sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Cinema Guild przejmuje prawa do filmu Hong Sang-soo „Walk Up” w Ameryce Północnej

Cinema Guild nabyła prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej najnowszego filmu koreańskiego twórcy Hong Sangsoo Walk Up. Film będzie miał światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto we wrześniu, a także będzie pokazywany w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián. Cinema Guild twierdzi, że planuje wydać Walk Up w kinach w 2023 roku – po tym jak firma wyda inny tytuł Honga z 2022 roku, The Novelist’s Film, tej jesieni.

Walk Up gra Kwon Haehyo – dziewiąty raz pojawiający się w filmie Honga – jako reżyser filmowy, który wraz ze swoją córką Jeongsu (Park Miso) udaje się do budynku należącego do starego przyjaciela (Lee Hyeyoung). Po zwiedzeniu budynku reżyser wychodzi na zewnątrz, aby wykonać telefon do pracy, po czym wraca w to samo miejsce, choć w innym czasie.

W Walk Up Hong powraca do zainteresowania strukturą, która jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Tym razem jednak struktura jest dosłowna. Gdy Byunsgoo pokonuje kolejne piętra budynku, Hong wypełnia te przestrzenie mnóstwem codziennych szczegółów dotyczących sztuki, miłości, kariery, religii, decyzji żywieniowych i remontu domu.

„Z każdym nowym filmem Hong Sangsoo wciąż znajduje nowe sposoby, aby nas zaskoczyć i zachwycić” – powiedział prezes Cinema Guild Peter Kelly. „Nie możemy się doczekać reakcji widzów na Walk Up, film uderzająco oryginalny i uderzający Honga”.

Umowa została wynegocjowana przez Kelly i Youngjoo Suh z koreańskiej firmy sprzedażowej Finecut.

Czytaj również:  David Bordwell, wybitny filmoznawca, umiera w wieku 76 lat

Latest Posts

Nie przegap