czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Steven Spielberg otrzyma honorowego Złotego Niedźwiedzia na Berlinale

Steven Spielberg zostanie powitany jak bohater na Berlinale 2023, gdzie będzie przedmiotem „hołdu” festiwalu i otrzyma honorowego Złotego Niedźwiedzia za całokształt twórczości.

W ramach hołdu Berlinale pokaże The Fabelmans, najnowszy i najbardziej osobisty film Spielberga z listy ponad 100 filmów i seriali oraz kariery, w której zdobył trzy Oscary (z 19 nominacji), liczne Złote Globy i Emmy, a także wiele międzynarodowych wyróżnień (w tym Knight Commander of the Order of the British Empire w Wielkiej Brytanii i Presidential Medal of Freedom w USA).

„Dzięki niesamowitej karierze Steven Spielberg nie tylko oczarował pokolenia widzów na całym świecie, ale także nadał nowe znaczenie 'kinu’ jako fabryce marzeń” – powiedział duet reżyserów Berlinale Mariette Rissenbeek i Carlo Chatrian. „Czy to w wiecznie magicznym świecie nastolatków, czy w rzeczywistości, którą historia wyrzeźbiła na zawsze, jego filmy przenoszą nas na inny poziom, gdzie duży ekran staje się odpowiednią powierzchnią do spełnienia naszych emocji. Jeśli Berlinale 2023 reprezentuje nowy początek, nie moglibyśmy znaleźć lepszego startu niż ten oferowany przez wielkie dzieło Spielberga.”

Berlinale 2023 odbędzie się w dniach 16-26 lutego. Hołdowanie filmom i data ceremonii wręczenia nagród zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Czytaj również:  Nowy imprezowy napój Hollywood: Koktajle bezalkoholowe

Latest Posts

Nie przegap