piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

Beta, Series Mania oferuje 126 000 dolarów, aby zachęcić filmowców do spróbowania swoich sił w telewizji

Niemiecka Beta Group wspiera trzy nowe nagrody, każda z nich z pokaźnym stypendium pieniężnym, aby zachęcić reżyserów filmów fabularnych do wypróbowania świata seriali telewizyjnych.

Beta zasponsoruje dwie nagrody, każda w wysokości 52.600 dolarów (50.000 euro), aby wesprzeć wybrane propozycje telewizyjne od uznanych reżyserów. Beta będzie również sponsorować nową nagrodę dla wschodzących talentów, która będzie kosztować 21 000 dolarów (20 000 euro). Nagroda zostanie ufundowana przez Fundację Kircha, grupę non-profit założoną przez zmarłego niemieckiego magnata medialnego Leo Kircha w celu wspierania projektów w dziedzinie filmu, telewizji i sztuk wizualnych.

Trzy nagrody zostaną wręczone w ramach programu SeriesMakers, inicjatywy zapoczątkowanej przez festiwal Beta i TV Series Mania. Celem programu SeriesMakers jest wspieranie talentów w przechodzeniu do produkcji seriali telewizyjnych poprzez kojarzenie reżyserów i scenarzystów z showrunnerami, producentami i innymi weteranami zza kamery.

Wśród uznanych nazwisk, które wezmą udział w tegorocznym SeriesMakers znajdą się: producentka Ostrych przedmiotów i Unreal Marti Noxon; polska reżyserka Agnieszka Holland (House of Cards, Burning Bush); scenarzysta/showrunner Michael Hirst (Vikings, The Tudors) i Hagai Levi (In Treatment, The Affair); oraz producenci Frank Doelger (Gra o tron), Cyril Tysz (Skam France), Ossi Nishri (Scenes from a Marriage), Michael Polle (House of Promises, Furia) i Stefan Arndt (Babylon Berlin).

Do nagród SeriesMakers kwalifikuje się każdy reżyser, którego co najmniej jeden film fabularny był pokazywany w oficjalnej selekcji festiwalu filmowego klasy A w ciągu ostatnich pięciu lat, od 2017 do 2022 roku. Kwalifikujący się reżyserzy mogą zgłaszać się w zespołach reżyser-producent lub reżyser-scenarzysta. Dziesięć zespołów z propozycjami seriali telewizyjnych zostanie zaproszonych do udziału w programie, który odbędzie się podczas Series Mania 2023, odbywającego się w dniach 17-24 marca w Lille we Francji.

Czytaj również:  Whoopi Goldberg mówi, że Margot Robbie i Greta Gerwig nie zostały pominięte przez Oscary za "Barbie": "Nie każdy dostaje nagrodę"

Jury wybierze dwie zwycięskie propozycje, z których każda otrzyma grant w wysokości 52 600 dolarów (50 000 euro) na opracowanie scenariusza pilotażowego i pełnego pakietu dla swojego serialu, przy dodatkowym wsparciu działu treści Beta, kierowanego przez CCO Koby’ego Gal-Radaya. Dwa zwycięskie zespoły zostaną również zaproszone do sekcji Forum Series Mania, gdzie zaprezentują swoje projekty nadawcom, koproducentom i finansistom. Nagroda dla wschodzącego talentu zostanie również wręczona podczas Series Mania 2023.

Laurence Herszberg, dyrektor generalny Series Mania, kieruje inicjatywą SeriesMakers, wraz z Gal-Raday.

Inicjatywa może być postrzegana jako próba podjęcia przez Beta, jednego z wiodących europejskich niezależnych producentów telewizyjnych i firm sprzedażowych, problemu niedoboru talentów na europejskim rynku telewizyjnym. Szybki rozwój usług streamingowych doprowadził do boomu w produkcji telewizyjnej z najwyższej półki na całym kontynencie, ale europejskie firmy produkcyjne z trudem dotrzymują kroku, a wiele z nich skarży się na brak dobrych scenarzystów, reżyserów, producentów i talentów poniżej linii, które mogłyby tworzyć programy.

Latest Posts

Nie przegap