6 czerwca 2022 | 8:46am

Odcinek „Drink Champs” Dave’a Chappelle’a został wstrzymany po tym, jak się rozmyślił.

Chappelle niedawno nagrał wywiad do popularnego, zakrapianego alkoholem podcastu, ale źródła donoszą Page Six, że nagranie zostało wstrzymane, ponieważ komik uznał, że czas nie jest odpowiedni ze względu na bieżące wydarzenia.

„Drink Champs” ogłosił, że udało mu się przeprowadzić wywiad z 48-letnim Chappellem oraz jego częstymi współpracownikami, hip-hopowym duetem Black Star. Prowadzący program – raper z Queens N.O.R.E. i producent hip-hopowy z Miami DJ EFN – powiedzieli nawet, że polecieli prywatnym odrzutowcem do rodzinnego miasta Chappelle’a, Yellow Springs w stanie Ohio, aby nagrać odcinek.

23 maja podcast poinformował na swojej stronie: „NOWY odcinek Drink Champs z udziałem Black Star (Yasiin Bey & Talib Kweli) i legendy komedii Dave’a Chappelle’a jest w drodze” Wyjaśniono, że wersja wideo ukaże się 26 maja, a wersja audio 27 maja.

Jednak osoby wtajemniczone powiedziały nam, że gdy odcinek był już gotowy, tragiczne wydarzenia sprawiły, że Chappelle i jego ekipa zaczęli się zastanawiać i wywiad nie został opublikowany.

„Mieli przeprowadzić wywiad z Black Star na temat ich nowego albumu, a Dave chciał wpaść i wykrzyczeć Black Star, co też zrobił”, wyjaśnia jedno ze źródeł.

„Kiedy Dave coś robi, staje się to bardziej o Dave’ie” – wyjaśnia źródło, zauważając, że odcinek miał skupić się na pierwszym od 24 lat albumie Black Star, „No Fear of Time”.

„Nadszedł czas, by go zrealizować, a było to zaraz po [mass shootings] w Buffalo i Teksasie”, mówi nasze źródło. „[Chappelle and his team] uważali, że to było nie w porę. (…) Chcieli zatwierdzić termin i pomyśleli: 'Wstrzymaj się, zwolnij. To bezsensowne wypuszczać coś w tym czasie”.”

Czytaj również:  Kylie Jenner, Timothée Chalamet zauważeni na małej randce z taco
Dave Chappelle standing at an event.
Chappelle został niedawno zaatakowany na scenie podczas występu komediowego Netflixa w Hollywood.
Getty Images for Netflix

Osoba wtajemniczona dodaje, że Chappelle „kocha program i jest jego fanem” i że może pojawić się w jednym z przyszłych odcinków.

Słyszeliśmy, że mówi się także o wypuszczeniu ostatnio nagranego programu w innym czasie lub zmniejszeniu roli Chappelle’a.

„Drink Champs” nie odniósł się jeszcze publicznie do tej sprawy. W tym tygodniu program opublikował inny nowy odcinek z udziałem rapera Juelza Santany.

Black Star performing on stage.
Black Star wydali w maju swój pierwszy od 24 lat album.
WireImage

Program „Drink Champs”, który jest również emitowany w REVOLT.tv Seana „Diddy’ego” Combsa, zamieścił kilka teaserowych klipów z udziałem Chappelle’a, a także Black Star i komika Donnella Rawlingsa. W swobodnych klipach Chappelle rozbija ekipę, a nawet rzuca się na gospodarzy, nazywając białobrodego DJ-a EFN „latynoskim Świętym Mikołajem”.

W podcaście wcześniej pojawiały się wywiady z Kanye Westem, Lamarem Odomem i nie tylko. Chappelle i Black Star mają także swój własny, popularny podcast „The Midnight Miracle” na kanale Luminary.

W zeszłym miesiącu Chappelle został w dziwaczny sposób zaatakowany na scenie podczas koncertu, w którym uczestniczyli jego znajomi celebryci z Hollywood.