poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Paris Couture Week: Kim Kardashian, Nicole Kidman i Dua Lipa modelkami w pokazie Balenciagi

Balenciaga po raz kolejny w tym sezonie wygrała w konkursie couture dzięki elektryzującemu pokazowi, w którym wzięły udział takie sławy jak Kim Kardashian, Nicole Kidman, Dua Lipa i Selling Sunset gwiazda Christine Quinn.

Środowy spektakl powinien ugruntować reputację Demny jako mistrza high-low cultural curation – i jednego z najbardziej ekscytujących myślicieli i praktyków w dzisiejszej modzie. Pokaz miał intensywny charakter, wzmocniony przez pulsującą symfoniczną ścieżkę dźwiękową i zasłaniające twarz RoboCop-owe osłony twarzy, opracowane we współpracy z inżynierami wyścigowymi Mercedes-Benz.

Jednak pod spodem był także emocjonalny uścisk w gardle. Czy to wiersz miłosny wyrecytowany po francusku, gdy rozpoczął się pokaz? Porywająca muzyka, wzmocniona przez boomboxy w kształcie torebek noszonych przez niektóre modelki? Czy też po prostu trzewiowe piękno zmysłowego krawiectwa i zabójczego szycia Demny?

Przybycie VIP-ów było show samo w sobie: Kris Jenner zamiatająca za obcymi okularami przeciwsłonecznymi, jej wnuczka North West w towarze; gwiazda drag Alexis Stone channeling Jocelyn Wildenstein i dabbing jego makijaż z gąbką przed snapping selfie z Róisín Murphy; Offset pozujący do zdjęć z Altonem Masonem w swoich wybrzuszonych butach klauna, a dyrektor generalny Balenciaga Cédric Charbit mówiący Tracee Ellis Ross, tylko pół żartem, aby kopnąć obszycia dużych sukni finałowych, gdyby utknęły w wąskich drzwiach obok jej miejsca.

Wygląd otwierający – ciała zamknięte w gumie wyglądającej jak neopren, twarze przez przyciemnione szkło – był przerażający, a także przerażająco szykowny, ramiona pięknie zbudowane na sukniach, jedna z nich z trenem, który tak przypominał plamę oleju, że prawie spodziewałeś się, że zabrudzi biały dywan.

Lazy loaded image

Gwiazda „Selling Sunset” Christine Quinn na pokazie couture Balenciaga.Balenciaga

Sukienki szezlongi z długimi rękawami miały błyszczące lub kudłate faktury, podobnie jak dżinsy drżące z tysiąca i tysiąca dyndających koralików. Jakość wykonania była oszałamiająca, w notatkach prasowych wyjaśniono, że płaszcz z nadrukiem leoparda składał się ze 150 kilometrów ręcznie tkanej nici.

Czytaj również:  "13 Going on 30" kończy 20 lat: Zespół filmowy o chemii Jennifer Garner i Marka Ruffalo, rozmowy o reboocie

Pokaz przewijał się przez obsesje Demny, które zhuzował na zdumiewające sposoby: nadając dżinsowej kurtce kołnierz obejmujący głowę; dodając aluminium do oversize’owych T-shirtów, aby można je było pognieść w spowite wiatrem formy, oraz spinając swoją męską odzież gorsetowymi taliami.

W rozmowie po pokazie, projektant powiedział, że zdecydował się wstrzyknąć więcej siebie do swojej drugiej pracy couture i bardziej podążać za swoim instynktem. To doprowadziło go do „futuryzmu z innego świata”, który ostatecznie ustąpił dziedzictwu i bogactwu założyciela Cristóbala Balenciagi. „Piękno w klasycznym kontekście, powiedzmy” – zaproponował.

Historycy z pewnością wskażą na ten pokaz, jako na pchnięcie couture do pokolenia Insta. Po pokazie goście zostali zaproszeni do zwiedzania bliźniaczych Balenciaga Couture Stores, gdzie można nabyć niektóre stylizacje prosto z wybiegu oraz inne produkty z limitowanej edycji. W sklepie dla mężczyzn, Pierpaolo Piccioli z Valentino założył pomiętą bluzę z kapturem i przejrzał się w lustrze. W sklepie dla kobiet, Charbit wskazał na najdroższy przedmiot wiszący za oszronionym szkłem: płaszcz za 100 000 euro z tweedu trompe-l’oeil złożonego ze wstążek, koralików i cekinów. Świeca zapachowa w chromowanym pojemniku kosztuje 350 euro; boombox, część współpracy z Bang & Olufsen, 8,500 euro.

„Po pierwszym couture wiele osób zaczęło mnie pytać: 'Jak kupić couture? Do kogo dzwonimy? Ludzie nie wiedzą, zwłaszcza z młodego pokolenia up-and-coming klientów couture, z którymi chcemy nawiązać dialog”, wyjaśnił Demna. „Istnieje wiele [garments] z objętości, które w rzeczywistości nie muszą być wykonane na miarę. Chodzi raczej o technikę, materiał, sposób montażu.”

Projektant wprowadził również couture Balenciagi w erę eko, realizując około jednej czwartej kolekcji poprzez upcykling: Pasy do trencza stały się trenczem oversize; skórzane paski – siną sukienką w kształcie tuby, a zabytkowe zegarki na rękę – nietypową biżuterią, która wciąż tyka.

Czytaj również:  trójkąt smutku" zdobywa główną nagrodę na 2022 Europejskich Nagród Filmowych

W niedawnym wywiadzie dla francuskiej gazety Le Figaro , Demna porównał siebie do osteopaty dla mody, który pracuje nad jej blokadami. Jest też magikiem.

Ta historia pierwotnie ukazała się w WWD.

Lazy loaded image

Wygląd z prezentacji Balenciaga couture.Balenciaga

Latest Posts

Nie przegap