24 stycznia 2023 r. | 21:22

Nia Long walczyła z łzami, gdy rozważała „wyniszczające” miesiące po rozstaniu z narzeczonym Ime Udoką.

„Miałam kilka dość niszczących momentów w moim życiu w ciągu ostatnich kilku miesięcy,” powiedziała Yahoo! Entertainment w weekend.

„I musiałam po prostu powiedzieć, 'Jest dobrze. Podniesiesz się z powrotem i’ – o mój Boże. Zaraz się rozpłaczę. 'Podniesiesz się z powrotem i będziesz się ruszać'”, dodała, gdy dłońmi musnęła twarz, by powstrzymać się od płaczu.

Nia Long posing in a black dress.
Aktorka „Missing” powstrzymywała łzy, gdy opowiadała o tym, jak wygląda jej życie po rozstaniu z narzeczonym.
Instagram/nialong

Emocjonalne objawienie aktorki „Best Man” przychodzi cztery miesiące po tym, jak Boston Celtics ogłosił, że Udoka, 45, zostanie zawieszony jako główny trener za rzekome posiadanie „intymnej relacji z żeńskim członkiem personelu franczyzy.”

Po swoim zawieszeniu Udoka wydał publiczne przeprosiny dla swojej drużyny, całej organizacji Celtics i swojej rodziny za „zawiedzenie ich.”

„Przepraszam za postawienie drużyny w tej trudnej sytuacji i akceptuję decyzję zespołu,” powiedział w oświadczeniu dla ESPN we wrześniu. „Z szacunku dla wszystkich zaangażowanych, nie będę miał dalszych komentarzy”

Long została podobno „oślepiona” przez romans, a Udoka powiedział jej o zdradzie dopiero na kilka dni przed tym, jak wiedział, że wiadomość stanie się publiczna.

Dwa miesiące później Long wypowiedziała się o tym, jak skandal wpłynął na nią i 11-letniego syna Udoki, Keza.

„Myślę, że najbardziej łamiącą serce rzeczą w tym wszystkim było zobaczenie twarzy mojego syna, kiedy organizacja Boston Celtics zdecydowała się upublicznić bardzo prywatną sytuację,” powiedziała The Hollywood Reporter w grudniu zeszłego roku.

„Nikt z organizacji Celtics nawet nie zadzwonił, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku, czy moje dzieci są w porządku,” kontynuowała gwiazda „Boyz n the Hood”. „To bardzo rozczarowujące.”

Ime Udoka coaching a babketball game.
Udoka został zawieszony w Celtics za rzekome utrzymywanie „intymnych relacji z kobietą z personelu franczyzy.”
NBAE via Getty Images

Jeszcze w tym samym miesiącu, przedstawiciel Long potwierdził dla People, że ona i były trener NBA „nie są już razem, ale pozostają w pełni zaangażowani we wspólne rodzicielstwo ich syna.”

Czytaj również:  Dziewczyna Jamesa Kennedy'ego "zszokowana", że zdradzał Raquel Leviss z Lalą Kent

Źródło powiedziało również, że „sytuacja jest niefortunna i bolesna, ale Nia skupia się na swoich dzieciach i odbudowuje swoje życie.”

Udoka i Long zaczęli umawiać się w 2010 roku po spotkaniu przez wspólnych znajomych. W 2015 roku była para zaręczyła się.

Long jest również mamą syna Massai II, 22, z poprzedniego związku.