czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Samuel L. Jackson kontruje stanowisko Quentina Tarantino w sprawie gwiazd Marvela: „Ci aktorzy są gwiazdami filmowymi”

Samuel L. Jackson ma inną miarę do określania, co czyni gwiazdę filmową, niż jego częsty współpracownik Quentin Tarantino.

Aktor i producent, który obecnie występuje na Broadwayu w The Piano Lesson, pojawił się wraz z reżyserem sztuki i jego żoną LaTanyą Jackson na The View we wtorek, aby promować historyczną produkcję Augusta Wilsona. Podczas ich rozmowy aktor został zapytany o ostatnie wypowiedzi Tarantino w podcaście 2 Bears 1 Cave, w których argumentował, podobnie jak inni, że MCU nie tworzy gwiazd kina

„Częścią Marvel-ization of Hollywood jest to, że masz wszystkich tych aktorów, którzy stali się sławni, grając te postacie”, powiedział. „Ale oni nie są gwiazdami filmowymi. Right? Kapitan Ameryka jest gwiazdą. Thor jest gwiazdą. Nie jestem pierwszą osobą, która to mówi. Myślę, że zostało to powiedziane zillion razy, ale to te franczyzowe postacie [które] stają się gwiazdą.”

Jackson, który był gwiazdą na długo przed wejściem do MCU w roli Nicka Fury’ego, przekonywał, że z franczyzy zrobiono gwiazdy filmowe. Aktor wskazał w szczególności na zmarłego Chadwicka Bosemana, którego film Czarna Pantera był nominowany do najlepszego obrazu przez Oscary, oraz Scarlett Johansson jako przykłady tego, jak gwiazdy filmowe wchodzą i wychodzą z MCU.

„To nie jest dla mnie wielka kontrowersja, że ci aktorzy są gwiazdami filmowymi. Chadwick Boseman jest Czarną Panterą. Nie możesz tego obalić, a on jest gwiazdą filmową”, powiedział gospodarzom The View. „Potrzeba aktora, aby być tymi konkretnymi postaciami”

Jackson zajął również stanowisko w sprawie tego, co ostatecznie uważa za miarę tego, co czyni aktora „gwiazdą” w Hollywood. „Znakiem filmowej gwiazdy zawsze było – co – dupy w fotelach?” powiedział. „O czym my mówimy?”

Podczas dyskusji Tarantino z 2 Bears 1 Cave gospodarzem podcastu Tomem Segurą, reżyser mówił o rozprzestrzenianiu się filmów Marvela, stwierdzając, że jego „jedynym toporem do zgrzytania” z filmami jest to, że są one, jego zdaniem, „jedynymi rzeczami, które wydają się być zrobione.”

Czytaj również:  'Star Wars': Steven Knight zajmie się pisaniem nowego filmu po odejściu Damona Lindelofa

„Są całą reprezentacją tej ery filmów w tej chwili. Tak naprawdę nie ma zbyt wiele miejsca na nic innego. To jest mój problem. To problem reprezentacji.”

Jackson nie jest pierwszym aktorem MCU, który publicznie odpowiedział na komentarze Tarantino. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings gwiazda Simu Liu odniosła się do tego, jak „Złoty Wiek”, o którym może mówić Tarantino, był w dużej mierze pozbawiony różnorodności rasowej

„Gdyby jedyne gatekeepery do filmowej sławy pochodziły od Tarantino i Scorsese, nigdy nie miałbym okazji poprowadzić filmu wartego 400 milionów dolarów plus” – napisał na Twitterze. „Jestem w podziwie dla ich filmowego geniuszu. Są transcendentnymi autorami. Ale nie mają prawa wskazywać nosem na mnie ani na nikogo.”

Latest Posts

Nie przegap