wtorek, 16 lipca, 2024

Ostatnie posty

Daniel Bruhl zagra ikonę mody Karla Lagerfelda w serialu Disney+ „Kaiser Karl

Zacznij dopasowywać Daniela Brühla do pary dużych czarnych okularów przeciwsłonecznych i kucyka. Niemiecka gwiazda podpisała kontrakt na zagranie zmarłego projektanta mody i ikony stylu, Karla Lagerfelda w nowym serialu Disney+, Kaiser Karl, Disney ogłosił w czwartek.

Brühl, ostatnio widziany w dziewięciokrotnie nominowanym do Oscara All Quiet on the Western Front Edwarda Bergera dla Netflixa, zagra młodego Lagerfelda w serialu, który śledzi jego wzrost we francuskim świecie mody na początku lat 70.

Arnaud Valois (BPM (Beats per Minute)) i Alex Lutz (Vortex) zagrają modowych rywali Lagerfelda – Yves Saint Laurenta i Pierre’a Bergé, a aktor z Quebecu Théodore Pellerin (Never Rarely Sometimes Always) wcieli się w miłosne zainteresowanie Lagerfelda – Jacquesa de Bascher. Agnès Jaoui (Singing Jailbirds) gra Gaby Aghion, założycielkę marki odzieżowej Chloé, która jako jedna z pierwszych dostrzegła talent Lagerfelda.

Gaumont i Jour Premier produkują sześcioodcinkowy serial dla Disney+ France. Jérôme Salle (Totemy) i Audrey Estrougo (nadchodzący serial Disney+ Tout va bien) wyreżyserują.

Kaiser Karl jest oparty na tytułowej biografii projektanta mody autorstwa Raphaëlle Bacqué. Bacqué zaadaptowała książkę na ekran wraz z Isaure Pisani-Ferry (Kaboul Kitchen) i Jennifer Have (The Red Band Society). Pisani-Ferry jest główną scenarzystką serialu i współtworzyła wszystkie scenariusze z Have, Dominique Baumard (The Bureau) i Nathalie Hertzberg (Farewell, De Gaulle, Farewell).

Obecnie trwają zdjęcia do serialu we Francji, Monako i Włoszech.

Urodzony w Niemczech Lagerfeld był cechą świata mody przez dziesięciolecia z jego charakterystycznymi białymi włosami, czarnymi okularami przeciwsłonecznymi i wysokimi, krochmalonymi kołnierzami. Jest argumentowany jako najbardziej znany z okresu, w którym był dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Chanel, stanowisko, które zajmował od 1983 roku do swojej śmierci w 2019 roku. Był również dyrektorem kreatywnym włoskiego domu mody z futrami i wyrobami skórzanymi Fendi, a także miał własną, tytułową, markę modową.

Czytaj również:  WWE Co-CEO Stephanie McMahon rezygnuje z pełnionej funkcji

Latest Posts

Nie przegap