czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Autor komiksów James Tynion IV i artysta Christian Ward tworzą opowieść o duchach „Spectregraph” (na wyłączność)

Początkujący wydawca DSTLRY wyda książkę wiosną 2024 roku.

Spectregraph art

’Spectregraph’ artDzięki uprzejmości DSTLRY Media

Współczesny mistrz komiksów grozy James Tynion IV ma kilka nowych strachów na rok 2024, tym razem serię dla początkującego wydawcy DSTLRY.

Twórca uznanych i najlepiej sprzedających się komiksów Something Is Killing the Children i The Nice House on the Lake współpracuje z Christianem Wardem, scenarzystą-artystą stojącym za obecną miniserią Batman Batman: City of Madness dla Spectregraph , opisywanej jako historia o duchach przesiąknięta rozkładem stulecia kapitalizmu.

Logline wygląda następująco: Przez lata rezydencja siedziała dziwnie, zagnieżdżona w linii brzegowej, zaledwie kilka minut jazdy na północ od Los Angeles. Plotki nawiedzały to miejsce od lat, a jego właściciel był tytanem amerykańskiego przemysłu, z dziwną fascynacją okultyzmem i zjawiskami paranormalnymi. Przez dziesięciolecia najbogatsi mężczyźni i kobiety w kraju szeptali do siebie, próbując zrozumieć, co budował samotnie w tej rezydencji przez te wszystkie lata. A teraz, gdy zmarł, a jego posiadłość została wystawiona na sprzedaż, sami chcą się o tym przekonać. Wydawca powiedział, że ton książki można porównać do takich dzieł jak The Haunting of Hill House i The Conjuring.

Tynion powiedział The Hollywood Reporter, że Spectregraph był komiksem tworzonym przez kilka lat.

„Kiedy Christian i ja po raz pierwszy zaczęliśmy rozmawiać o wspólnej pracy nad projektem, czytałem o ruchu spirytystycznym w XIX wieku” – wyjaśnił autor. „Zaczęliśmy wtedy rozmawiać o tym, że żaden z nas nigdy tak naprawdę nie stworzył historii o nawiedzonym domu. A potem zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak moglibyśmy odwrócić cechy klasycznej opowieści o nawiedzonym domu i zrobić coś dziwnego, brutalnie przerażającego i nowoczesnego. To projekt, o którym rozmawialiśmy od lat i to ekscytujące, że w końcu możemy przelać go na papier”

Podobnie jak w przypadku wszystkich książek DSTLRY, miniseria będzie miała ponadwymiarowy rozmiar i 48 stron na wydanie. Pierwszy numer ukaże się w kwietniu 2024 roku.

Czytaj również:  Jonathan Majors aresztowany za rzekomą napaść, przedstawiciel mówi, że aktor "nie zrobił nic złego"

Ward powiedział, że jego inspiracje sięgają od filmów Michaela Manna po dzieła mistrza horroru Clive’a Barkera.

„Dla mnie wiele z tego, co inspiruje projekt, to „jak wyglądałby mój…?”, a w tym przypadku pytanie brzmiało: jak wyglądałyby moje Duchy ” – powiedział Ward. „W szczególności ten projekt wydawał się bardzo kinowy, więc oglądałem wiele filmów Michaela Manna. Mann często wykorzystuje swoje lokalizacje jak postacie i to wydawało się ważne w tym przypadku, nie tylko z domem – w końcu musi być dom, aby było nawiedzenie – ale także z miastami, w których się znajdujemy. Chciałem, aby było to bardzo ugruntowane, aby elementy „widmowe” wydawały się naprawdę dzikie w porównaniu.

„Jeśli chodzi o nasze duchy, powróciłem do mojej miłości do Clive’a Barkera, którego światy i potwory są w równym stopniu egzotyczne i przerażające. Chciałem tego samego napięcia tutaj. Naprawdę chciałem pokazać, czym może być duch.”

DSTLRY pokłada duże nadzieje w tym tytule, a wydawca nazywa go nie tylko historią o duchach, ale raczej podróżą w głąb horroru i amerykańskiej psychiki. „Ta seria uosabia zaangażowanie DSTLRY w przesuwanie granic opowiadania historii i sztuki” – powiedziała firma w oświadczeniu.

Wydawca wydał swoją pierwszą książkę tego lata. Antologia 11 opowiadań The Devil’s Cut była 88-stronicowym hitem, który sprzedał się w ponad 50 000 egzemplarzy na poziomie dystrybutora, lądując wśród najlepiej sprzedających się książek sierpnia. Był to imponujący wyczyn dla nowego wydawcy, choć wyraźnie pomogła mu imponująca lista twórców DSTLRY, Davida Steinbergera i Chipa Moshera. Wśród założycieli są Brian Azzarello, Marc Bernardin, Elsa Charretier, Joëlle Jones, Scott Snyder i Eduardo Risso. Tynion jest również twórcą-założycielem.

Od tego czasu ukazał się komiks pisarza-artysty Jocka zatytułowany Gone, a także Somna, autorstwa Tuli Lotay i Becky Cloonan.

Czytaj również:  Johnny Depp i Amber Heard proszą sąd apelacyjny o zbadanie opinii i prawdy w walce o zniesławienie

Firma stylizuje się na wydawcę komiksów i fizyczno-cyfrową firmę kolekcjonerską, która stara się na nowo zdefiniować komiksy należące do twórców dla konsumentów na całym świecie.

Poniżej znajduje się jeden z wariantów okładki i kilka grafik koncepcyjnych dla Spectregraph.

Spectregraph artDzięki uprzejmości DSTLRY Media

Spectregraph artDzięki uprzejmości DSTLRY Media

Spectregraph artDzięki uprzejmości DSTLRY Media

Spectregraph artDzięki uprzejmości DSTLRY Media

Biuletyny THR

Zapisz się, aby codziennie otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap