12 lipca 2022 | 22:18

Były mąż Britney Spears, Jason Alexander, oficjalnie przyznał się do winy po tym, jak próbował rozbić ślub gwiazdy pop w zeszłym miesiącu, dowiedziała się Page Six.

Starszy zastępca prokuratora okręgowego hrabstwa Ventura, Erin Meister, powiedział nam, że Alexander, lat 41, został postawiony we wtorek w stan oskarżenia w Sądzie Najwyższym hrabstwa Ventura, gdzie pojawił się z więzienia za pośrednictwem Zoomu.

Przyznał się do winy we wszystkich zarzutach, w tym w jednym przestępstwie – stalkingu z uprzednim skazaniem za przemoc domową oraz w trzech wykroczeniach – agresywnym wtargnięciu na teren prywatny, odmowie opuszczenia terenu prywatnego, wandalizmie i pobiciu.

Przyjaciel Spears z dzieciństwa – który był żonaty z piosenkarką przez dwa dni w 2004 roku – również stoi przed specjalnym zarzutem wzmocnienia, ponieważ był na warunkowym zwolnieniu za niepowiązaną sprawę z Tennessee w czasie jego rzekomych przestępstw w Kalifornii.

Zaprzeczył zarzutowi specjalnego oskarżenia podczas wtorkowego oskarżenia.

Następne przesłuchanie Alexandra to konferencja przedprocesowa zaplanowana na 2 sierpnia.

Alexander pozostaje w więzieniu po wpłaceniu 100,000 dolarów kaucji, a w przypadku skazania grozi mu do 5 lat więzienia.

Jason Alexander appearing via Zoom at Ventura County Superior Court
Jason Alexander nie przyznał się do winy po próbie rozbicia wesela Britney Spears.
Pool pics/Daily Mail David Thomp

W godzinach poprzedzających zaślubiny Spears i Sama Asghari 9 czerwca w jej posiadłości w Thousand Oaks, Kalifornia, Alexander ominął ochronę i rzekomo włamał się do domu podczas transmisji na żywo za pośrednictwem Instagrama.

Według jednego z ochroniarzy Spears, Alexander próbował „wielokrotnie” otworzyć zamknięte drzwi sypialni piosenkarki na drugim piętrze rezydencji, ale bezskutecznie.

Departament Szeryfa Hrabstwa Ventura w końcu odpowiedział na rzekome włamanie i aresztował Alexandra, konfiskując nożyce do cięcia pudełek i inne przedmioty z jego posiadania.

Britney Spears and Sam Asghari posing for photos at the Los Angeles premiere of
Spears poślubiła Sama Asghari w swoim domu w Kalifornii 9 czerwca.
Jordan Strauss/Invision/AP

Podczas wstępnego przesłuchania 27 czerwca, obrońca Alexandra argumentował, że przestępstwo stalkingu przeciwko jego klientowi powinno być zmniejszone do wykroczenia, ponieważ nie było wystarczających dowodów na to, że był tam, aby skrzywdzić Spears.

Czytaj również:  Księżniczka Anna i córka Zara zastępują królową w Epsom Derby

Sędzia nie zgodził się i podtrzymał zarzuty przed orzeczeniem, że Alexander pozostanie za kratkami.

Wkrótce po tej męce, Spears, 40, otrzymała zakaz zbliżania się do swojego byłego i zwolniła swój zespół ochrony.