środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Netflix przygotowuje adaptację klasycznej mangi „City Hunter” (ekskluzywnie)

W ramach kolejnego wzmocnienia swojej rosnącej oferty treści japońskich, Netflix przyznał zielone światło adaptacji na żywo klasycznej japońskiej mangi City Hunter. Japoński aktor Ryohei Suzuki (Tokyo MER, Segodon) zgłosił się do roli ikonicznego Ryo Saeby, a reżyser Yuichi Sato (Kisaragi, Strawberry Nights i The End of the Tiny World) zajmie się reżyserią.

Stworzona przez artystę mangi Tsukasa Hojo, City Hunter była podstawą japońskiej popkultury przez całe lata 80. i sprzedała się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie. Franczyza zrodziła popularną serię anime i liczne pełnometrażowe adaptacje, w tym filmy nakręcone w Hongkongu (jeden z nich z udziałem Jackie Chana), Francji i Chinach kontynentalnych, ale będzie to pierwszy raz, gdy nieruchomość zostanie zaadaptowana jako film live-action w rodzimej Japonii.

Netflix opisuje projekt jako „współczesną, zaktualizowaną wersję mangi, osadzoną w tętniących życiem ulicach Shinjuku”. Streamer wyznaczył docelową premierę filmu na 2024 rok.

„Kiedy partner Ryo, Makimura, zostaje zabity” – dodaje longline – „on i siostra Makimury, Kaori, łączą siły, by poznać prawdę, tworząc tym samym nowy duet.”

Scenariusz adaptacji napisał Tatsuro Mishima, który napisał scenariusz kilku odcinków japońskiego serialu oryginalnego Netflixa Yu Yu Hakusho.

Suzuki mówi, że adaptacja będzie „miała na celu osiągnięcie odpowiedniej równowagi między realizmem i fantazją, a także tonami z lat 80. i współczesnymi.” Zauważa również dużą presję w przyjęciu płaszcza tak ikonicznej postaci.

„Jestem podekscytowany możliwością zagrania Ryo Saeby i czuję ogromną odpowiedzialność za sportretowanie tej ukochanej, legendarnej postaci stworzonej przez Tsukasę Hojo” – mówi Suzuki. „Nie mogę się doczekać, aż zarówno dotychczasowi fani, jak i nowi na całym świecie zakochają się w Ryo Saebie i jego zabawnych, pełnych akcji przygodach w okolicach współczesnego Tokio.”

Według Hojo, japońska adaptacja fabularna ujawniona w czwartek przez Netflixa była w pracach od dekady. „Zawsze miałem nadzieję, że główną rolę zagra ktoś, kto naprawdę lubił City Hunter i dzięki niezachwianej pasji Ryohei’a, w końcu nadszedł ten czas” – dodaje. „Dzięki oddanej obsadzie i ekipie, nie mogę się doczekać przeniesienia tytułu na ekran, ze świeżym i realistycznym spojrzeniem, które nie jest ściśle związane z oryginalną mangą”

Czytaj również:  Sun Valley przyciąga potentatów pośród burzowych chmur na niebie

Shinichi Takahashi jest jedynym producentem wykonawczym projektu, a Keisuke Sanpei i Kosuke Oshida zajmują się produkcją. Netflix produkuje film we współpracy z tokijskimi firmami produkcyjnymi Horipro i Office Shirous.

Latest Posts

Nie przegap