wtorek, 25 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Grammy: Jay-Z wykluczony, Taylor Swift i Adele zdobywają po jednej nagrodzie, a Bonnie Raitt zaskakuje

DJ Khaled i Jay-Z zamknęli 2023 Grammys dramatycznym wykonaniem „God Did”, ale obaj raperzy wrócili do domu z pustymi rękami, ponieważ obaj stracili wszystkie nagrody, do których byli nominowani. Khaled miał sześć nominacji, a Jay-Z pięć.

Podobnie, Taylor Swift i Adele zdobyły tylko po jednej nagrodzie, mimo wielu nominacji.

Podczas gdy Swift jest jedyną solową artystką, która zdobyła trzy nagrody Grammy za album roku, nie udało jej się zebrać innej kluczowej nagrody wielkiej czwórki, tracąc bardzo pożądaną nagrodę za piosenkę roku za 10-minutową wersję „All Too Well” Jednak teledysk do tego utworu zdobył nagrodę podczas Ceremonii Premiery Grammy, ale Swift nie była tam, aby odebrać to, co byłoby jej jedyną nagrodą tej nocy.

Nadal Swift miał kilka chwil podczas programu na żywo, w tym zabawną wymianę z gospodarzem Trevor Noah. Adele dostała również trochę czasu antenowego podczas telecastu CBS, w tym trochę czasu na scenie, aby zaakceptować jej jedyną nagrodę nocy, za najlepszy popowy występ solowy, tracąc na albumie, płycie i piosence roku nominacje, a także trzy inne nagrody. Ostatnim razem, gdy Adele i Beyoncé zmierzyły się w głównych kategoriach, w 2017 roku, Adele wyszła triumfalnie.

W tym roku był to najlepszy z czasów i najgorszy z czasów dla Beyoncé. Pobiła rekord największej liczby zwycięstw w historii Grammy i zdobyła cztery nagrody w niedzielny wieczór, ale straciła pozostałe pięć nagród, do których była nominowana i kontynuowała swoją trwającą od dekady passę przegrywania w kategoriach album, płyta i piosenka roku.

W rzeczywistości to właśnie w wielkiej czwórce kategorii doszło do kilku największych niespodzianek wieczoru. Bonnie Raitt i Lizzo byli niespodziewanymi kandydatami do tytułu piosenki i płyty roku i oboje wyglądali na wyraźnie zszokowanych wygraną. Niespodzianką była również wygrana Samary Joy jako najlepszej nowej artystki.

Czytaj również:  Amazon ląduje animowany film "Batman" i telewizyjny spinoff

Trzy główne nagrody, które trafiły do osób innych niż Beyoncé i Swift, wzburzyły w niedzielę wieczorem fanów obu artystek w mediach społecznościowych. Z kolei Bad Bunny, który również ma rzeszę fanów i został nieco zlekceważony przy nominacjach do Grammy, ma kilku rozczarowanych zwolenników po zdobyciu tylko jednej nagrody i nie zdobyciu głównej nagrody za album roku, gdzie jego Un Verano Sin Ti był pierwszym latynoskim albumem nominowanym w tej kategorii.

Zwycięstwo Drake’a, w Ceremonii Premiery, było o tyle zaskakujące, że raper nie zgłosił nawet swojego najnowszego albumu do rozpatrzenia przez Grammy. Wygrał za swoją rolę fabularną na nagrodzonym za najlepszy melodyjny występ rapowy Future’a „Wait for U.” Nagroda była jedynym zwycięstwem Future’a, który miał sześć nominacji do Grammy.

Weterani ABBA i Diana Ross nie zdobyli jeszcze konkurencyjnego Grammy, ponieważ oboje przegrali nagrody, o które się ubiegali w tym roku. Mimo to Ross została uhonorowana nagrodą za całokształt twórczości jako część zespołu The Supremes.

Latest Posts

Nie przegap