1 lipca 2022 r. | godz. 14:55

Elliot Page jest oficjalnie na aplikacji randkowej.

Aktor, 35, zamieścił w czwartek na swoim Instagram Story zdjęcie, na którym patrzy na telefon ze swoją współgwiazdą „Umbrella Academy”, Ritu Arya.

„@rituarya prowadząca mnie na mojej pierwszej w życiu aplikacji randkowej”, podpisał upload w mediach społecznościowych z 28-letnią aktorką.

Pobranie przychodzi półtora roku po tym, jak gwiazda „Juno” ujawniła się jako osoba transpłciowa.

„Czuję się szczęśliwa, że to piszę. Aby być tutaj. Aby dotrzeć do tego miejsca w moim życiu”, napisał Page w grudniu 2020 roku, zauważając, że identyfikuje się z zaimkami „he/they”.

„Czuję wszechogarniającą wdzięczność dla niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży”, pisał dalej nominowany do Oscara. „Nie mogę zacząć wyrażać, jak niezwykłe jest to uczucie, że w końcu kocham to, kim jestem, na tyle, by realizować swoje autentyczne ja”.

Elliot Page on a red carpet.
Elliot Page dołączył do swojej pierwszej aplikacji randkowej.
Getty Images

Po nazwaniu przywódców politycznych, którzy „kryminalizują trans opiekę zdrowotną”, Page zakończył: „Kocham to, że jestem trans. Kocham to, że jestem queer. I im bardziej trzymam się blisko i w pełni obejmuję to, kim jestem, tym bardziej marzę, tym bardziej rośnie moje serce i tym bardziej się rozwijam.”

Podczas gdy gwiazdor „Hard Candy” był w tym czasie żonaty z Emmą Portner, w następnym miesiącu złożył pozew o rozwód z tancerką, obecnie 27-letnią.

Ritu Arya
Jego współpartnerka z „Umbrella Academy”, Ritu Arya, pomogła aktorowi rozpocząć działalność.
elliotpage/Instagram

„Po wielu przemyśleniach i dokładnym rozważeniu, podjęliśmy trudną decyzję o rozwodzie po naszej separacji latem ubiegłego roku”, powiedział duet we wspólnym oświadczeniu ze stycznia 2021 roku.

„Mamy najwyższy szacunek dla siebie i pozostajemy bliskimi przyjaciółmi”, kontynuowała była para.

Elliot Page, Ritu Arya and David Castaneda in
Page gra Viktora Hargreevesa w serialu Netflixa.
CHRISTOS KALOHORIDIS/NETFLIX

Portner nazwała „istnienie … darem” Page’a przed ich rozstaniem, zachwycając się tym, jak „dumna” była z niego za ujawnienie się.

Zespół „Umbrella Academy” również wspierał transformację nominowanego do nagrody Emmy, wpisując jego prawdziwe doświadczenia życiowe do fabuły jego postaci Viktora Hargreeve’a w trzecim sezonie.

Czytaj również:  Kultowe stylizacje Rihanny z Gali Met na przestrzeni lat
Ritu Arya making a peace sign while taking a selfie with Elliot Page sleeping on a couch in the background.
Arya gra w serialu Lilę Pitts.
elliotpage/Instagram

„Na jego korzyść, nie żądał, abym wpisał to w historię”, powiedział showrunner Steve Blackman w zeszłym miesiącu w „Entertainment Tonight”.

„Powiedział: 'Rób co chcesz. Ufam ci. Wpisz to, nie wpisuj, cokolwiek chcesz zrobić'”, wspominał Blackman w czerwcu. „Elliot jest bardzo miły w ten sposób”.