11 marca 2023 r. |11:00

Zbliżająca się koronacja króla Karola może być dla księcia Harry’ego i Meghan Markle okazją do zastosowania trochę pałacowej dyplomacji, mówi królewski ekspert.

Robert Hardman, autor książki „Queen of Our Times: The Life of Elizabeth II”, sugeruje, aby byli królewscy byli „pełni szacunku.”

„To nie jest nasz show, to jego show, jesteśmy tutaj, ponieważ to jest rodzaj szacunku dla pięknej rzeczy do zrobienia”, mówi Page Six. „Prywatne kwestie rodzinne na bok … to na inny dzień”.

Książę Sussex, 38, potwierdził w zeszłym tygodniu, że para otrzymała zaproszenie do udziału w majowej koronacji jego ojca, ale nie potwierdził, czy będą w niej uczestniczyć.

Potencjalna gałązka oliwna pojawia się po wybuchowym pamiętniku księcia Harry’ego, „Spare”, w którym oskarżył swojego ojca o nazwanie go „zapasowym”, kiedy się urodził, nie przytulając go po dostarczeniu wiadomości, że księżna Diana zmarła i ciągle żartował, że nie jest biologicznym ojcem Harry’ego.

The royal familly attend Christmas services in 2018.
Biograf Robert Hardman uważa, że byli królewscy powinni odłożyć na bok swoje „prywatne problemy rodzinne” i być „pełni szacunku.”
Getty Images

Ostatnio ujawniono, że Karol, lat 73, wyeksmitował swojego syna i synową z ich brytyjskiego mieszkania, Frogmore Cottage, zaledwie jeden dzień po tym, jak „Spare” trafiło na półki księgarskie.

Ale Hardman zauważa, że koronacja jest „wydarzeniem rodzinnym, jak również państwowym i można by oczekiwać, że cała rodzina będzie na wydarzeniu rodzinnym.”

„Nie zapominaj, że w pewnym sensie przeszliśmy przez to w zeszłym roku z (platynowym) jubileuszem królowej”, mówi, dodając, że założyciele Archewell byli „dość niscy.”

„Nie starali się uświetnić głównego wydarzenia, nie udzielali żadnych wywiadów, nie mieli ekipy Netflixa podążającej za nimi do ołtarza [w Katedrze Św. Pawła]. Myślę, że jeśli są rozsądni, tak właśnie rozegrają to tym razem.”

Czytaj również:  Madonna liże, głaszcze gitarę w mylącym teledysku: 'What the f-k?'
Prince Harry, King Charles and Prince William in 2014.
Pałac oraz książę i księżna Sussex są skłóceni, odkąd odeszli z rodziny królewskiej w 2020 roku.
Getty Images

Hardman jest mniej optymistyczny co do potencjalnego pojednania księcia Harry’ego i jego brata, księcia Williama.

W swoim pamiętniku Harry wypisał listę pretensji do swojego starszego rodzeństwa.


Więcej obowiązkowych relacji royals:

  • Jak poznali się książę Harry i Meghan Markle
  • Oś czasu związku księcia Williama i Kate Middleton
  • Drzewo rodziny królewskiej i linia sukcesji

Królewski renegat twierdził, że William odepchnął go podczas fizycznej sprzeczki, był mniej niż przyjazny dla żony Markle i zachęcał go do założenia niesławnego kostiumu nazisty na bal przebierańców.

Prince Harry and Prince William in July, 2021.
Harry i jego starszy brat, książę William, byli zrażeni przez ostatnie kilka lat.
POOL/AFP via Getty Images

Założyciel Invictus Games otwarcie mówił, że chce przeprosin, ale ich nie oczekuje.

Hardman mówi nam, że przeprosiny musiałyby być „daniem z każdej strony”

„Mam na myśli, że zawsze jest w każdej z tych rzeczy i każdej rodzinie, wiesz, obie strony muszą jakby przełknąć trochę dumy”, mówi. „Nie jestem pewien, czy jesteśmy jeszcze na tym etapie. Ale wiesz, jeśli Harry po prostu będzie powtarzał, że nie zamierzam nic robić, dopóki nie otrzymam przeprosin, Cóż, myślę, że to może być długa droga.”