21 czerwca 2022 | 5:33pm

Hailey Bieber (i jej nowa marka kosmetyczna) jest w gorącej wodzie kąpana.

Modelka, która uruchomiła swoją linię pielęgnacyjną Rhode 15 czerwca, została pozwana za naruszenie znaku towarowego przez 8-letnią markę modową o tej samej nazwie, jak po raz pierwszy donosi TMZ.

W oświadczeniu dla Page Six Style, ten drugi zespół prawny Rhode twierdzi, że Bieber próbował nabyć znak towarowy od duetu projektantów Purna Khatau i Phoebe Vickers w 2018 roku; kiedy odmówili, Bieber rzekomo poszedł do przodu z uruchomieniem własnej marki Rhode tak czy inaczej.

„Zrobiła to pomimo wiedzy o Rhode i jej wcześniejszych prawach” Lisa T. Simpson, główny doradca procesowy Rhode, powiedział Page Six Style za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Hailey Bieber, która w zeszłym tygodniu wypuściła swoją linię kosmetyków Rhode, została pozwana przez markę odzieżową o tej samej nazwie.
Rhode

„To niefortunna okoliczność. My oczywiście rozumiemy, że Hailey chce używać swojego
drugiego imienia dla swojej marki, ale prawo w tej kwestii jest jasne: nie możesz tworzyć tego rodzaju
zamieszania wokół marki tylko dlatego, że chcesz używać swojego imienia. To, co robi pani Bieber, szkodzi firmie będącej współwłasnością mniejszości, którą dwie kobiety mozolnie budowały w rosnącą,
globalną markę.”

Uruchomiona w 2014 roku, Rhode oferuje kolorowe drukowane sukienki i separacje uwielbiane przez gwiazdy takie jak Mindy Kaling i Kelly Clarkson.

W osobnym oświadczeniu udostępnionym Page Six Style, współzałożyciele Rhode, Khatau i Vickers twierdzą, że zostali „zmuszeni” do złożenia pozwu „w celu ochrony naszego biznesu.”

Hailey Bieber skincare
Bieber rzekomo próbował nabyć znak towarowy Rhode w 2018 roku.
Rhode

„Podczas gdy globalna marka, wciąż jesteśmy młodą i rozwijającą się firmą, i nie możemy pokonać gwiazdy z następstwem Hailey, używając nazwy naszej firmy do sprzedaży powiązanych produktów”, powiedzieli.

„Nie chcemy pozywać Hailey; chcemy ją uczcić. Jako koleżanki
przedsiębiorcze, życzymy jej samych sukcesów. Hailey ma ciężko wypracowaną siłę gwiazdy i wpływy. Mogłaby wybrać dowolną markę dla swojej firmy. My mamy tylko markę, którą same zbudowałyśmy.”

Czytaj również:  Adele wyjaśnia wirusowy mem NBA i zaprzecza, jakoby miała wypełniacze w swoich "naturalnie dużych" ustach

Pozew stwierdza, że „wielkość podążania Biebera i wirusowość jej marketingu spowoduje natychmiastową, trwającą i nieodwracalną szkodę dla marki Rhode.”

Dwaj właściciele firm proszą sąd o zablokowanie Bieberowi możliwości używania nazwy Rhode, aby uniknąć pomyłek między ich markami.

Page Six dotarło do zespołu Biebera z Rhode w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało żadnego w czasie publikacji.

Bieber pierwotnie zamierzał nazwać swoją markę Bieber Beauty, ale ta próba znaku towarowego również została zamknięta.
Rhode

Jeszcze w 2019 i 2020 roku Bieber złożyła wniosek o różne znaki towarowe, ponieważ planowała swój foray w świecie urody.

Ambasadorka BareMinerals najpierw próbowała zabezpieczyć nazwę Bieber Beauty, ale wniosek został ostatecznie odrzucony ze względu na możliwe pomylenie z poprzednimi znakami zarejestrowanymi przez jej męża, Justina Biebera.

„Powodem, dla którego to może wydawać się dziwne jest to, że faktycznie istnieje związek między Hailey Bieber i Justinem Bieberem”, Alexandra Roberts, profesor nadzwyczajny na University of New Hampshire School of Law, powiedziała Page Six Style w tym czasie.

„Jeśli współistniejące znaki prowadzą konsumentów do myślenia, że marki są powiązane, to nie do końca się mylą.”

Pomimo walki z decyzją, Bieber ostatecznie zrezygnował z niej i wybrał używanie jej drugiego imienia, Rhode.