wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Zdobywca nagrody Emmy, komik Kevin Rooney, który pracował z Jayem Leno i Dennisem Millerem, umiera w wieku 71 lat

Nagrodzony Emmy pisarz i komik Kevin Rooney zmarł 9 lipca w domu w Los Angeles po długiej walce z cukrzycą i schyłkową niewydolnością nerek, jego żona Carole Raphaelle Davis oraz przyjaciel i były asystent Jay Mandyam mówią The Hollywood Reporter. Rooney miał 71 lat.

Weteran stand-upu, który pracował z Jayem Leno i mentorem Judda Apatowa wśród innych młodych komików, Rooney zdobył dwie nagrody Emmy, w 1994 i 1995 roku, za pisanie w HBO’s Dennis Miller Live.

Po przypadkowym debiucie stand-upowym w 1977 roku w El Brookman’s w Waszyngtonie, gdzie wylano mu na głowę dzban piwa, Rooney powrócił do stand-up comedy najpierw w Nowym Jorku, a następnie w Los Angeles, gdzie stał się stałym bywalcem klubu komediowego Improv, gdzie poznał Leno, według ogłoszenia nadesłanego przez Mandyam.

Rooney współtworzył pierwszy komediowy special Leno – Jay Leno and the American Dream.

„Był największą muzą, jaką komik mógł kiedykolwiek mieć” – powiedział Leno za pośrednictwem Mandyam. „Dostałem tak wiele materiału tylko dzięki rozmowom z Kevinem. Kiedy pierwszy raz go zobaczyłem, pomyślałem: 'O rany, ten facet jest naprawdę dobry.’ To prawdziwy głos. Nie ma żadnych sztuczek. Nie miał jakiegoś chwytliwego zdania. Nie było zabawnego spojrzenia. Kiedy czasy były ciężkie, wyrzucali powiedzonko lub zabawne spojrzenie. Kevin nie miał nic z tych rzeczy. Nie znam nikogo, kto uważałby się za lepszego od Kevina Rooneya. Kiedy Kevin wchodził na scenę, wszyscy wchodziliśmy do środka. Ja, Seinfeld, Larry Miller. Pod koniec wieczoru wszyscy mówiliśmy: „Historia Rooneya była naprawdę zabawna” Wszyscy byliśmy szczerze szczęśliwi, gdy odniósł sukces. Był facetem, który na to zapracował, miał unikalny głos. Nigdy nie był pochodną nikogo innego. To był ten klasyczny sarkastyczny głos z Nowej Anglii. Ale kryło się za nim człowieczeństwo. Nawet gdy mówił najbardziej sarkastyczne rzeczy. Będzie go bardzo brakowało.”

Czytaj również:  'John Wick' Trailer: Keanu Reeves powraca do akcji w czwartej części filmu

Rooney pojawił się w The Tonight Show i David Letterman’s Late Night. Pisał dla Politically Incorrect, The Golden Palace, The Naked Truth, Boston Common, My Wife and Kids, Brothers i Til Death. Wystąpił w Kiedy Harry poznał Sally.

Rooney był mentorem wielu młodych komików, w tym Judda Apatowa, który retweetował ogłoszenie Improv o śmierci Rooneya, pisząc, że jest „tak smutny, aby usłyszeć tę wiadomość.”

„Był przezabawny. Jego materiał był tak inteligentny i gryzący”, napisał częściowo Apatow. „Kiedy pierwszy raz zaczynałem, był tak miły i nauczył mnie tak wiele o stand upie i pisaniu. Legendarna osoba. RIP.”

Latest Posts

Nie przegap