6 sierpnia 2022 r. | godz. 21:58

Były mąż Britney Spears, Kevin Federline, jest otwarty na pojednanie ich dzieci z rzekomo nadużywającym ojcem gwiazdy pop.

„Absolutnie powitałbym Jamiego Spearsa z powrotem w życiu chłopców. Zwłaszcza jeśli chłopcy by tego chcieli,” Federline, 44, powiedział w rzadkim wywiadzie, który zostanie wyemitowany w brytyjskiej telewizji ITV w przyszłym tygodniu (przez Daily Mail).

Chociaż Federline i synowie Britney, Sean Preston, 16, i Jayden James, 15, mają obecnie zakaz zbliżania się do Jamiego, DJ powiedział, że nie „ma żadnych trudnych uczuć” wobec swojego byłego teścia.

„Ludzie popełniają błędy,” powiedział. „Czuję się źle dla niego. Czuję, że został wystawiony na próbę.”

Federline poszedł do sądu w sierpniu 2019 roku, aby ubiegać się o nakaz ochrony dla swoich synów po tym, jak Jamie rzekomo wdał się w fizyczną sprzeczkę z Prestonem, który miał wtedy 13 lat.

Britney Spears and sons Sean Preston and Jayden James
Federline dzieli Sean Preston, 16, i Jayden James, 15, z byłą żoną Britney Spears.
Instagram

Prokuratura okręgowa hrabstwa Ventura odmówiła wniesienia zarzutów karnych przeciwko Jamiemu, ale incydent zszargał jego relacje z wnukami.

Jayden nazwał Jamiego „całkiem dużym d-k” na Instagram Live w marcu 2020 roku i nawet posunął się do tego, że powiedział: „Może iść umrzeć.”

Britney, 40, oskarżyła również Jamiego, 70, o nadużycia, mówiąc w sądzie w czerwcu 2021 roku, że zmusił ją do wyruszenia w trasę koncertową, wysłał ją do ośrodka zdrowia psychicznego wbrew jej woli i uniemożliwił jej wyjście za mąż i posiadanie większej liczby dzieci podczas jej konserwatorium.

„To on to wszystko zatwierdził”, powiedziała wówczas zdobywczyni Grammy sędziemu z Los Angeles o swoim tacie, który został zawieszony jako jej konserwator trzy miesiące później.

Jamie Spears and Britney Spears
Spears i jej ojciec, Jamie Spears, toczą wojnę o jej 13-letnie prawo do opieki nad dzieckiem.
Britney Spears/Instagram

Po tym jak sędzia zakończył konserwatyzm w listopadzie 2021 roku, Britney poślubiła swojego narzeczonego, Sama Asghari, w czerwcu. Preston i Jayden nie wzięli udziału w ceremonii.

Czytaj również:  Tom Brady nie żałuje powrotu do NFL po rozwodzie z Gisele Bündchen

„Chłopcy zdecydowali, że nie spotykają się z nią w tej chwili” – twierdził Federline, który był żonaty z piosenkarką „Toxic” od października 2004 do lipca 2007, w nadchodzącym wywiadzie telewizyjnym.

„Minęło kilka miesięcy odkąd ją widzieli. Podjęli decyzję, że nie pójdą na jej ślub.”

Kevin Federline and Britney Spears
Federline i Spears byli małżeństwem od 2004 do 2007 roku.
Getty Images

Ale Asghari, 28, szybko odparł Federline’owi, pisząc w sobotę na swoim Instagram Story: „Nie ma żadnej racji w jego oświadczeniu dotyczącym oddalania się dzieci. … Chłopcy są bardzo inteligentni i wkrótce będą mieli 18 lat, aby podejmować własne decyzje i mogą w końcu zdać sobie sprawę, że 'trudną’ częścią było posiadanie ojca, który nie pracował zbyt wiele w ciągu ponad 15 lat jako wzór do naśladowania.”

(Modelka, która zmieniła się w aktora, kontynuuje: „Gravy train Kevina wkrótce się skończy, co [sic] prawdopodobnie wyjaśnia czas tych raniących wypowiedzi.”

Sam Asghari and Britney Spears
Spears married Sam Asghari in June.
Britney Spears/Instagram

Mimo, że Britney została uwolniona spod opieki konserwatorskiej, nadal toczy paskudną batalię sądową z Jamie’m i jej byłym biznesmenem, Lou Taylorem.

Sędzia nakazał Jamiemu w lipcu stawić się na przesłuchanie z adwokatem gwiazdy „Crossroads”, Mathew Rosengartem, który twierdzi, że patriarcha Spears wzbogacił się o co najmniej 6 milionów dolarów z majątku Britney podczas pełnienia funkcji jej konserwatora.

Jamie został również oskarżony o potajemne umieszczenie urządzenia rejestrującego audio w sypialni córki, aby ją szpiegować, czemu zaprzeczył.

Britney, w międzyczasie, zdobyła kolejne zwycięstwo prawne, kiedy sędzia orzekł, że nie będzie musiała siedzieć na przesłuchaniu.