wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Selena Gomez uhonorowana przez Ruderman Family Foundation za działalność na rzecz zdrowia psychicznego

Selena Gomez jest uznawana i honorowana za swoją pracę na rzecz zdrowia psychicznego.

Gomez został wybrany przez bostońską Ruderman Family Foundation – która ma na celu rozszerzenie dostępu do podstawowych programów i usług w zakresie zdrowia psychicznego – jako odbiorca jej 2022 Morton E. Ruderman Award in Inclusion. Gomez została uhonorowana za „poświęcenie się podnoszeniu świadomości zdrowia psychicznego i jej zaangażowanie w rozszerzanie dostępu do usług zdrowia psychicznego i edukacji dla młodych ludzi na całym świecie.”

„Jestem zaszczycony, że jestem odbiorcą tegorocznej nagrody Morton E. Ruderman Award in Inclusion”, powiedział Gomez w oświadczeniu. „Zdrowie psychiczne wpływa na nas wszystkich, a każdy z nas ma rolę do odegrania w zapewnieniu, że każdy – niezależnie od pochodzenia – ma dostęp do usług w zakresie zdrowia psychicznego. Mam nadzieję, że dzieląc się własną historią i używając mojej platformy, możemy wzmocnić siebie nawzajem i więcej młodych ludzi, aby zająć się zdrowiem psychicznym.”

„Wiemy, że piętno związane ze zdrowiem psychicznym doprowadziło do milczenia wokół tej kwestii. Chcę to zmienić, zwłaszcza dla młodych ludzi” – powiedziała. „Byłem otwarty i szczery na temat mojej własnej podróży z moim zdrowiem psychicznym i nie zawsze było to łatwe, ale jest to coś, nad czym stale pracuję.”

„Selena Gomez potężnie uosabia misję naszej Fundacji na arenie zdrowia psychicznego – misję, która nadal nabiera większego znaczenia wśród dzisiejszego bezprecedensowego kryzysu zdrowia psychicznego dla nastolatków, młodych dorosłych i całej populacji”, powiedział Jay Ruderman, prezes Ruderman Family Foundation. „Czerpiąc inspirację ze swojej osobistej podróży, Selena dała głos zmaganiom niezliczonych osób, które doświadczyły wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym, jednocześnie niestrudzenie pracując nad zwiększeniem dostępu do niezbędnych zasobów i programów związanych ze zdrowiem psychicznym.”

Czytaj również:  'South Side' odwołane w HBO Max

Wyróżnienie Gomez następuje po niedawnym wydaniu jej dokumentu Apple TV+ Selena Gomez: My Mind & Me.Dokument, wyreżyserowany przez Alek Keshishian, stanowi kronikę podróży supergwiazdy w zakresie zdrowia psychicznego, o której Gomez była szczera przez lata. W 2014 roku Gomez weszła do zakładu na leczenie zdrowia psychicznego po zdiagnozowaniu tocznia, później ujawniła w 2020 roku, że zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową. Gomez miała również przeszczep nerki w 2017 roku z powodu komplikacji i skutków ubocznych związanych z jej toczniem.

Aby pomóc podnieść świadomość zdrowia psychicznego, darowizny charytatywne zostały powiązane z przedsięwzięciami biznesowymi Gomez. Jej program kulinarny HBO Max Selena + Chef zbiera pieniądze dla organizacji non-profit, podczas gdy jej marka Rare Beauty obejmuje Rare Impact Fund, który ma na celu zebranie 100 milionów dolarów na usługi związane ze zdrowiem psychicznym w ciągu najbliższych 10 lat – do tej pory fundusz rozprowadził 1,7 miliona dolarów w grantach dla 17 organizacji zajmujących się zdrowiem psychicznym. Uruchomiła również platformę zdrowia psychicznego o nazwie Wondermind.

Wśród poprzednich laureatów nagrody Mortona E. Rudermana, przyznawanej za promowanie zdrowia psychicznego, znaleźli się pięciokrotny gwiazdor NBA Kevin Love, nominowana do Nagrody Akademii aktorka Taraji P. Henson oraz olimpijczyk Michael Phelps.

Latest Posts

Nie przegap