kills Secrets: How WikiLeakers, Cypherpunks and Hacktivists Aim to Free the World’s Information.

Greenberg jest reprezentowany przez UTA i Fletcher & Company, a Yago jest reprezentowany przez UTA i Range Media Partners. Jigsaw Productions jest reprezentowane przez UTA i Sloss Eckhouse.

Latest Posts

Nie przegap