24 czerwca 2022 | 9:33

Sharon Stone ujawniła, że przez lata miała dziewięć poronień.

64-letnia aktorka podzieliła się swoją historią za pośrednictwem Instagrama we wtorek, okazując jednocześnie wsparcie dla profesjonalistki „Tańca z gwiazdami” Pety Murgatroyd, która niedawno podzieliła się informacją, że poniosła trzy straty w ciąży.

Sharon Stone posing at an event.
Sharon Stone ujawniła za pośrednictwem Instagrama, że przez lata doświadczyła dziewięciu poronień.
FilmMagic

„My, jako kobiety nie mamy forum, aby omówić głębię tej straty”, gwiazda „Basic Instinct”, która jest matką trzech synów, skomentowała post o 35-letnim Murgatroydzie.

„Straciłam dziewięcioro dzieci przez poronienie”, napisała dalej Stone. „To nie jest mała rzecz, fizycznie lub emocjonalnie, ale jesteśmy zmuszeni czuć, że jest to coś do zniesienia samotnie i potajemnie z jakimś poczuciem porażki. Zamiast otrzymać tak bardzo potrzebne współczucie, empatię i uzdrowienie, którego tak bardzo potrzebujemy.”

Peta Murgatroyd and shirtless Maksim Chmerkovskiy in a selfie.
Stone podzieliła się swoją historią wspierając straty ciążowe Pety Murgatroyd z Maksimem Chmerkovskiy.
petamurgatroyd/Instagram

Podsumowała: „Kobiece zdrowie i wellness pozostawione pod opieką męskiej ideologii stało się pobłażliwe w najlepszym wypadku, ignoranckie w rzeczywistości i brutalnie opresyjne w wysiłku.”

Stone wcześniej mówiła o swoich poronieniach, które były wynikiem choroby autoimmunologicznej i endometriozy.

Sharon Stone on a red carpet in Cannes.
Stone zastanawiała się nad swoimi „wyniszczającymi” poronieniami w marcu 2021 roku.
Samir Hussein/WireImage

Doświadczenie wielokrotnych strat w ciąży było „druzgocące”, laureatka Emmy podzieliła się w swoim pamiętniku z marca 2021 roku, „The Beauty of Living Twice.”

Stone napisał: „Kiedy straciłam moje ostatnie dziecko, przeszłam przez 36 godzin porodu, nie rodząc. Pielęgniarki zostały ze mną nawet w dniu wolnym od pracy. Bez niej byłabym sama.”

Była modelka chwaliła wtedy swoje „globalne siostrzeństwo”, przechodząc do dzielenia się ulgą z powodu możliwości „otwartego mówienia” o swoich problemach z płodnością.

Stone adoptowała swoje najstarsze dziecko, Roan, obecnie 22, z ówczesnym mężem Philem Bronsteinem w 2000 roku.

Po tym jak była para rozwiodła się w 2004 roku, gwiazda „Kasyna” poszła dalej, aby adoptować Lairda, obecnie 17, i Quinn, obecnie 16, odpowiednio w 2005 i 2006 roku.