piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

Argonon uruchamia amerykańską spółkę joint venture Rose Rock z byłym producentem wykonawczym „Kaczej Dynastii” Joe Weinstockiem

Samozwańczy telewizyjny „super-indie” Argonon, który produkuje The Masked Singer UK, połączył siły z producentem Joe Weinstockiem, aby uruchomić nową wytwórnię Rose Rock Entertainment.

Weinstock, który przeszedł ze Spoke Studios, wspieranego przez Wheelhouse Entertainment Brenta Montgomery’ego, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa, został mianowany dyrektorem generalnym nowego przedsięwzięcia, które rozpoczyna działalność z biurami na Zachodnim Wybrzeżu i w Oklahomie, skupiając się na dostarczaniu tego, co opisuje jako „filmowe amerykańskie treści oparte na faktach z prowokacyjną, wciągającą i zabawną krawędzią” Rose Rock będzie opierać się na osiągnięciach Weinstocka i jego korzeniach w sercu USA, wykorzystując jego doświadczenie w produkcji materiałów faktograficznych o męskim zabarwieniu i rozszerzając zakres projektów dla lokalnej i globalnej widowni.

Rose Rock staje się dziewiątą globalną wytwórnią w grupie Argonon i pierwszym amerykańskim joint venture, co podkreśla ambicje wytwórni, by przyspieszyć jej rozwój po drugiej stronie Atlantyku, opierając się na rosnącej obecności na Zachodnim Wybrzeżu i długoterminowej bazie na Wschodnim Wybrzeżu.

„Posiadając twórczą licencję na oświetlanie Ameryki Środkowej i oferując okno do niezwykłych światów, jestem podekscytowany współpracą z niezależną grupą Argonon w celu uruchomienia Rose Rock Entertainment”, powiedział Weinstock. „Jako twórca kreatywnych opowieści, mam niesamowite ambicje związane z Rose Rock; naszą pasją jest tworzenie niespodziewanych i zabawnych treści, oferowanie platformy dla niesłyszanych głosów i odkrywanie niewidzianych wcześniej postaci, a wszystko to uchwycone przez obiektyw filmowego dokumentu. Mając siedziby na Zachodnim Wybrzeżu i w Oklahomie, skupiamy się na przenoszeniu autentycznych historii z serca Ameryki do Hollywood, dla widzów, platform i ekranów w całych Stanach Zjednoczonych i poza nimi.”

Przed rozpoczęciem pracy w Spoke, Weinstock był starszym wiceprezesem ds. rozwoju w Leftfield Pictures, gdzie opracował program, w tym Blue Collar Backers i Carspotting dla Discovery, Wolves and Warriors dla Animal Planet i Billy the Kid: New Evidence dla National Geographic. Wcześniej był wiceprezesem ds. produkcji i rozwoju w Gurney Productions, gdzie był producentem wykonawczym hitowego serialu Duck Dynasty (A&E), a także American Diggers i Auction Hunters dla Spike. Wcześniej pracował m.in. jako starszy dyrektor ds. rozwoju w Discovery Channel, gdzie zajmował się produkcją Blue Grass Boys, Porter Ridge i Game of Stones.

Czytaj również:  Prognoza wzrostu reklamy w USA nieznacznie zmniejszona na 2023 r

Latest Posts

Nie przegap