niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Christopher Nolan i Emma Thomas otrzymają brytyjskie tytuły szlacheckie i Damehood

Christopher Nolan i Emma Thomas są najnowszymi brytyjskimi celebrytami ubiegającymi się o tytuły szlacheckie i szlacheckie w Wielkiej Brytanii za zasługi dla przemysłu filmowego, według The Associated Press.

Świeżo upieczony zdobywca Oscara, reżyser i producent filmu Oppenheimer, zdobył nagrodę dla najlepszego filmu podczas tegorocznego rozdania Oscarów za biografię J. Roberta Oppenheimera z Cillianem Murphym w roli głównej. Film zdobył tego wieczoru sześć innych nagród, w tym między innymi dla najlepszego aktora dla Murphy’ego, aktora drugoplanowego dla Roberta Downeya Jr. i za reżyserię dla Nolana. Uznany filmowiec był wcześniej nominowany za Memento, Incepcję i Dunkierkę.

Zazwyczaj wiadomość o tym, kto otrzyma zaszczytne tytuły rycerskie i szlacheckie, jest ogłaszana na początku roku i w dniu urodzin króla Karola III, ponieważ to on nadaje tytuły rycerskie. Jednak honor ten jest czasami przyznawany po szczególnych osiągnięciach, co wyjaśniałoby, dlaczego Nolan i Thomas otrzymują go kilka tygodni po zdobyciu Oscara.

Nadanie tytułu szlacheckiego często odbywa się podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród w Pałacu Buckingham przez brytyjskiego monarchę osobiście. Ponieważ jednak król Karol ma obecnie przerwę w obowiązkach królewskich, ponieważ jest leczony na raka, trudno jest wiedzieć, kiedy para małżeńska i partnerzy produkcyjni otrzymają zaszczyty.

Nolan i Thomas po raz pierwszy spotkali się na University College London, gdzie obaj studiowali. Razem prowadzą firmę produkcyjną Syncopy i mają czwórkę dzieci. Za pośrednictwem firmy wyprodukowali wiele największych hitów filmowych, w tym trylogię Batman, The Prestige, Interstellar i Tenet.

Podczas oscarowego przemówienia Nolana dla najlepszego reżysera podziękował Thomasowi, „producentowi wszystkich naszych filmów i wszystkich naszych dzieci” Podobnie, podczas swojego przemówienia za najlepszy film, wykrzyczała swojego męża

„Marzyłam o tej chwili od tak dawna, ale wydawało mi się to tak mało prawdopodobne, że kiedykolwiek się wydarzy” – powiedziała wtedy. „Powodem, dla którego ten film był taki, jaki był, był Chris Nolan. Jest wyjątkowy, jest genialny i jestem ci bardzo wdzięczna”

Czytaj również:  WWE Stunner: Vince McMahon mówi, że zamierza ponownie dołączyć do Rady Dyrektorów, ponieważ firma dąży do ewentualnej sprzedaży

Latest Posts

Nie przegap