środa, 17 lipca, 2024

Ostatnie posty

David McKnight, aktor w „Zemście J.D.” i filmach Roberta Townsenda, zmarł w wieku 87 lat

David McKnight, który wcielił się w tytułową postać w kultowym horrorze blaxploitation J.D.’s Revenge i wystąpił w Hollywood Shuffle i The Five Heartbeats dla Roberta Townsenda, zmarł. Miał 87 lat.

McKnight zmarł w niedzielę na raka w Las Vegas, jego przyjaciółka i publicystka Cynthia Busby powiedziała The Hollywood Reporter.

McKnight pojawił się również w dziesiątkach programów telewizyjnych, od Kojak, Hill Street Blues, The Incredible Hulk, Dynasty i Benson po Moonlighting, 227, Roc, L.A. Law i The District.

W rozgrywającym się w Nowym Orleanie J.D.’s Revenge (1976), wyreżyserowanym przez Arthura Marksa, McKnight zagrał zmarłego hustlera, który przejmuje ciało studenta college’u (Glynn Turman) i wyrusza w pościg za mężczyzną, który 30 lat wcześniej zamordował jego i jego siostrę.

W wywiadzie z 2018 roku McKnight powiedział, że po raz pierwszy spotkał Townsenda, gdy ten po raz pierwszy kręcił film fabularny Hollywood Shuffle (1987) i zaoferował mu porady.

McKnight został zatrudniony do roli wujka Raya, piosenkarza i fryzjera, który zachęca granego przez Townsenda Bobby’ego Taylora do spełnienia marzenia o zostaniu aktorem. McKnight powiedział, że przyniósł swoje własne zdjęcia z domu, aby pomóc ubrać plan fryzjerski w filmie, który został nakręcony przy skromnym budżecie.

McKnight wcielił się później w postać pastora Stone’a w wyreżyserowanym przez Townsenda The Five Heartbeats (1991) i był ojcem granego przez Townsenda Roberta Petersona w odcinku The Parent 'Hood z 1995 roku, sitcomie WB współtworzonym przez Townsenda.

Urodzony 2 lipca 1936 roku w Mound Bayou w stanie Mississippi, David Lee McKnight wraz z rodziną przeprowadził się do Chicago, gdy miał 4 lata. Uczęszczał do Wendell Phillips Academy High School, gdzie odkrył aktorstwo, i Wilson Junior College w swoim rodzinnym mieście; służył w armii amerykańskiej; i pracował jako policjant.

W 1970 roku McKnight zagrał w pierwszej całkowicie czarnej telewizyjnej operze mydlanej Richarda Durhama Bird of the Iron Feather , która była emitowana na WTTW w Chicago. Jego dwa pierwsze filmy to J.D.’s Revenge, Lifeguard z Samem Elliottem w roli głównej (1976) i Coma Michaela Crichtona (1978).

Czytaj również:  'The Recruit' Review: Noah Centineo's Spy Series is More Netflix Filler

Jego życiorys obejmował dwa filmy napisane przez J.F. Lawtona, Pizza Man (1991) i Under Siege Andrew Davisa (1992), a także A Taste of Hemlock (1989) i Pump Up the Volume (1990). Ostatnio wystąpił z Vivicą A. Fox w filmie telewizyjnym z 2016 r. A Husband for Christmas oraz w serialu internetowym z lat 2019-23 A House Divided .

„Pan McKnight był bardzo utalentowanym i zręcznym aktorem charakterystycznym, którego wkład jako wybitnego afroamerykańskiego aktora był niedoceniany przez całą jego karierę, podobnie jak wielu w jego epoce” – powiedział w oświadczeniu prof. Rel Dowdell, dyrektor studiów filmowych na Uniwersytecie Hampton

Busby zauważyła, że McKnight był świetnym tancerzem, elegancko ubranym i członkiem oddziału NAACP w Hollywood/Beverly Hills. Przygotowała dla niego hołd wideo, który można obejrzeć tutaj

Wśród ocalałych są jego brat James i córka.

Latest Posts

Nie przegap