środa, 22 maja, 2024

Ostatnie posty

Alex Jones musi zapłacić 49,3 mln dolarów za kłamstwa o Sandy Hook

Teksańska ława przysięgłych w piątek nakazała Alexowi Jonesowi z Infowars zapłacić 49,3 mln dolarów odszkodowania rodzicom pierwszoklasisty zabitego w masakrze w szkole podstawowej Sandy Hook w 2012 r., którą teoretyk spiskowy fałszywie nazwał oszustwem zaaranżowanym przez rząd w celu zaostrzenia amerykańskich przepisów dotyczących broni.

Kwota jest mniejsza niż 150 milionów dolarów, o które ubiegają się Neil Heslin i Scarlett Lewis, których 6-letni syn Jesse Lewis był wśród 19 dzieci i sześciu pedagogów zabitych w najbardziej śmiertelnej strzelaninie w klasie w historii USA.

Proces jest pierwszym, w którym Jones został pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za pedałowanie kłamstw o ataku z 2012 roku w Newtown, Connecticut.

Ławnicy na początku przyznali Heslinowi i Lewisowi 4,1 miliona dolarów odszkodowania wyrównawczego, co Jones nazwał wielkim zwycięstwem. Ale w końcowej fazie dwutygodniowego procesu, ta sama ława przysięgłych z Austin powróciła i dodała dodatkowe 45,2 mln dolarów odszkodowania za straty moralne.

Odszkodowania karne mają na celu ukaranie oskarżonych za szczególnie okrutne zachowanie, poza odszkodowaniem pieniężnym przyznanym osobom, które skrzywdzili. Wysoka kara pieniężna jest również postrzegana jako szansa dla sędziów przysięgłych na wysłanie szerszego przesłania społecznego i sposób na odstraszenie innych od tego samego odrażającego zachowania w przyszłości.

Adwokaci rodziny domagali się od przysięgłych kary finansowej, która wyeliminowałaby Infowars z biznesu.

„Macie możliwość powstrzymania tego człowieka przed zrobieniem tego ponownie”, powiedział Wesley Ball, adwokat rodziców.

Nie jest jasne, ile pieniędzy ma Jones i firma macierzysta Infowars, Free Speech Systems.

Ekonomista wynajęty przez powodów zeznał, że Jones i firma są warte do 270 milionów dolarów, co sugeruje, że Jones wciąż zarabiał.

Ale Jones zeznał, że każda nagroda powyżej 2 milionów dolarów „zatopi nas” A Free Speech Systems złożyło wniosek o ochronę przed bankructwem podczas pierwszego tygodnia procesu.

Czytaj również:  Behind the Themes of "Wakanda Forever

Jones nadal ma do czynienia z dwoma innymi pozwami o zniesławienie od rodzin z Sandy Hook w Teksasie i Connecticut.

Latest Posts

Nie przegap