poniedziałek, 20 maja, 2024

Ostatnie posty

Joe Rogan’s Comedy Club Mothership ląduje w Austin: recenzja z wieczoru otwarcia

„UNVAXXED SPERM” czytamy na plakacie trzymanym w górze przez kobietę stojącą przed teatrem i wiesz, że jesteś we właściwym miejscu: Nowa mekka klubów komediowych Joe Rogana. Na historycznej Sixth Street w Austin, Comedy Mothership cieszył się swoją nocą otwarcia po dwóch i pół roku rozwoju.

Comedy Mothership to wysiłek komika i podcasterów, aby uruchomić to, co opisał jako idealne miejsce dla komików i wysiłek, aby przekształcić stolicę Teksasu w główne centrum komedii na żywo. Kiedy bilety na pierwszy tydzień występów trafiły do sprzedaży (za zaskakująco rozsądną cenę 40 dolarów od osoby), zostały wyprzedane w ciągu kilku minut. Bilety są odsprzedawane online za 500 dolarów.

„Jestem pijany i na grzybach w moim nowym klubie!” wykrzyknął Rogan, mając na sobie dość dziwny, przypominający Obi-Wana sweter. „To jest tak wysoko, jak kiedykolwiek byłem na scenie. Muszę połączyć się z tym momentem … Nie możesz mnie zwolnić z mojego własnego klubu, suko!”

Motywem przewodnim tego miejsca jest połączenie kosmosu z art deco (to ostatnie to ukłon w stronę stuletniej historii przebudowanego teatru). Nad drzwiami w holu znajduje się UFO, ostrzeżenia „Hecklers Will Be Alienated”, a nad główną sceną łuk przypominający Gwiezdne Wrota. Teatr jest wypełniony czernią i purpurą. Jak na standardy komedii w Austin, jest to najfajniej wyglądające miejsce w mieście.

Pierwszy odcinek występów jest zapowiadany jako „Joe Rogan i przyjaciele”, a w pierwszym wieczorze pojawili się stali bywalcy Rogan-verse David Lucas, Ron White, Tim Dillion, Roseanne Barr i Tony Hinchcliffe (który przynosi do teatru swój popularny program Kill Tony i poprowadził publiczność w grze zwanej „Kayne czy Żydzi?”). Publiczność na sali była standardowa dla występów Rogana, co oznacza, że przesadziła z trzema B – braćmi, brodami i czapkami. W ciągu kilku sekund po wejściu na scenę pierwszego komika padła gejowska obelga, a następnie żarty o osobach trans. Publiczność huczała. Dla antykancelaryjnego tłumu jest to ich nowa bezpieczna przestrzeń.

Później, podczas Q&A z publicznością, Rogan został zapytany, jak się czuł mając swój klub w końcu otwarty. „To nie czuje się prawdziwe. Wiem, że to jest prawdziwe, ale nie czuje się prawdziwe … Byłem super nerwowy dzisiaj.” Zapytany, jaki jest jego następny kamień milowy, Rogan odpowiedział: „Skończyłem z kamieniami milowymi. Myślę, że po prostu lubię ryzyko. Jestem jak, 'O tak, kupmy budynek na ulicy wypełnionej uzależnionymi od cracku’ Chcę, żeby ktoś mi odmówił. Oni wszyscy są jak, 'OK, śmiało'” Zauważył również, że jego wymarzonym gościem podcastu byłby Hunter Biden. „Mogę to dla ciebie odwrócić” – powiedział Rogan. „Gdyby mój tata miał Alzheimera, a ja ćpałem kokę, ja zrobiłbym dokładnie to samo gówno, co ty. Naprawdę chcę go wciągnąć”

Czytaj również:  Tyler Perry wyjaśnia, że "deeskalował" sytuację, a nie "pocieszał" Willa Smitha po oscarowym policzku

Logistyka: Rogan pomógł poprowadzić praktykę zakazu telefonów na pokazach komediowych, więc nie jest zaskoczeniem, że te są zapieczętowane w torbie po wejściu. Ochrona jest trochę intensywna, bo trzeba zeskanować twarz, jak przy przechodzeniu przez ochronę lotniska na Heathrow (można by pomyśleć, że to odstraszy niektórych fanów Rogana, którzy myślą o spiskach). Po wejściu do środka, miejsce jest podzielone na dwie sceny, główną salę zwaną Fat Man i mniejszą scenę zwaną Little Boy. Nawet główna sala jest na tyle skromna, że nie ma złych miejsc. Rogan powiedział, że do prowadzenia klubu zatrudnił „najlepszych ludzi” ze swojego dawnego Comedy Store w Los Angeles; bar nosi imię współzałożycielki Store, Mitzi Shore. Personel jest liczny i przyjazny. Ale na podłodze jest raczej ciasno – nawet kelnerzy mieli problemy z przejściem. W starym stylu Evening at the Improv obowiązuje zasada minimum na dwa drinki (z drugiej strony, ceny drinków były bardzo przystępne jak na miejsce rozrywki w centrum miasta – mój rachunek wyniósł 20 dolarów za dwa koktajle).

„Chcę podziękować Joe za zbudowanie tego wspaniałego Mothership dla komików” – powiedział Barr. „To takie wspaniałe w zielonym pokoju, gdzie wszyscy tam na górze są pijani i palą trawkę, tak jak w Comedy Store, kiedy Mitzi Shore wciąż żyła, a komedia była pieprzonym królem” Barr następnie segued into a set riffing on „Satanic Disney” „Po 30 latach walki z ABC, aby mieć czarnych pisarzy i czarne postacie w moim show, a następnie mając te same pieprzone libtards odwrócić się i nazwać mnie rasistą, to naprawdę kurwa wkurwił mnie,” fumed.

Klub był projektem pasji Rogana, odkąd przeniósł się z Los Angeles do Austin w 2020 roku. W zeszłym roku Rogan powiedział podcastowi Theo Von: „Czułem się zmuszony do zrobienia tego … Nigdy nie chciałem być właścicielem klubu komediowego i zawsze czułem, że po prostu musisz być miły dla właścicieli klubów komediowych, ponieważ nigdy nie chcesz być jednym z tych ludzi. Ale potem, kiedy wiedziałem, że się tu przeprowadzam, a [Austin’s Capital City Comedy Club] był już zamknięty. Byłem jak, 'Może powinienem kupić pieprzony klub i założyć klub’ I to stało się moim celem.” (Cap City, by and by, od tego czasu otworzył się ponownie w nowej lokalizacji w North Austin).

Czytaj również:  "Madame Web": Pierwsze reakcje po premierze

Ogólnie rzecz biorąc, Comedy Mothership wydaje się być popularnym miejscem, zwłaszcza jeśli Rogan będzie w stanie przyciągnąć headlinerów spoza swojej zwykłej edgelordowej pozy. Dodatkowo, jego zdolność do promowania działań w swoim podcaście – który nagrywa w Austin – sprawia, że jest to potężne narzędzie promocji.

Miejsce to wprowadza również bardzo potrzebne inwestycje i unikalną energię do kłopotliwej dzielnicy rozrywkowej Sixth Street, która w ciągu ostatnich kilku lat zsunęła się z bycia uważaną za „lekko szkicową” do jawnego „nie idź” dla wielu mieszkańców, wśród pozornie niekończącej się kłótni o finansowanie policji i personelu między radą miasta Austin i związkiem zawodowym policji. Jednak dla niektórych, przybycie Mothershipa spotkało się ze zmęczonym westchnieniem. Nowy klub tak doskonale reprezentuje niedawną ewolucję miasta w post-pandemiczny boomtown napędzany przez pieniądze z miasta. Sam budynek był ukochaną ikoną Sixth Street, która została zakupiona przez kalifornijskiego celebrytę, który zachęca ludzi w swoim masywnym podcaście Spotify do podobnego przeniesienia się do Austin – gdzie ceny mieszkań w zeszłym roku gwałtownie wzrosły, stając się drugimi najbardziej zawyżonymi cenami w kraju. „[Rogan] zmienił grę w komedię, przenosząc nas wszystkich tutaj” – zauważył Hinchcliffe.

The Austin American-Statesman miał nawet kampanię reklamową w zeszłym roku, w której zdyskredytował lokalne wpływy Rogana: „’Pull that up, Jamie’ nie liczy się jako dziennikarstwo” – prychnął miejski dziennik, nawiązując do frazy Rogana, kiedy prosi swojego producenta o sprawdzenie niepewnego twierdzenia. „Dziennikarstwo przez dziennikarzy,” dodała gazeta, „nie komików” Jeden z użytkowników Reddita odpowiedział: „Kiedy gazeta porównuje się do podcastu, już przegrali”

W pewnym sensie sam obiekt – dawniej nazywany The Ritz – jest śladem zmian, jakie zaszły w Austin w ciągu całego minionego stulecia. Teatr został zbudowany w 1929 roku i był pierwszym kinem w mieście zbudowanym specjalnie dla filmów „talkie”. We wczesnych latach 70-tych, różni przedsiębiorcy próbowali ożywić Ritz jako kino dla dorosłych i jako miejsce do wystawiania sztuk teatralnych. W latach 80-tych i 90-tych, kiedy Austin zyskało reputację „światowej stolicy muzyki na żywo”, miejsce to przekształciło się w klub z muzyką na żywo, bar i salę bilardową Miejsce zmieniło się dramatycznie w 2007 roku, kiedy zostało przejęte przez Alamo Drafthouse Cinema podczas boomu technologicznego w Austin. Był to czas, kiedy dziwaczne, unikalne dla Austin lokalne biznesy, takie jak Drafthouse – z rewolucyjną wówczas usługą jedzenia i picia na siedząco – zaczęły rozwijać się w ogólnomiejskie, a nawet ogólnokrajowe sieci. „Austin weird” stało się towarem inwestycyjnym, a miasto regularnie zajmowało czołowe miejsca na listach najlepszych amerykańskich miast do życia. Ale kiedy nadeszła pandemia, Drafthouse złożył wniosek o upadłość i musiał opuścić swoją flagową lokalizację w Ritzu, dzięki czemu Rogan ją nabył. Sieć kin została wykupiona przez nowych inwestorów, a jej najbardziej popularny program – niezmiennie wyprzedane pokazy wyśmiewania filmów na żywo w Master Pancake – został przeniesiony do innych lokalizacji firmy w Austin.

Czytaj również:  Najlepsze tablety do czytania książek na wyprzedaży podczas Amazon's Pre-Black Friday Event

Latest Posts

Nie przegap