sobota, 24 lutego, 2024

Ostatnie posty

Kylie Jenner przyprowadza córkę Stormi na ręcznie robiony pokaz mody Valentino

Majestatyczna i oszałamiająca. Pierpaolo Piccioli zainscenizował prezentację dla Valentino podczas paryskich pokazów haute couture Wiosna Lato 2024 – w której wzięły udział takie nazwiska jak ambasadorka domu mody Florence Pugh, Jennifer Lopez i Kylie Jenner z córką Stormi – która podkreśla znaczenie, wielkość i zdumienie ręcznej roboty, podkreślone przez szwaczki domu mody, które poprzedzają projektanta w końcowym powitaniu publiczności. Przyjmując oklaski tych, którzy są pod wrażeniem ich cennej i niezbędnej pracy, szwaczki Valentino miały uśmiechy na twarzach, ale z nieśmiałością i rezerwą tych, którzy wolą być w atelier lub co najwyżej za kulisami pokazu mody.

„To luksus w uprzemysłowionym świecie” – skomentował Piccioli, który promuje i broni powolnej, ale głębokiej pracy jako sposobu na podniesienie poprzeczki w zakresie badań, estetyki i innowacji. Nowa kolekcja Valentino couture zatytułowana „Le Salon” ma strukturę peleryn z trójwymiarowych kwiatów i klejnotów, które wiją się wokół ciała niekończącymi się złotymi wstążkami, przecząc grawitacji. Egzotyczne skóry, futra i pióra są replikowane za pomocą tkanin i technik, stając się wymyśloną naturą: jedwabna organza rouleaux i ręcznie wycinane cekiny symulują ducha świata przyrody poprzez sztukę ludzkiej pomysłowości.

„Dla mnie, w modzie luksusowej, luksusem nie jest egzotyczna skóra, ale sposób i ilość pracy potrzebnej do jej ręcznego odtworzenia. Dumą jest produkowanie jej tylko na Piazza Mignanelli w Rzymie [siedziba włoskiej marki]. Chcę tego, ponieważ robienie wszystkiego w naszych atelier prowadzi do niezrównanej jakości i szerzy jeszcze większą harmonię w naszych warsztatach” – powiedział projektant.

Środowisko haute couture to przestrzeń oczekiwań i cudów, w której marzenia stają się rzeczywistością dzięki własnym rytuałom. Dla Piccioli „Le Salon” reprezentuje obsesyjne poszukiwanie doskonałości, związane z pasją do pracy fizycznej i fascynacją procesem, czego rezultatem są skrupulatnie haftowane sukienki, pierzaste gorsety, dopasowane marynarki i płaszcze, obszerne sukienki i rzeźbiarskie ubrania, które definiują ciało.

Modelka przechadza się po wybiegu podczas pokazu Valentino Haute Couture Wiosna/Lato 2024 w ramach Paryskiego Tygodnia Mody 24 stycznia 2024 r. w Paryżu, Francja.Pascal Le Segretain/Getty Images

Ścieżka dźwiękowa pokazu prezentowała najsłynniejsze arie operowe, zaczynając od nut Toski Pucciniego, kontynuując bardzo wybitne i niepowtarzalne Un bel dì, zaczerpnięte z Madame Butterfly, aw finale gładkie „Casta Diva” zaśpiewane przez Marię Callas.

Czytaj również:  Santa Barbara Film Fest: Gwiazda "Maestro" Bradley Cooper nominowany do nagrody dla najlepszego wykonawcy roku

Gośćmi specjalnymi pokazu haute couture Valentino w Paryżu byli także Samara Weaving, Emerald Fennell, Nadia Lee Cohen, Leonie Hanne, Rosie Huntington-Whiteley, kompozytor Alexandre Desplat, artystka/fotografka Nadia Lee Cohen i nie mniej niż trzy pokolenia Jennerów, ponieważ babcia Kris dołączyła do córki Kylie i wnuczki Stormi.

Szwaczki i krawcowe chodzą po wybiegu podczas pokazu Valentino Haute Couture Wiosna/Lato 2024 w ramach Paryskiego Tygodnia Mody 24 stycznia 2024 r. w Paryżu, Francja.Pascal Le Segretain/Getty Images

Latest Posts

Nie przegap