czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Kate Middleton ujawnia, że ma raka: Księżna przechodzi chemioterapię i „każdego dnia staje się silniejsza

Kate Middleton ujawniła, że zdiagnozowano u niej raka.

Księżna Walii ogłosiła w piątek, że jest na wczesnym etapie leczenia chemioterapią, chwaląc jednocześnie swojego męża, księcia Williama, za to, że jest u jej boku.

Księżna nie ujawniła rodzaju swojego raka, ale powiedziała, że diagnoza była dla niej „ogromnym szokiem.”

Kate Middleton ujawniła, że ma raka w wiadomości wideo opublikowanej w piątek. BBC Studios
Jest poddawana chemioterapii. BBC Studios
Księżniczka powiedziała, że diagnoza „była ogromnym szokiem” BBC Studios

W emocjonalnym wideo 42-letnia matka trójki dzieci powiedziała widzom: „W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i w tamtym czasie sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem.

„Jednak testy przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i obecnie jestem na wczesnym etapie tego leczenia.”

Wyglądając bardzo blado w pasiastym swetrze i dżinsach, ale z charakterystycznymi błyszczącymi brązowymi włosami ułożonymi do kamer, księżniczka przyznała, że diagnoza „była ogromnym szokiem”

Middleton przeszła poważną operację jamy brzusznej w styczniu. Javier Garcia/Shutterstock
Początkowo myślała, że jej stan jest nienowotworowy, ale lekarze ostatecznie dowiedzieli się inaczej. Shutterstock

„William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny” – powiedziała ponuro.

Źródła pałacowe powiedziały Page Six, że Middleton i William chcieli zachować informacje w tajemnicy, dopóki ich dzieci – książę George, 10 lat, księżniczka Charlotte, 8 lat i książę Louis, 5 lat – nie będą miały czasu na „zrozumienie i przetworzenie wiadomości, zanim zostaną one upublicznione”

Jednak dzieci rozpoczęły ferie wielkanocne w swoich szkołach w piątek i para uznała, że jest to właściwy czas, aby zabrać głos.

Księżna Walii czekała z ujawnieniem swojej diagnozy dla dobra trójki swoich dzieci. Samir Hussein/WireImage
Chciała upewnić się, że mają czas na „zrozumienie i przetworzenie wiadomości, zanim zostanie ona upubliczniona” Geoff Robinson/Shutterstock
Zdjęcie Middleton z dziećmi stało się wirusowe, gdy okazało się, że zostało zmienione. Prince of Wales/Kensington Palac / MEGA

Middleton dodała: „Jak możesz sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Zajęło mi trochę czasu, aby dojść do siebie po poważnej operacji i rozpocząć leczenie. Ale, co najważniejsze, zajęło nam czas, aby wyjaśnić wszystko George’owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze.”

Czytaj również:  Taylor Swift i Matty Healy wydają się przekazywać sobie tajne wiadomości podczas koncertów

For more Page Six you love…

  • Posłuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

„Jak im powiedziałem, mam się dobrze i każdego dnia staję się silniejszy, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć, w moim umyśle, ciele i duchu.”

Pomimo intensywnych – i fałszywych – pogłosek, że 41-letni William miał romans z brytyjską arystokratką Rose Hanbury, które zostały uwiarygodnione na antenie przez gwiazdę CBS Stephena Colberta, Middleton pochwaliła męża za stanie u jej boku w tym trudnym czasie.

Książę i księżna Walii zmagają się ze spekulacjami na temat romansów. Getty Images
Mówi się, że William romansuje z Lady Rose Hanbury. James Veysey/Shutterstock
Jednak Middleton powiedziała, że polega na księciu Williamie, jeśli chodzi o wsparcie i „komfort” Getty Images
Księżniczka powiedziała, że miłość publiczności „znaczy tak wiele” zarówno dla niej, jak i dla przyszłego króla Anglii. Jane Barlow/WPA Pool/Shutterstock

„Posiadanie Williama u mojego boku jest również wielkim źródłem komfortu i otuchy” – powiedziała. „Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość, które zostały okazane przez tak wielu z was. To wiele znaczy dla nas obojga.”

Wiadomość Middleton pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak u króla Karola również zdiagnozowano raka.


Więcej obowiązkowych relacji z royals:

  • Jak poznali się książę Harry i Meghan Markle
  • Kalendarium związku księcia Williama i Kate Middleton
  • Drzewo genealogiczne rodziny królewskiej i linia sukcesji

„Mamy nadzieję, że zrozumiesz, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, podczas gdy ja zakończę leczenie”, powiedziała Kate. „Moja praca zawsze przynosiła mi głęboką radość i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy będę w stanie, ale na razie muszę skupić się na pełnym powrocie do zdrowia.”

Zakończyła swoją wiadomość, zwracając się bezpośrednio do innych osób walczących z rakiem.

„W tej chwili myślę również o wszystkich tych, których życie zostało dotknięte rakiem. Wszystkich, którzy zmagają się z tą chorobą, w jakiejkolwiek formie, proszę, nie traćcie wiary ani nadziei. Nie jesteście sami” – powiedziała z mocą.

Middleton poprosiła o zachowanie prywatności. Dave Shopland/Shutterstock
„Potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, gdy zakończę leczenie” – powiedziała. Shutterstock
Middleton dodała, że w końcu wróci do pracy, ale teraz skupia się na swoim zdrowiu. Geoff Robinson/Shutterstock

Middleton będzie leczyć się z dala od opinii publicznej i odpoczywać w domu w Windsorze, ponieważ źródła pałacowe twierdzą, że rodzina ma nadzieję na prywatność.

Czytaj również:  Lucy Hale płacze opisując 'niesamowicie autodestrukcyjną' drogę do trzeźwości

Księżna była w centrum okrutnych i nieustępliwych teorii spiskowych w ciągu ostatnich kilku tygodni po jej zniknięciu z życia publicznego po przejściu poważnej operacji brzucha w styczniu.

Na zdjęciach opublikowanych na początku tego tygodnia widziano ją u boku Williama w sklepie rolniczym w Windsorze, wyglądającą na zdrową, ale nawet to podsyciło teoretyków spiskowych, którzy twierdzili, że był to sobowtór.

Kumpel księcia Harry’ego i Meghan Markle, dyrektor generalny Christopher Bouzy, który pojawił się w ich filmie dokumentalnym Netflix, napisał na Twitterze: „Zebrałem kilka starszych filmów przedstawiających Williama i Kate spacerujących razem, a także ostatnie wideo z farmy Windsor. Rzuć okiem i sam zdecyduj, czy to Kate, czy nie.

Wielu twierdziło, że to sobowtór Middleton, który był widziany na farmie z księciem Williamem na początku tego tygodnia. The Sun
Christopher Bouzy, jeden z przyjaciół Meghan Markle i księcia Harry’ego, podsycił teorie o sobowtórze. Netflix

„Powiedziano nam, że Kate wraca do zdrowia i wkrótce wznowi swoje królewskie obowiązki” – kontynuował Bouzy. „Jednak na ostatnim filmie trzyma torbę i porusza się energicznie. Jeśli jest zdolna do takiej aktywności, dlaczego nie wróciła jeszcze do wypełniania swoich królewskich obowiązków?”

Z drugiej strony, tygodnie chaosu w mediach społecznościowych skłoniły Jimmy’ego Kimmela do wezwania ludzi do pozostawienia Middleton w spokoju.

„Miała operację, miała operację brzucha. Może ma worek kolostomijny i nie chce, żeby wszyscy go widzieli. To znaczy, naprawdę”, powiedział podczas czwartkowego programu.

„Ludzie domagają się, żeby się przebrała i przemaszerowała przez Londyn, żebyśmy mogli na nią popatrzeć. Zostawcie tę kobietę w spokoju!”

Latest Posts

Nie przegap