poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Wendy Williams dzieli się diagnozą afazji i demencji przed wydaniem dokumentu

Wendy Williams podała do publicznej wiadomości swoją diagnozę na dwa dni przed premierą zapowiadanego jako odkrywczy serial dokumentalny Lifetime poświęcony byłej prowadzącej talk show.

W komunikacie prasowym wysłanym w czwartek, twierdząc, że występuje w imieniu Williams i jej zespołu opiekuńczego, poinformowano, że w 2023 r., po przejściu szeregu testów medycznych, u Williams oficjalnie zdiagnozowano pierwotną postępującą afazję i demencję czołowo-skroniową (FTD).

Afazja, stan, który wpływa na zdolność rozumienia lub wyrażania mowy, oraz demencja czołowo-skroniowa, postępujące zaburzenie wpływające na zachowanie i funkcje poznawcze, „już stanowiły znaczące przeszkody w życiu Wendy”, czytamy w oświadczeniu. Bruce Willis niedawno upublicznił swoją diagnozę demencji czołowo-skroniowej.

„Jak fani Wendy wiedzą, w przeszłości była ona otwarta na opinię publiczną o swoich zmaganiach medycznych z chorobą Gravesa-Basedowa i obrzękiem limfatycznym, a także o innych znaczących wyzwaniach związanych z jej zdrowiem” – czytamy dalej w oświadczeniu. „W ciągu ostatnich kilku lat czasami pojawiały się pytania dotyczące zdolności Wendy do przetwarzania informacji i wielu spekulowało na temat stanu Wendy, zwłaszcza gdy zaczęła tracić słowa, czasami zachowywać się nieregularnie i mieć trudności ze zrozumieniem transakcji finansowych”

W oświadczeniu doceniono zespół opieki w Weill Cornell Medicine, zauważając, że „otrzymanie diagnozy umożliwiło Wendy otrzymanie opieki medycznej, której potrzebuje”

Wiadomość została wysłana przez Jennifer Hanley Ridge Hill Group dzień po tym, jak okładka People ujawniła, że Williams mieszka obecnie w ośrodku pod kontrolą finansową wyznaczonego przez sąd opiekuna, ponieważ jej rodzina została zasadniczo odcięta od jej życia. Jej siostra Wanda Williams i siostrzenica Alex Finnie przyznały, że nie mogą bezpośrednio skontaktować się z Williams, a ona może tylko do nich zadzwonić. Williams jest osiągalna tylko przez swojego opiekuna, którego tożsamość nie została ujawniona w nadchodzącym dokumencie Lifetime, The Hollywood Reporter dowiedział się.

Czytaj również:  Ruggero Deodato, reżyser słynnego horroru "Cannibal Holocaust", zmarł w wieku 83 lat

Kiedy Lifetime skontaktował się z THR po opublikowaniu informacji prasowej na temat diagnozy William, powiedział, że rodzina Williams nie ma komentarza i że nie byli świadomi pochodzenia oświadczenia ani tego, że zostało ono opublikowane w czwartek.

24 lutego Lifetime zadebiutuje Where Is Wendy Williams?, dwudniowy serial dokumentalny, który rozpoczął filmowanie Williams po odwołaniu jej hitowego talk show w czerwcu 2022 roku. Przestali filmować Williams, kiedy zameldowała się w ośrodku w kwietniu 2023 roku. Williams pozostaje producentem wykonawczym projektu, ponieważ ma umowę na trzy obrazy z Lifetime.

Williams była niezwykle szczera, gdy przez lata zmagała się ze swoim zdrowiem i uzależnieniami, ale jej stan w ostatnich dniach jej talk show i później pozostawał tajemnicą. Jej menedżer Will Selby mówi w czteroczęściowym filmie dokumentalnym, który zostanie wyemitowany 25 lutego, że ma „problemy poznawcze” Jej syn, Kevin Hunter Jr, mówi w filmie, że problemy Williams zostały powiązane z jej alkoholizmem przez lekarzy.

Kiedy producent pyta Huntera Jr., dlaczego jego mama przyjechała do niego i jego rodziny w Miami jesienią 2021 roku, ujawnia, że lekarze powiedzieli mu, że cierpi na demencję spowodowaną alkoholem, THR potwierdził. „Zabierając ją na wizyty i tym podobne rzeczy, mogłem naprawdę dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się z moją matką wewnętrznie” – mówi Hunter Jr. w filmie. „Zasadniczo powiedzieli, że ponieważ piła tak dużo, zaczęło to wpływać na jej przestrzeń głowy i mózg.”

Siostrzenica Williamsa, prezenterka telewizyjna Finnie, mówi, że dowiedziała się o diagnozie swojej ciotki od rodziny rok później, jesienią 2022 roku. „Wiem tylko, że to była demencja”, mówi w dokumencie. „Patrzysz wstecz na małe rzeczy i toczy się to powoli, prawda? To małe rzeczy, takie jak: „Kiedy znowu masz urodziny?” „Jak on ma na imię?” Ale po spotkaniu z ciotką i spędzeniu z nią czasu w stanie, w którym się teraz znajduje, szybko zdałam sobie sprawę, że to nie jest normalne. To rozdzierające serce.”

Czytaj również:  Chiny oczekują "wznowienia" współpracy międzynarodowej po pandemii

W dokumencie rodzina Williamsa powołuje się na opiekę finansową, która została przyznana w 2022 roku jako punkt zwrotny w utracie dostępu do członka rodziny, ponieważ twierdzą, że została ona przepchnięta przez system prawny bez udziału rodziny, a akta sądowe zostały zapieczętowane. „Wiem tylko, że Wendy i jej zespół weszli na salę sądową w jeden sposób i wyszli, a rodzina została całkowicie wykluczona” – powiedziała Wanda People.

W oświadczeniu stwierdzono, że Williams postanowiła podzielić się swoją diagnozą, aby zwalczać stygmatyzację i podnosić świadomość.

„Wendy nadal jest w stanie robić wiele rzeczy dla siebie. Co najważniejsze, zachowuje swoje charakterystyczne poczucie humoru i otrzymuje opiekę, której potrzebuje, aby upewnić się, że jest chroniona i że jej potrzeby są zaspokajane. Jest wdzięczna za wiele życzliwych myśli i dobrych życzeń wysyłanych w jej stronę”, podsumowano w oświadczeniu.

Finnie pojawiła się w programie The View w środę na krótko przed upublicznieniem diagnozy. Współprowadząca Sunny Hostin powiedziała, że po obejrzeniu czteroczęściowego filmu dokumentalnego porównuje sytuację do sprawy Britney Spears. „Nagle ta ściana runęła, a rodzina została zablokowana. To było w kwietniu 2022 roku i od tego momentu kontakt był bardzo ograniczony” – powiedziała Finnie o tym, że jej ciotka była pod opieką prawną, a opiekun został wyznaczony bez głosu rodziny. Po niedawnej czterogodzinnej rozmowie, po miesiącach nie odzywania się, Finnie powiedziała, że Williams „brzmi naprawdę dobrze” i mówiła o „możliwości powrotu do pracy”

Finnie odpierał również zarzuty, że Williams jest wykorzystywany przez rodzinę. „Nie zapłacono mi. Siedząc tu dzisiaj, nie wziąłem ani grosza. Nie zarabiam na tym. To dosłownie praca miłości i walka o swoją rodzinę” – powiedziała o dążeniu do ujawnienia kurateli.

Brande Victorian przyczynił się do powstania tego raportu.

22 lutego, 11:00 Ta historia została zaktualizowana o segment The View.

Latest Posts

Nie przegap