poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Co warto wiedzieć o dramacie prawnym Jen Shah po przyznaniu się do winy

Gwiazda „Real Housewives of Salt Lake City”, Jen Shah, przyznała się do winy w związku z jednym zarzutem popełnienia oszustwa przewodowego w związku z telemarketingiem 11 lipca 2022 roku.

Shah pojawiła się w sądzie w Nowym Jorku na przesłuchaniu z zaskoczenia i zmieniła swoje poprzednie nieprzyznanie się do winy na tydzień przed tym, jak miała stanąć przed sądem. Mimo że grozi jej maksymalnie 30 lat więzienia i pięć lat zwolnienia nadzorczego, zażądała jedynie 11 do 14 lat za kratkami i restytucji w wysokości do 9,5 miliona dolarów.

Oto krótkie podsumowanie niektórych najważniejszych informacji z prawnych perypetii Jen Shah.

Dlaczego gwiazda 'RHOSLC’ została aresztowana?

Jen Shah walking to court
Shah rzekomo okradł setki ludzi w systemie telemarketingu.
Alec Tabak

Gwiazda Bravolebrity została aresztowana 30 marca 2021 roku za rzekome wyłudzenie pieniędzy od setek ludzi – szczególnie celując w osoby powyżej 55 roku życia – poprzez schemat telemarketingu, który obejmował sześć stanów.

Początkowo zaprzeczała twierdzeniom i przysięgała walczyć z zarzutami.

Czy Shah została aresztowana podczas kręcenia „RHOSLC”?

Jen Shah talking on
Shah uciekła z wycieczki obsady „RHOSLC”, gdy dowiedziała się, że zostanie aresztowana.
NBCU Photo Bank via Getty Images

Shah została aresztowana podczas kręcenia „RHOSLC” w odcinku, który został wyemitowany na Bravo 7 listopada 2021 roku.

W momencie aresztowania, była ze swoimi współgwiazdami i szykowali się do wyjazdu na wycieczkę obsady do Vail, Colo. Jednak po otrzymaniu telefonu od nienazwanej osoby, Shah twierdziła, że jej mąż, Sharrieff, jest w szpitalu z „wewnętrznym krwawieniem” i musi wyjechać.

Shah zrezygnowała z wyjazdu, gdy na miejscu pojawili się szukający jej przedstawiciele Homeland Security, New York Police Department i Federal Bureau of Investigation. Została aresztowana poza kamerą.

O co została oskarżona Shah?

Shah został początkowo oskarżony o jeden zarzut zmowy w celu popełnienia oszustwa przewodowego w związku z telemarketingiem oraz jeden zarzut zmowy w celu popełnienia prania pieniędzy.

Kiedy nie przyznała się do winy za oszustwo podatkowe?

A selfie of Jen Shah
Shah originally pleaded not guilty last April.
therealjenshah/Instagram

Podczas przesłuchania wideo 2 kwietnia 2021 roku Shah nie przyznała się do winy w związku z dwoma postawionymi jej zarzutami.

Czytaj również:  Sabrina Carpenter i gwiazda "Saltburn" Barry Keoghan podsycają plotki o romansie podczas wycieczki do muzeum w Los Angeles

Prokuratorzy zarzucili jej, że była „na najwyższym szczeblu” oszustwa, które przyniosło jej co najmniej 5 milionów dolarów w „dochodach z przestępstwa”.

Dodatkowo, sędzia okręgowy USA Sidney Stein, który przewodniczył całej sprawie, zgodził się, że Shah była zagrożeniem dla ucieczki i ograniczył jej podróż do Utah, części Nowego Jorku i Waszyngtonu, a także nakazał jej oddanie paszportu.

Czy proces o oszustwo będzie przebiegał zgodnie z planem?

Początkowy proces Shaha – który był wielokrotnie przekładany od pierwotnej październikowej daty – został zaplanowany na 18 lipca 2022 roku.

Jednakże, proces został odwołany i Shah oczekuje na wyrok po zmianie przyznania się do winy 11 lipca 2022 roku.

Czy Shah pójdzie do więzienia?

Jen Shah leaving court on July 11, 2022
Pierwotny wyrok gwiazdy rzeczywistości przewidywał do 50 lat więzienia.
Stefan Jeremiah dla New York Post

Shah, której wyrok został wyznaczony na listopad 2022 roku, grozi do 30 lat więzienia. W swojej ugodzie prosi o zmniejszenie wyroku do 11-14 lat.

Wyrok Shah został zmniejszony z pierwotnego maksimum 50 lat po tym, jak prokurator zgodził się zrezygnować z zarzutu spiskowania w celu popełnienia prania pieniędzy w związku z jej ugodą.

Co stało się z asystentem Shah, Stuartem Smithem?

Jen Shah and Stuart Smith talking on
Smith pojawił się kilka razy w „RHOSLC” jako prawa ręka Shaha.
Bravo

Stuart Smith, który był głównym asystentem Shah, został aresztowany tego samego dnia, co gwiazda reality TV.

Został oskarżony o jeden zarzut popełnienia oszustwa przewodowego w związku z telemarketingiem, jeden zarzut popełnienia prania pieniędzy i jeden zarzut utrudniania oficjalnego postępowania. Pierwotnie nie przyznał się do winy.

Jednak w listopadzie 2021 roku zmienił swoje przyznanie się do winy, a nawet zgodził się zeznawać przeciwko Shahowi.

„Świadomie i celowo dyskutowałem i angażowałem się z innymi osobami, aby opracować plan lub operację w celu uzyskania pieniędzy poprzez fałszywe przedstawienie poprzez oferowanie i nakłanianie osób, z których wiele było w wieku ponad 50 lat lub starszych, do dostarczenia pieniędzy podmiotom, z którymi ja i inni byli zaangażowani”, powiedział Smith – który teraz oczekuje na wyrok – podczas przesłuchania.

Czytaj również:  Aktorka Anne Heche ciężko poparzona w wypadku samochodowym

Co Shah powiedziała o swoim procesie i przyznaniu się do winy?

Jen Shah crying on
Wcześniej przyrzekła walczyć z zarzutami, ponieważ jest „niewinna”
NBCU Photo Bank via Getty Images

Przez wiele miesięcy gwiazda „RHOSLC” gwałtownie zaprzeczała jakimkolwiek wykroczeniom.

„Jestem niewinny…i czekam na proces, abyście wraz ze wszystkimi innymi mogli zobaczyć prawdę”, napisał Shah po raz pierwszy na Instagramie w marcu 2022 roku.

Podczas „RHOSLC” Season 2 reunion, który został wyemitowany w tym samym miesiącu, Shah wyjaśniła, że nie brała winy, ponieważ była „niewinna.”

„Walczę z tym. Jestem niewinna”, powiedziała Shah gospodarzowi spotkania Andy Cohen i jej kolegom z obsady. „I będę walczyć o każdą osobę, która nie może walczyć o siebie, ponieważ nie ma środków, więc nie walczy.”

(Będę walczyć, bo po pierwsze, jestem niewinna, a po drugie, będę reprezentować każdą inną osobę, która nie może walczyć i nie była w stanie.”

Shah nie odniosła się jeszcze do swojego przyznania się do winy.

Co powiedzieli o aresztowaniu Shah jej współtowarzysze z „Real Housewives of Salt Lake City”?

The
Koledzy z obsady Shah wypowiedzieli się na temat jej aresztowania podczas 2 sezonu „RHOSLC.”
NBCU Photo Bank via Getty Images

Chociaż większość obsady milczała na mediach społecznościowych, aresztowanie Shah było głównym wątkiem fabularnym w 2. sezonie i każdy członek obsady „RHOSLC” miał swoje teorie.

Heather Gay, która pozostała u boku Shah, powiedziała w jednym z odcinków, „Wszystko o czym mogę myśleć to [Shah and Smith’s] rodziny i jak to się rozejdzie jak dziki ogień. Jestem absolutnie gut-punched, że Jen może być zaangażowany w to.”

Meredith Marks, która w momencie aresztowania waśniła się z Shah, twierdziła, że miała swoje podejrzenia co do byłej przyjaciółki.

„Zbyt wiele rzeczy się nie zgadzało”, dodała. „I teraz, to jest zatwierdzone, że miałem rację [and] nie jestem szalony. To jest najważniejsze.”

Whitney Rose zgodziła się z oświadczeniem Marksa, dodając, że zawsze zastanawiała się, jaka jest rzeczywista praca Shaha.

Czytaj również:  Kim Kardashian dostaje serenadę od Ushera w Vegas po nieudanej wycieczce urodzinowej

A co do Mary Cosby, nie mogła uwierzyć, że Shah został aresztowany, dodając, że jej „serce jest złamane.”

Latest Posts

Nie przegap