niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Fremantle finalizuje przejęcie Ascha Media Group

Fremantle sfinalizowało przejęcie Asacha Media Group, wspieranej przez kapitał prywatny operacji, która jest właścicielem ośmiu firm zajmujących się produkcją telewizyjną i filmową we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Spółki zależne Asacha obejmują Death in Paradise producentów Red Planet Pictures; włoskie grupy Picomedia (Beyond the Sea, La Storia) i Stand by Me (Diaries); oraz francuskie Srab Films (Saint Omer, Happening) i Mintee Studios (Cimetiere Indien). Jeśli chodzi o produkcje niescenariuszowe i fabularne, Asacha kontroluje francuskie Kabo Family (Scènes de Ménages) i Wag (Don’t Pick Up the Phone) oraz Arrow Media (See no Evil) w Wielkiej Brytanii.

W ramach transakcji Fremantle nabywa Asacha od partnerów-założycieli, menedżerów i funduszy zarządzanych przez Oaktree Capital Management.

Asacha, z siedzibą w Paryżu, będzie nadal zarządzana przez współzałożyciela i CEO grupy Gasparda de Chavagnaca, który będzie podlegał Andrei Scrosati, dyrektorowi operacyjnemu grupy Fremantle i CEO Continental Europe, który przewodził przejęciu. Na stanowisku CCO Asacha pozostanie również Marina Williams.

Transakcja jest najnowszą w globalnym szaleństwie zakupów Fremantle, w którym super indie, należące do europejskiej grupy nadawczej RTL, pochłonęło jedne z najbardziej prestiżowych niezależnych firm produkcyjnych na całym świecie, w tym irlandzkie Element Pictures, producentów nagrodzonego Oscarem filmu fabularnego Poor Things, włoską grupę Lux Vide (Devils) i brytyjską firmę Dancing Ledge Productions (The Responder), wśród wielu innych.

W ubiegłym miesiącu Fremantle przejęła także większościowy pakiet udziałów w singapurskiej spółce Beach House Pictures, która jest producentem seriali Netflixa Mind Your Manners i Mr. Midnight. Łącznie Fremantle wyceniło transakcje Asacha i Beach House na 217 milionów dolarów.

Lazard, Mayer Brown, partnerzy Duroc i Arsene doradzali przy transakcji Asacha Media Group i Oaktree, a CMS doradzał Fremantle.

Czytaj również:  Tony Barry, australijski aktor filmowy i telewizyjny, zmarł w wieku 81 lat

Latest Posts

Nie przegap