środa, 21 lutego, 2024

Ostatnie posty

Thriller „Zero Day” z Robertem De Niro w roli głównej na Netflixie

Robert De Niro oficjalnie ma zadebiutować w roli głównej serialu telewizyjnego.

Netflix złożył zamówienie na serial Zero Day, sześcioodcinkowy thriller spiskowy, w którym wystąpi dwukrotny zdobywca Oscara. Seria limitowana, o którą De Niro starał się pod koniec zeszłego roku, jest dziełem showrunnera Erica Newmana, byłego prezesa NBC News Noaha Oppenheima i pisarza New York Timesa Michaela S. Schmidta. Lesli Linka Glatter (Homeland, Mad Men) podpisała umowę na reżyserię wszystkich sześciu części.

„Jestem fanem Roberta De Niro przez całe życie. Posiadanie go jako partnera produkcyjnego i gwiazdy w tym serialu przekracza moje najśmielsze marzenia” – powiedział Newman w oświadczeniu. „A Lesli Linka Glatter wyreżyserowała tak wiele moich ulubionych odcinków telewizyjnych; była naszym oczywistym pierwszym wyborem do wyreżyserowania tego serialu. Jestem wdzięczny Netflixowi za ich ciągłą wiarę i wsparcie oraz podekscytowany, że mogę być w biznesie z niesamowitym zespołem kreatywnym Noah, Lesli i Jonathana [Glickman, również producent wykonawczy] nad tym aktualnym (i przerażającym) serialem.”

W opisie do Zero Day czytamy: „Jak znaleźć prawdę w świecie pogrążonym w kryzysie, który wydaje się być rozdarty przez siły poza naszą kontrolą? I w epoce pełnej teorii spiskowych i podstępów, jak wiele z tych sił jest produktem naszych własnych działań, a może nawet naszych wyobrażeń?”

Newman, Oppenheim – który odszedł z NBC News w styczniu po pięciu latach prowadzenia działu – i Schmidt są przypisani jako twórcy, przy czym Newman i Oppenheim piszą. Wszyscy trzej będą producentami wykonawczymi wraz z De Niro, Glickmanem i Glatterem z Panoramic Media.

De Niro jest reprezentowany przez CAA, Grubman Shire i RMG; Newman, przez CAA, Hansen Jacobson i Rowe PR; Oppenheim, przez CAA i Entertainment 360; i Glatter, przez CAA, Anonymous Content i Lichter Grossman.

Czytaj również:  autorzy zdjęć do "Loki", "Człowieka, który spadł na ziemię" i "Czasu zwycięstwa" o zabawie światłem i kolorem

Latest Posts

Nie przegap